Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
8 Cze 2014, 20:08
[MK4] Przyciemnianie szyb
Autor Wiadomość
kosa006 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Kamil
Wiek: 28
Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 51
Skąd: FZ/EP
Wysłany: 8 Cze 2014, 14:48   [MK4] Przyciemnianie szyb

Witam,

Ostatnio myślę nad przyciemnieniem szyb w MK4 ale folią ponieważ nie mam funduszy aby przyciemniać szyby za 320 zł (Pytałem o cenę w Laskowski Tuning Ochla (woj. Lubuskie).

Waszym zdaniem warto przyciemniać folią? Ciężko się to obkleja? Jaka jest trwałość? Macie jakieś sugestie dla mnie co do tego? :)

Znalazłem np. Taką folię:
http://allegro.pl/folia-d...4240210135.html

Dzięki :)
_________________
Było:
-->Ford Fiesta MK4 1996 1.25 75KM PB
-->VW Passat B3 1993 1.8 90KM PB+LPG

Jest:
-->Audi 80 B4 Sedan 1992 2.0 115KM PB+LPG *Automat*
Ostatnio zmieniony przez trzeci 9 Cze 2014, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mario3991 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: mateuszsz
Wiek: 30
Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 322
Skąd: stegna
Wysłany: 8 Cze 2014, 15:21   

Kumpel okleił seicento i od środka troszkę mu odłaziło ale może coś źle zrobił.
_________________
Fiesta mk4 1.3 60 kucy 19.05.2013
 
 
 
Pablosss 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Paweł
Wiek: 30
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 120
Skąd: Lubin
Wysłany: 8 Cze 2014, 16:05   

Oklejiłem w zyciu troche szyb i powiem Ci szczerze, że nic trudnego . Troche delikatnosci i uwagi i dasz rade zrobic to naprawde porzadnie.
Ze swojej strony polecam wyjąć tylne szybki i oklejac juz wyjete. Wychodzi to o niebo lepiej tymbardziej jesli robi sie to pierwszy raz.

Pamietaj tylko ze szyba przednia i drzwi kierowcy + pasazer weg. prawa nie mog abyc mocno przyciemnione. Reszta nawet farba mozesz zamalowac bo do reszty gwizdek im do nich
_________________
*** Cokie - Futura 1.6 16V ***
Profil Facebook
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 8 Cze 2014, 16:08   

Pablosss napisał/a:
Pamietaj tylko ze szyba przednia i drzwi kierowcy + pasazer weg. prawa nie mog abyc mocno przyciemnione
Bodajże maksymalne przyciemnienie to 25%
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
kosa006 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Kamil
Wiek: 28
Dołączył: 26 Kwi 2014
Posty: 51
Skąd: FZ/EP
Wysłany: 8 Cze 2014, 16:31   

Nie zamierzam oklejać przednich. A co sądzicie na temat tej folii? Warto się pchać w taką tanią?
_________________
Było:
-->Ford Fiesta MK4 1996 1.25 75KM PB
-->VW Passat B3 1993 1.8 90KM PB+LPG

Jest:
-->Audi 80 B4 Sedan 1992 2.0 115KM PB+LPG *Automat*
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 8 Cze 2014, 17:05   

Freeman napisał/a:
Bodajże maksymalne przyciemnienie to 25%
W zasadzie to jest podana minimalna przepuszczalność światła - 70%, czyli można przyciemnić o 30% - pod warunkiem że białe szyby miały 100% przepuszczalności światła... Dla przykładu, w piątek na przeglądzie pierwszy raz od nowości miałem mierzoną przepuszczalność w naszej Fieście i - przednia boczna fabryczna wyszła 68,9%, fabryczna ciemna tylna boczna 20%, przepuszczalności oczywiście...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Pablosss 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Paweł
Wiek: 30
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 120
Skąd: Lubin
Wysłany: 8 Cze 2014, 17:13   

kosa006, ja oklejałem kiedys folia z lidla bo byla za 10pln, ichniej firmy. Była ładnie czarna , mocno sie trzyma zadnych zadziorów. Wg. mnie nie ma co ladowac sie w mega drogie folie, najtanszych tez nie ma co. Idz do sklapu obadaj jakiej filmy jakie sa gatunkowo i szukaj na necie
_________________
*** Cokie - Futura 1.6 16V ***
Profil Facebook
 
 
inno 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 33
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Cze 2014, 23:18   

Parzych napisał/a:

Freeman napisał/a:

Bodajże maksymalne przyciemnienie to 25%

W zasadzie to jest podana minimalna przepuszczalność światła - 70%, czyli można przyciemnić o 30% -


Przednia musi mieć 75% przepuszczalności światła a boczne 70% :-)
_________________
09.2010-12.2011 MK3 Magic
01.2012-10.2012 Civic EG3
11.2012-03.2015 MK4 Plum
02.2015-... Almera N16 Lift
 
