Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:52
Jak zrobić subwoofer??
Autor Wiadomość
Bodo
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lut 2005, 01:12   Jak zrobić subwoofer??

Powoli zmierzam do kupna sobie jakigoś audio(narazie mam radyjko Blaupunkt) i myśle o w miare dobrym basie.
Nie chce tego robić kosztem pojemności bagażnika i myślałem aby się wkomponować w luke obok nadkola do lampy. Jest tam troche miejsca i wydaje mi się że 20cm wejdzie. Może po jednym na strone.
Ale problem jest w tym że nie wiem jak by zrobić zabudowe. Jaki materiał i w ogóle. Napewno nie uzyskam tak głębokiego bassu jak z dobrej skrzyni na 30 ale może coś z tego będzie. Tylko z czego to zrobić ?? I jak?? Może macie jakieś wskazówki, opisy, fotki, linki.
Pozdrawiam.
Bodo
 
 
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 11 Lut 2005, 02:51   

identycznie pomyślałem więc będę również wdzięczny jeśli ktoś pomoże...
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 11 Lut 2005, 07:20   

http://www.caraudio.pwii.pl/articles.php?topic=1
http://akustyka.tk/
 
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lut 2005, 09:45   

dobra 20stka potrafi zdzialac duzo wiecej anizeli 30stka w cenie do 200 zl (nowa) .Mialem 30 cm skrzynie mac audio,i na proibe wlozono mi skrzynie z 20 cm glosnikiem intertechnik (jakies 260 zl glosnik) no i bylem pod wrazeniem :shock:
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 16:56   

Nie mam Fiesty (jeszcze) ale wydaje mi się, że tam będzie zamało miejsca na jakikolwiek głośnik. Tylna ścianka "skrzyni" nie może być za blisko głośnika bo traci sie na efektywności, impulsie i na tym jak nisko zejdzie z basem. Żeby coś wyciągnąć z głośnika o średnicy 20cm potrzebna jest dobrze policzona skrzynia. Najmniejszym rozwiązaniem za naprawde małe pieniądze była by konstrukcja na głośniku Alphard LW-800 w 50 litrowej zamkniętej skrzyni. Ja robię suba na dwóch głośniczkach STX 32cm. Jednak w Twoim przypadku takie rozwiązanie odpada, bo jak pisałeś - potrzebujesz bagażnik.
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 21:20   

ketchup87, farmazony i jeszcze raz farmazony.

lw800 nie nadaje sie do skrzynki zamknietej(a tymbardziej 50L - kto ci podał taki litraz?, LOL) bo sie wypluje i tracisz na efektywnosci której ten głosnik nie ma zbyt dużo(około 85dB).

poza tym wymiary skrzynki w subwooferze nie mają nic do gadania jesli chodzi o bas, impuls, a co dopiero efektywnosc. V sie liczy.

jesli zalezy ci na malej skrzynce to szukaj głosnika do zamknietej. dobre głosniki 10" potrafią zagrac nawet w 20L.
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 21:30   

No o ile sie nie myle to właśnie wymiary wpływają na pojemność. A Ty jak sądzisz? Propos informacji to wszycho pochodzi z forum audio i było sprawdzone.
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 21:47   

ketchup87 napisał/a:
Tylna ścianka "skrzyni" nie może być za blisko głośnika bo traci sie na efektywności, impulsie i na tym jak nisko zejdzie z basem


brednie. wymiary nie mają nic do gadania jesli chodzi o impuls, zejscie i efektywnosc. a jakbys nie wiedział to tą samą pojemnosc mozna uzyskac różnym stosunkiem wymiarów.

podaj mi link do forum audio gdzie chlopaki ładują lw800 w 50L closed bo nie uwierze jak nie zobacze :-)
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 21:50   

To link do forum, jak znajdę to dam do konkretnego tematu http://felektr.katalogi.pl/forum_1/
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 21:53   

Znalazłem http://felektr.katalogi.pl/temat2670/
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 21:53   

a to do forum z ktorego ja czerpałem wiedze:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum25.html

http://diyaudio.pl/forum/

http://www.audiocar.pl/forum/forum.html
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 21:57   

a gdzie tam jest napisane zeby lw800 wsadzic w 50L closed?

poza tym miałem lw800, a ty? wiesz jak to gra w jakim litrażu czy tylko posiłkujesz sie wypowiedziami jakiegos goscia(ktory na dobrą sprawe sam nie wie co pisze)?
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 22:03   

Wypowiedź DjDamiana: Za dużo kombinujesz. Przeczytałem wszystkie tematy Twoje na forum.

