Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:16
Kontrolka cisnienia oleju ! (chyba elektryka)
Autor Wiadomość
harek
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lut 2006, 15:25   Kontrolka cisnienia oleju ! (chyba elektryka)

Wcale sie nie swieci - nigdy !

Jeszcze do niedawna jak przereciłem kluczyk w celu odpalenia fiesi zapalały sie dwie kontrolki - aku i olej a od jakegos tgodnia zapala sie tylko aku....

Czy to zarówka (dioda) czy moze czujnik, czy moze coś gorszego ?

Help - PLEASE !!!
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lut 2006, 17:42   

Najprawdopodobniej to żarówka się przepaliła, jeśli jest dobra to można prawdzić przez zwarcie do masy (przewód od czujnika oleju zewrzeć do masy i powinna się zapalić kontrolka), jeśli się zapala to czujnik do wymiany, jeśli nie to masz uszkodzony przewód prowadzący do deski a czujnik jest ok.
Pozdrawiam
 
 
harek
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lut 2006, 18:43   

Rafal1504 napisał/a:
Najprawdopodobniej to żarówka się przepaliła, jeśli jest dobra to można prawdzić przez zwarcie do masy (przewód od czujnika oleju zewrzeć do masy i powinna się zapalić kontrolka), jeśli się zapala to czujnik do wymiany, jeśli nie to masz uszkodzony przewód prowadzący do deski a czujnik jest ok.
Pozdrawiam


jeszcze tylko szybkie info, gdzie znajduje sie czujnik ? bez kanału go znajde ?

i jesli to zarówka to jak sie do niej dostać ? moze jest inny sposób niz wyciaganie zegrów ?
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lut 2006, 20:27   

Żeby sprawdzić żarówkę muszisz odkręcić zegary, czujnik ciśnienia? przeglądałem dokumentacje silnika 1,1 wspomnieli że znajduje się w kadłubie silnika, na zdjęciu przyglądałem się jest jakiś czujnik nad pompą oleju może to on.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5651
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Lut 2006, 01:41   

czujnik ciśnienia oleju jest dokładnie nad filtem oleju . jak byś patrzył sobie na filt mniej wiecej na środek to idelanie w pionie odjajdziesz czujnik . Zazwyczaj jak zdycha to zaczyna lecieć z niego olej . Koszt czujnika to ok 20 zł . Ale w fordach raczej żadko pada tak zeby przestała świecić kontrolka (czasami sie zapycha jak jest kaprawy olej) . Ja bym zobaczył czy jest załozony na niego przewód . I działał tak jak piasł mój poprzednik . To jedyna dobra droga . najpierw spawdz czy po zwarciu sie pali jeśli nie to rozbierz zegary i sprawdz żarówke . Na jedno złącze żarówki po przekręceniu stacyjki musi dochodzić +12 V . ale jeśli pali sie kontrolka od ładowania to +12V dochodzi do licznika wiec moze być peknięta ścieżka czego jeszcze w fiecie nie widziałem na tomiast w FSM jest to dość częste zjawisko.
 
 
 
harek
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lut 2006, 08:31   

dobra, wszystko jasne. czujnik zalany olejem - po zwarci kontrolka swieci. czujnik do wymiany. Dzieki za rady Panowie !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ELEKTRYKA FAQ - lista zebranych instrukcji i fotorelacji
ZAJRZYJ TUTAJ ZANIM ZAPYTASZ
bidżej Porady eksploatacyjne 0 20 Mar 2010, 20:43
bidżej
Brak nowych postów Przyklejony: ELEKTRYKA FAQ - lista zebranych instrukcji i fotorelacji
-- ZAJRZYJ TUTAJ ZANIM ZAPYTASZ --
trzeci Porady eksploatacyjne 0 13 Lis 2011, 12:59
trzeci
Brak nowych postów [MK3] Kontrolka cisnienia oleju
Qulis92 Mechanika 6 12 Mar 2012, 23:33
Pawełos666
Brak nowych postów [MK3] Świecąca kontrolka cisnienia oleju
siara1989 Mechanika 33 27 Paź 2010, 20:37
siara1989
Brak nowych postów kontrolka cisnienia oleju odmowila posluszenstwa
Rafal1504 Elektryka 4 28 Lip 2006, 11:18
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.