Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

odpalanie fiesty
Autor Wiadomość
malunia
[Usunięty]

Wysłany: 4 Mar 2008, 15:55   odpalanie fiesty

Witam!
Poczytałam forum, mnóstwo tu ciekawych informacji, chociaz rozwiazania mojego problemu z fiesta brak. Liczę na pomoc , gdyz "fachowcy" rozkładają ręce.
Ale od początku:
Mam fiestę 1.3 endura, 1996rok. Do tej pory brak problemów, wymiana płynów eksploatacyjnych, filtry, olej, świece i jeżdzila jak złoto, aż do czasu, gdy obroty cos fiksowały [przy dojazach do skrzyzowania, lub na luzie, lub hamowanie auto zaczęło gasnąć]i w związku z tym krokowiec wymieniłam na nowy lecz nie był on oryginalny. Od tego momentu auto jeżdziło ok, ale zaczęło miec problemy przy starcie. Tzn. odpalało i gasło. Tak sie działo na zimnym silniku, oczywiście jeżdziłam dalej z problemem po fachowcach polecanych .... i co? sprawdzali cisnienie paliwa , niby ok, az w koncu pojechalam na diagnostyke komputerową do forda cóż miałam nadzieje, że coś w koncu sie zadzieje. Otrzymałam następujace wyniki: P0102 zbyt niska wartość na wejściu obwodu przepływomierza[MAF]- kody błędów DTC, P0113- zbyt wysoka wartość na wejściu czujnika IAT-kody DTC, P0171- mieszanka w układzie zbyt uboga, grupa cylindrów 1. Co zostało zrobione:
Usunięte kody błędne, wyregulowane zawory+uszczelka. I co? dalej nie odpala przy pierwszym starcie. Przy czym co zauważyłam , że problem jest tylko rano i tylko po zimnej nocy , gdy temperatura jest minus lub +kilka stopni, w tzw cieplejsze dni lub gdy jadę np. w poludnie odpala ok. Pytanie za 100 punktów, dlaczego tak sie dzieje????
Jeśli chodzi o samo odpalanie, to mam wrazenie jakby nie dochodzilo paliwo [przy czym pompa paliwa slychac jak normalnie sie zalacza], odpala[i zaraz gasnie, nie kreci rozrusznikiem], zaraz odpala normalnie i potem niezależnie czy stoi godzine czy 10 odpala normalnie.....
I jeszcze mam jedno pytanie: to auto ma rozrzad na lancuchu, wiec kiedy sie go robi? niby moj w najlepszym stanie nie jest, ponoc jest wytarty wal i popychacze, ale nic nie stuka nie puka, kazali mi to zostawic w spokoju...ale zasiali ziarno niepokoju. Ile taka "impreza" moze kosztowac? I jakie sa objawy niewlasciewie pracujacego rozrzadu? na liczniku auto ma jakies 165tys.
Z góry dziekuje za wszelkie informacje. :)
 
 
marak4
[Usunięty]

Wysłany: 4 Mar 2008, 20:30   

dolaczam sie do postu kolegi, mam podobny problem tylko z silnikiem 1,4 moze doradzicie nam co moze byc przyczyna takiego zachowania ??
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 5 Mar 2008, 13:55   

tego rozrządu praktycznie się nie robi... powinien starczyć na conajmniej tyle na ile starczy Ci silnika.... zatem odpuść sobie... zrobiło to tylko pare osób na tym forum... tak od - bo można.
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
lpodkanski
[Usunięty]

Wysłany: 15 Mar 2008, 10:39   

peknieta cewka!!! mialem podobny problem wymienilem cewke i juz go nie mam troche kosztowny wydatek ale mi pomogl sprawdz jeszcze omomierzem CPP tez to moze byc przyczyna. pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Internetowe sklepy z częściami do Fiesty
Gość Serwisy / Mechanicy / Sklepy 14 7 Paź 2018, 10:52
Parzych
Brak nowych postów [MK3] Odpalanie Fiesty - czy to normalne ?
Peter Mechanika 11 27 Lis 2010, 01:28
tomekzxr
Brak nowych postów [MK3] Odpalanie Fiesty MK3
turek86 LPG 2 2 Cze 2010, 06:36
JoeMix
Brak nowych postów ODPALANIE
Gość Elektryka 4 12 Lip 2009, 13:43
JoeMix
Brak nowych postów Odpalanie na gazie
Gość LPG 34 7 Kwi 2007, 19:44
diodalodz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.