Skrzynia -> Musi być zamknięta bo tego LW nie idzie zestroić. Minimalnie jakieś 40-50l. Dodatkowo auto, także nie możemy mieć dużego impulsu.

Wypowiedź z tego linka który tu wysłałem. Co do tego Alpharda, to bez obrazy ale nie mam zamiaru go kupować. Ja nie potrzebuję bagażnika.

Zaraz się na mnie rzucisz, uparłeś się i tyle! :wink:
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 22:10   

rozumiem ze polecasz komus lw800 do beznadziejnie wielkiej skrzyni(jak na ten głosnik) i to jeszcze zamknietej tylko na podstwie wypowiedzi "djdamiana"??? rotfl

wiec ja polecam ten głosnik, ale w max. 30L BR. w zamknietej tracisz w tej sytuacji tylko spl i wytrzymałosc mocową. sprawdzone przeze mnie i całe zastępy uzytkownikow diyaudio.pl.
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 22:14   

A jakie są wymiary rurki do takiego rozwiązania b-r? d=180 w=2000? Przecież jakoś to trzeba zestroić. A skoro nie wielkością obudowy...
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 22:38   

szer=70mm dług=180-220mm

strojenie do auta to juz kwestia doswiadczenia a nie wyliczen. polecam lekture diyaudio.pl i elektroda.pl
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 22:49   

Dzięki, niedługo poczytam. Takie rurki to musiały by być dwie. I nie oczekuj niskiego basu...
 
 
Ketchup87
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2005, 22:50   

Dzięki, niedługo poczytam. Takie rurki to musiały by być dwie. I nie oczekuj niskiego basu...
 
 
rozzz 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 48
Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 52
Skąd: 3miasto
Wysłany: 29 Mar 2005, 00:44   

Takie rurki to musiały by być dwie. I nie oczekuj niskiego basu...

Dlaczego dwie?? Zmniejszając średnicę BR zmniejsza się też jej długość.
Niestety traci się przy tym część zamierzonego efektu.Hmmm Ja też polecam troszkę cierpliwości przy elektroda.pl
Natomiast jeżeli chce się wszystko mieć szybko i małym nakładem pracy polecam allegro: tam są nawet takie okrągłe neony do głośników!! Poważnie!!
Pozdrawiam rozzz
_________________
Łokmen ma rację: "Pie..olę nie robię

LUDZIE KUPUJCIE CZERWONE!! CZERWONE SĄ SZYBSZE!!
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 29 Mar 2005, 16:02   

70x180-220mm to strojenie skrzynki 30L na 38-41Hz. jest to optymalne strojenie do auta na tym głosniku.

to ktore ty poleciłes(2x 70x200) to strojenie na 56hz. nie dziwie sie ze nie masz niskiego basu na takim strojeniu...

srednica rurki BR jest zalezna od srednicy głosnika i jego xmax, wiec nie widze potrzeby ładowa 10cm rurki BR do głosnika 20cm(zwłaszcza ze przy takiej srednicy długosc rurki byłaby ogromna)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio
Brak nowych postów Przyklejony: Co zrobić w razie wypadku w krajach UE
Warto wiedzieć jak dochodzić swoich praw w razie wypadku lub kolizji za granicą.
BLADE Ubezpieczenia i rejestracja aut 0 29 Sie 2008, 08:44
BLADE
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zacząć ?
pablonas Sport w FKP 19 5 Sty 2005, 20:43
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.