Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] 1.3, Problemy z odpalaniem w niskich temperaturach.
Autor Wiadomość
stangrze 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Basic
Silnik: 1.3/69KM
Wiek: 40
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Sty 2013, 17:23   [MK6] 1.3, Problemy z odpalaniem w niskich temperaturach.

Witam
Mam problem z moją fiestą 1.3 benzyna 70KM, 2008, Duratec, 105 000 tys km przebiegu. Przy niskich temperaturach jakie panują późną jesienią i teraz podczas zimy mam problemy z odpalaniem samochodu po dłuższym postoju na zewnątrz +/- 6h i więcej. Dla lepszego przedstawienia sytuacji gdyż z racji mojej tylko podstawowej wiedzy o mechanice samochodowej nagrałem któregoś zimowego poranka krótki filmik. Kilka prób zapłonu no i na koniec zgasiłem ją celowo:
http://www.youtube.com/watch?v=42MafaucKdk
Byłem z tym u mechanika, wymieniliśmy świece i przewody ale dalej jest tak samo. Teraz są podejrzenia na cewkę ale nie ma pewności a szkoda kasy na nową skoro może to nie ona. Jak był duży mróz (-15) to musiałem tak kręcić jak na filmiku chyba 6 razy, aż wreszcie dodałem jej gazu i przytrzymałem na obrotach ok 1000 i wtedy już nie zgasła. Dodam jeszcze tylko, że jak jestem w pracy i Fiesta stoi w garażu podziemnym ok 8h (temp około 10°) to wszystko gra i zapala od razu a jak postoi mniej więcej tyle samo czasu na zewnątrz to są problemy. Szperając na forum znalazłem podobne problemy opisywane przez jednego z posiadaczy fiesty i na końcu była mowa o odpowietrzeniu skrzynki korbowej. Drodzy posiadacze Fiest proszę o swoje sugestie i pomoc w diagnozie problemu.

Pozdrawiam
Grzegorz
 
 
timmyyy 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Sty 2013, 09:27   

U mnie przy podobnym problemie okazało się, że:

1) walnięty jest silniczek krokowy,
2) silnik łapie lewe powietrze przez przewód podciśnienia wychodzący z kolektora dolotowego (wyraźnie było słychac syczenie).

Z prostych rzeczy może spróbuj przeczyścić przepustnice, niektórym to pomaga. Trochę upierdliwy dostęp, ale operacja do zrobienia nawet w nocy, na mrozie (testowane :ok: ). Przydadzą Ci sie do tego długie torx'y.
 
 
stangrze 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Basic
Silnik: 1.3/69KM
Wiek: 40
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Sty 2013, 21:17   

Witam

Dzięki za odpowiedź. Wydaje mi się choć nie jestem pewny, że w mojej fieście nie ma silniczka krokowego tylko wszystko jest razem z przepustnicą i z tego co oglądałem to tak jak pisałeś dojście do niej nie jest najprostsze choć pewnie wykonalne ale wolę oddać to w ręce mechanika. Co do uciekającego powietrza to nic nie słychać na włączonym silniki, jak już zapali to pracuje bez zarzutów co ciekawe, jak jest cieplej to też zapala bez zarzutów. Jedno co jeszcze odczułem choć to może być tylko moje urojone wrażenia że jak przyspieszam na 3 biegu na obrotach około 1500-2000 lekko jakby silnik szarpie skacze. Mam do Ciebie pytanie, czy warto z tym jeszcze jeszcze jechać na diagnostykę komputerową? Czy ona może pokazać co jest grane? Dzięki jeszcze raz za zainteresowane i jak jeszcze masz jakieś wskazówki chętnie się czegoś dowiem nauczę i na koniec jak mam nadzieje uda mi się rozwiązać problem napisze co było nie tak.

Pozdrawiam i miłego dnia
G.
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 28 Sty 2013, 21:23   

stangrze napisał/a:
Jedno co jeszcze odczułem choć to może być tylko moje urojone wrażenia że jak przyspieszam na 3 biegu na obrotach około 1500-2000 lekko jakby silnik szarpie skacze.
Takie obroty to w dieslu mają siłę przyspieszać, benzyna się po prostu dusi na za niskich obrotach... :9:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
timmyyy 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Sty 2013, 23:01   

Wydaje mi się że jednak masz krokowca, szczególnie, że u dziewczyny w Fieście 1.3 właśnie go mechanik wymienił:

http://sklep.intercars.co...notitle=1&wsk=O

;)

Jak pojedziesz do mechanika to chyba z marszu powinni zrobić diagnostykę komputerową. Więc nie wiem czy jest sens jechać osobno (przynajmniej u mnie zawsze tak było).
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 29 Sty 2013, 00:09   

timmyyy napisał/a:
http://sklep.intercars.co...notitle=1&wsk=O
Coś Ci się trochę nie udało...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
stangrze 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Basic
Silnik: 1.3/69KM
Wiek: 40
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Sty 2013, 08:34   

Dzięki za pomocne wskazówki, to nie pozostaje mi nic innego jak pojechać do mechanika i sprawdzić samochód na komputerze plus zająć się tym krokowcem.

Pozdrawiam i miłego dnia
G.
 
 
timmyyy 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Sty 2013, 08:57   

Parzych napisał/a:
timmyyy napisał/a:
http://sklep.intercars.co...notitle=1&wsk=O
Coś Ci się trochę nie udało...


Hm, faktycznie coś nie halo. Próbowałem teraz prawidłowy link, ale ciągle jest to samo i nie mam pojęcia jak dać linka do odpowiedniego przedmiotu.

W każdym razie na tej stronie miały być różne krokowce do Fiesty 1.3 (i da sie je na tej stronie wyszukać) :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.