Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

oświetlenie wnętrza
Autor Wiadomość
wimarc 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Paź 2007, 13:11   oświetlenie wnętrza

Nie działa mi oświetlenie wnętrza przy otwieraniu drzwi. W położeniach skrajnych wszystko działa ok czyli włącza się i wyłącza. Niezależnie które drzwi otworze nie zapala sie. Co mogło się zepsuć przekaźnik jakiś czy co?
 
 
jaco11 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Wiek: 49
Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 1256
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 28 Paź 2007, 13:30   

to działa czy nie przy drzwiach masz takie styki widziałeś może są zaśniedziałe :)
_________________
Córcia JOA11
 
 
 
bobi1983
[Usunięty]

Wysłany: 28 Paź 2007, 17:29   

Miałem ten sam problem. Tak jak napisał jaco11 przy drzwiach są te styki (wystające plastikowe bolce między zawiasami), które zwierają do masy jak otworzysz drzwi. Są dwie możliwości: albo styki są zaśniedziałe albo odłączone złączki. Ja miałem jedno i drugie po kupieniu auta. Nie wiem co komu przeszkadzało i dlaczego była złączka od strony kierowcy odpięta. Trochę się namęczyłem zanim znalazłem ten kabelek. Ale powoli. Najpierw odkręć te styczniki i je wyczyść i nasmaruj wazeliną techniczną.
 
 
elvis25
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lis 2007, 23:13   

bobi1983 pytanko o kabelek od włącznika z drzwi... u mnie też jest wypięty ;( jak się do niego dobrać żeby nierozebrać połowy samochodu ? :)
Od strony pasażera wyczyściłem włącznik i światła działały a godzinę później już nie. Lampka się nie świeci nawet jeśli przełączę ją na stałe świecenie. Co jest grane albo prościej co się "stanęło".
Z góry dzięki Panowie za pomoc.
 
 
Longer_007 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Daniel
Wiek: 37
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 145
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 3 Lis 2007, 00:01   

Jak masz male dlonie to powinienes go dostac od strony nog kierowcy, pod tym plastikiem. Ja tez mial odlaczony i znazlem go wlasnie od tej strony. Moze zarowke szlak trafil :)
_________________


 
 
 
elvis25
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lis 2007, 00:21   

No to mam problem ... ręce jak patelnie :twisted:
Jutro najpierw sprawdzę żarówkę a jak dobra to czy napięcie dochodzi do lampki... do tego jakoś dojdę. Gorzej z kablem ... mam nadzieję, że nie będę musiał rozkręcać za dużobo autko potrzebne ;)
 
 
bobi1983
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lis 2007, 12:04   

Koło nóg kierowcy jest taki plastik przymocowany dużymi plastikowymi kołkami. Odkręć te kołki albo po prostu podważ i wyjdą. Ten plastik ciągnie się aż na próg ale nie radze ci tego ściągać jak nie musisz, ja przy montowaniu elektrycznego zamka tylnej klapy rozwaliłem 2 z 4 uchwytów. Pod plastikiem jest jakieś wygłuszenie w małych kawałkach bo idzie tam dużo kabli. Wyciąg je ile dasz radę, a później to latarka i jak nie dasz rady rekami to pensetą. A żeby przepchnąć przez dziurkę, tą gdzie jest przykręcony styk to najlepiej jest przepchnąć drut i na do niego przywiązać kabelek (tylko uważaj na złączkę). A żarówka albo się spaliła jak napisał Longer albo nie ma dobrego styku. Życzę powodzenia.
 
 
elvis25
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lis 2007, 21:14   

No to udało się przeciągnąć kabel, z Waszymi opisami poszło sprawniej ;)
Niestety oświetlenie nie działa. Sprawdzałem napięcie miernikiem i nie ma go ani na lampce ani na włącznikach drzwiowych. Wszystkie bezpieczniki są dobre, również żarówka jak i włączniki.

Niby wszystko zrobione a jednak nie działa. Gdzie szukać?
Ma ktoś schemat elektryczny do fiestki 1,1 z 1990? Bo widzę że się przyda :twisted:
 
 
bobi1983
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lis 2007, 22:16   

Przedzwoń kable :D . Czerwony to napięciowy, brązowo-czerwony to włączniki przy drzwiach a brązowy to masa. Za oświetlenie wnętrza odpowiada bezpiecznik 2 czyli drugi od lewej u dołu.
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 4 Lis 2007, 09:13   

Na włącznikach drzwiowych nigdy nie będzie napięcia, bo one podają masę!
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
elvis25
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lis 2007, 12:32   

jackrzec ... masz rację. Nie pomyślałem, że w przypadku rozłączenia się przewodu na włączniku napięcie mogło by iść na budę.

bobi1983 u mnie brązowy idzie do włączników drzwiowych.

Lampka niedawno działała a po godzinie przestała. W tym czasie nie grzebałem nic w środku a jedynie wymontowywałem przednie wachacze do zmiany tulei.
 
 
bobi1983
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lis 2007, 15:51   

Jeśli wszystko jest sprawne to zostaje ci tylko sprawdzić przewód napięciowy, czyli czerwony. Wyciąg bezpiecznik 2 i miernikiem sprawdź czy jest przejście między stykiem lampki a jednym ze styków bezpiecznika.
 
 
elvis25
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lis 2007, 22:08   

Niestety sprawdziłem i przejścia brak. Teraz pozostaje mi dostać się do wiązki która idzie do lampki ;(
Może być, że to ma jakiś związek z tym, że ktoś miał radio podpięte wykorzystując przewody od zegarka i jak kupowałem samochód do szybciej dość brutalnie usunął przewody od radia? Pozostał po nim mały burdel i pozabezpieczałem narazie kable izolacją.

Ma ktoś jakiś schemat elektryczny do fiesty 1990 1.1? Bo widzę, że będzie bardzo przydatny :-(
 
 
wimarc 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Lis 2007, 19:41   

Jaco, Bobi dzięki zrobiłem jak mówiliście i działa. A przy okazji pojawiła się też sygnalizacja włączonych świateł. Dzięki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - malowanie plastików na przykładzie elementów wnętrza
wszystko co trzeba wiedzieć ..... bardzo wyczerpująco
LOY Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 19 5 Paź 2012, 11:19
LOY
Brak nowych postów [MK7] Oświetlenie wnętrza i oświetlenie drzwi - montaż
Piotr76 Elektryka 24 3 Paź 2011, 18:07
Piotr76
Brak nowych postów Oświetlenie wnętrza
Thomas252 Elektryka 23 17 Cze 2005, 21:50
Gość
Brak nowych postów [MK3] Oświetlenie wnętrza
hbr Elektryka 28 24 Kwi 2010, 22:24
HAWRAN
Brak nowych postów Niedziałające oświetlenie wnętrza
Torn Elektryka ogólna 3 10 Mar 2017, 10:53
Torn


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.