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 8 Cze 2014, 23:26   

ale nie moze to być folia, poniewaz utrudnia stłuczenie szyby w sytuacji awaryjnej (czołowa i przednie boczne) według przepisów.
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 8 Cze 2014, 23:30   

kuba87, mowisz o przednich czy tylnych?
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 8 Cze 2014, 23:40   

vegetagt, przeca napisane że przednie :D
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 8 Cze 2014, 23:58   

czas spac :boshe:
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 9 Cze 2014, 00:01   

kuba87 napisał/a:
poniewaz utrudnia stłuczenie szyby w sytuacji awaryjnej (czołowa i przednie boczne)

Czołowa jest klejona tak czy siak. A boczne... utrudnia wybicie... więc nie wolno (w końcu rządzą sami złodzieje, a dzięki nim przestępcy mają więcej praw niż ofiary, więc to norma, że zabraniają - co będą swoim utrudniać życie? :P )

(sorry, musiałem :D )
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 9 Cze 2014, 00:26   

Pufcio napisał/a:
(w końcu rządzą sami złodzieje, a dzięki nim przestępcy mają więcej praw niż ofiary, więc to norma, że zabraniają - co będą swoim utrudniać życie?
:brawo: :brawo: :brawo:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 9 Cze 2014, 11:02   

Pufcio, :ok:
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 9 Cze 2014, 12:14   

kosa006 napisał/a:
szyb w MK4 ale folią


Co to znaczy "ale" ?????? Większość niefabrycznie przyciemnianych szyb jest robiona właśnie folią. Więc chyba te 320zl co Ci podali to też za folię (wątpię żeby chodziło o przyciemnianie piecowe).


Koledzy Freeman czy inno podają informacje, które nie są zgodne z prawdą.
Przed podaniem takich informacji Panowie wypada zapoznać się z przepisami :-P

Cytat:

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia


§ 8. 1. Kabina kierowcy oraz pomieszczenie przeznaczone do przewozu osób wyposaża się w: (…)
5. Szyby pojazdu:
1) nie powinny dawać ostrych odprysków w razie rozbicia; przednia szyba powinna zapewnić kierowcy pełną i wyraźną widoczność bez zniekształcenia obrazu, a w razie rozbicia - zapewniać jeszcze dostateczną widoczność drogi;
2) powinny być umocowane w taki sposób lub sporządzone z takiego tworzywa, aby w razie konieczności istniała możliwość wyjścia na zewnątrz pojazdu co najmniej przez jeden otwór okienny z każdej strony pojazdu;
3) powinny być ocechowane w miejscu widocznym z zewnątrz pojazdu; przepis stosuje się do pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 1968 r.;
4) przednie i przednie boczne powinny mieć współczynnik przepuszczania światła nie mniejszy niż 70%;
5) nie powinny odbijać światła w sposób powodujący oślepianie innych uczestników ruchu drogowego.


Jak wyraźnie widać z przepisów mowa jest o 70%. Zostało to zmienione bo wcześniej było 75% ale wiele aut miało szyby fabrycznie przyciemnione poniżej tego poziomu więc przepis został dostosowany.
Praktycznie każde nowe auto teraz ma już przyciemnione szyby. Cześć nawet bardziej (poniżej poziomu 70%) czego przykładem jest Parzych.
Tutaj ciekawy tekst na ten temat:
Cytat:

W ostatnich latach wiele z nowych samochodów ma już fabrycznie przyciemnione szyby, na których nie powinna znaleźć się żadna dodatkowa folia, ponieważ współczynnik przepuszczalności światła jest i tak dostatecznie niski. To swoją drogą było problemem dla polskich diagnostów. Jak potwierdzają specjaliści z Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów w wielu przypadkach nowe samochody wyposażone były w szyby o przepuszczalności światła na poziomie 73 – 74%. Ten problem występował zwłaszcza przed rokiem 2011, wtedy bowiem polskie prawo zostało w tej materii zmienione. Wcześniej przednie szyby pojazdów musiały przepuszczać co najmniej 75% światła. Tymczasem wiele samochodów, jak np. renault laguna drugiej generacji, nie spełniało tego wymogu. Zmiana przepisów była zatem wymuszona przez producentów aut, ponieważ na pozostałych rynkach europejskich wymagania były inne. Niestety ten problem nie zniknął do końca. Diagności wskazują, że problem istnieje nadal, tym razem kilka modeli aut ma szyby o przepuszczalności światła mniejszej niż 70%. Tutaj pojawia się pewna trudność. Diagności nie powiadomią o tym fakcie producentów i użytkowników aut wcześniej, niż po trzech latach użytkowania auta. Wtedy bowiem należy udać się na pierwszy przegląd techniczny nowego samochodu do stacji kontroli pojazdów i diagnosta widzi je po raz pierwszy . Problem stanowią także sytuacje, gdy na badanie przejrzystości szyb kierowcę kieruje policja. Ciężko w takiej sytuacji karać kierowcę, który ma oryginalne szyby w homologowanym i zarejestrowanym pojeździe.


kuba87 napisał/a:
ale nie moze to być folia, poniewaz utrudnia stłuczenie szyby w sytuacji awaryjnej (czołowa i przednie boczne) według przepisów.


