Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Olej przy lince prędkościomierza, obrotomierz i inne
Autor Wiadomość
borekgt 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: Legnica
Wysłany: 19 Maj 2011, 19:09   [MK3] Olej przy lince prędkościomierza, obrotomierz i inne

Na początku się przywitam bo jestem nowy na Forum. Siema nazywam się Paweł jestem z Legnicy, na forum trafiłem bo kupilem od Cioci Fieste <8>

Szukałem na forum ale nie znalazłem nic pomocnego. Więc założyłem nowy Wątek. Pierwsza sprawa to wyciek oleju w miejscu gdzie wychodzi linka od prędkościomierza, czy to olej ze skrzyni biegów? jak tak to jak usunąć problem, oraz jak sprawdzic poziom oleju w skrzyni, jak i jaki olej dolać w razie czego. Kolejna sprawa to jak sprawdzic czy mam wspomaganie kierownicy, bo raz mam wrażenie że jest a raz że nie ma wspomagania. kolejną sprawą jest obrotomierz, mam licznik z obrotomierzem z oznaczeniem 1E, ale nie działa przeszukałem troche forum i poczytałem i dowiedzialem się skad mam pociągnąć przewód, pod maską musiałbym chyba przewiercić we wtyczce aby się wpiąć a w licznik po pin 10? jeśli tak to ja mam na tym pinie przewód koloru zielonego, co zrobić z obrotkiem aby działał? z góry dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony przez trzeci 19 Maj 2011, 22:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Maj 2011, 19:39   

borekgt napisał/a:
Pierwsza sprawa to wyciek oleju w miejscu gdzie wychodzi linka od prędkościomierza, czy to olej ze skrzyni biegów?
Możliwe,,,
borekgt napisał/a:
jak tak to jak usunąć problem
Wyczyścić, jak ponownie się pojawi wyciek z pod linki to tam chyba taka maleńka uszczelka pod nakrętką jest,,,
borekgt napisał/a:
jak sprawdzic poziom oleju w skrzyni,
Od przodu auta, jak spojrzysz pod rejestracje to na skrzyni jest czujnik wstecznego (idą 2 kable do wtyczki) trochę w lewo jest korek kontrolno wlewowy - trzeba odkręcić i paluchem sprawdzić na płaskim poziom oleju, dopuszczalne minimum to 10mm poniżej korka,
borekgt napisał/a:
jak i jaki olej dolać
Jaki to nie pamiętam, na forum jest na pewno info, wlewasz tum korkiem co odkręciłeś właśnie, poziom MAX to tak ze się wylewa, bo więcej siłą rzeczy nie nalejesz co się wyleje,,,
borekgt napisał/a:
jak sprawdzic czy mam wspomaganie kierownicy
Jak na silniku masz pompę wspomagania a na maglownicy wężyki to masz wspomaganie,,,
borekgt napisał/a:
bo raz mam wrażenie że jest a raz że nie ma wspomagania
Zapal auto pokręć kierownica, zgaś silnik - pokręć kierownica, jak nie ma różnicy to ie ma wspomagania,,,
borekgt napisał/a:
kolejną sprawą jest obrotomierz, mam licznik z obrotomierzem z oznaczeniem 1E, ale nie działa przeszukałem troche forum i poczytałem i dowiedzialem się skad mam pociągnąć przewód, pod maską musiałbym chyba przewiercić we wtyczce aby się wpiąć a w licznik po pin 10? jeśli tak to ja mam na tym pinie przewód koloru zielonego, co zrobić z obrotkiem aby działał? z góry dzięki za pomoc
A o tym to jest osobny temat i tam już naprawdę chyba wszystko jest napisane,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
borekgt 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: Legnica
Wysłany: 19 Maj 2011, 19:55   

JoeMix napisał/a:
Jak na silniku masz pompę wspomagania a na maglownicy wężyki to masz wspomaganie,,,
jak wygląda ta pompa i gdzie się znajduje, i czym jest ta maglownica i gdzie się znajduje
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 19 Maj 2011, 19:56   

JoeMix napisał/a:
Jaki to nie pamiętam, na forum jest na pewno info,

Wg. książki to EP SAE 80
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
borekgt 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: Legnica
Wysłany: 19 Maj 2011, 20:38   

JoeMix napisał/a:
Od przodu auta, jak spojrzysz pod rejestracje to na skrzyni jest czujnik wstecznego (idą 2 kable do wtyczki) trochę w lewo jest korek kontrolno wlewowy - trzeba odkręcić i paluchem sprawdzić na płaskim poziom oleju, dopuszczalne minimum to 10mm poniżej korka,
czy chodzi o okrągłą śrubke na imbus?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Maj 2011, 20:45   

borekgt napisał/a:
czy chodzi o okrągłą śrubke na imbus?
Jest szansa że tak,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:25
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Kawały i inne dowcipy...
Bez obrazków i filmików...
Zhang Hyde-Park 1040 5 Wrz 2018, 14:03
diska
Brak nowych postów Przyklejony: Gry i inne bajery dla nudzacych sie w pracy
Mafios Linkownia 138 3 Sie 2015, 00:14
driver90
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.