Wg. których ??????
Tak jak Parzych napisał przednia i tak jest klejona i jej wybicie jest utrudnione.
Owszem punkt 2 mówi o tym, że "powinny być umocowane w taki sposób lub sporządzone z takiego tworzywa, aby w razie konieczności istniała możliwość wyjścia na zewnątrz pojazdu co najmniej przez jeden otwór okienny z każdej strony pojazdu"
Na podstawie tego punktu można by to tak interpretować. Jednak folia nie dochodzi do krawędzi szyby i w teorii właściwie powinno dać się taką szybę z folią wybić w całości :D
Z drugiej strony punk 1 mówi, że "nie powinny dawać ostrych odprysków w razie rozbicia". Czy odpryski szyby hartowanej nie są ostre ?????? :D
Jednak biorąc pod uwagę fakt iż, jak pisałem wcześniej, praktycznie każde auto ma już fabrycznie przyciemnienie na granicy prawa to zgodnie z prawem nie można żadnej folii przyciemniającej zastosować bo przekroczymy próg co zamyka wszelkie dylematy ozor

Dobry jest jeszcze dalej punk 1 "przednia szyba powinna zapewnić kierowcy pełną i wyraźną widoczność bez zniekształcenia obrazu, a w razie rozbicia - zapewniać jeszcze dostateczną widoczność drogi"
Ile to dostateczna widoczność ?????? W ogóle wolno jechać z rozbitą przednią szybą ?????? Za coś takiego zaraz policja dowód zabierze.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 9 Cze 2014, 12:30   

chodzi o to że tak właśnie przepisy interpretują policja i SKP
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 9 Cze 2014, 12:41   

FFDriver napisał/a:
Koledzy Freeman czy inno podają informacje, które nie są zgodne z prawdą.
Przed podaniem takich informacji Panowie wypada zapoznać się z przepisami


Freeman napisał/a:
Bodajże maksymalne przyciemnienie to 25%


Napisałem, że bodajże maksymalnie można przyciemnić o 25% czyli wychodzi z tego, że minimalna przepuszczalność 75%. Robisz aferę o 5%?
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 9 Cze 2014, 13:03   

sory bo niedoczytałem
FFDriver napisał/a:
kosa006 napisał/a:
szyb w MK4 ale folią




Dobry jest jeszcze dalej punk 1 "przednia szyba powinna zapewnić kierowcy pełną i wyraźną widoczność bez zniekształcenia obrazu, a w razie rozbicia - zapewniać jeszcze dostateczną widoczność drogi"
Ile to dostateczna widoczność ?????? W ogóle wolno jechać z rozbitą przednią szybą ?????? Za coś takiego zaraz policja dowód zabierze.

rozbicie szyby przedniej dotyczy tylko sytuacji awaryjnej, a widoczność ma się po to aby bezpiecznie zatrzymać pojazd i nie stworzyć dodatkowego zagrożenia w ruchu.
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
bica99 

Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: RST
Silnik: 1.1/53KM
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Chorzów
Wysłany: 9 Cze 2014, 13:13   

to wszystko jest w instrukcji jak kupisz folię najlepiej teremokurczliwą to unikniesz bombelków :P a to nie filozofia :D wyjmujesz szyby myjesz je wcześniej przygotuj sobie spryskiwacz z jakimś płynem + woda i tym spryskujesz szybhę i na mokrą szybe naklejasz folie i ją sobie ładnie ustawiqasz i taką łopatką ktorą dostajesz wyciągasz wode i pęcherzyki z pod foli jak juz nie ma wody i widać ze folia się trzyma to nożykiem ktory tez dostaniesz, obcinasz to co Ci zbywa (jak jest to szyba którą bedziesz otwieral to lepiej obciąć tqkim specjalnym nożykiem (albo naklej na ten noż listewkę by ciecie było równe i robiem jedziesz;)) kilka milimetrów więcej by Ci się nie zdzierała folia przy zamykaniu szyby i tyle a i jeszcze z termokurczliwą to się jakos suszarką nagrzewa ale takiej nie miałem, mi wyszło idealnie a robilem tak ja właśnie opisałem na 3 samochodach wiec jestem zadowolony, pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Freeman 9 Cze 2014, 13:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - czarne reflektory, lampy, przyciemnianie lamp
MK3, MK4, MK5, MK6
LOY Tuning stylistyczny 86 29 Mar 2017, 18:08
barysm
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów Przyciemnianie szyb
pawel10092 Tuning stylistyczny 3 17 Cze 2016, 21:12
Ganda


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.