Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: LOY
22 Kwi 2006, 21:19
mk3 Była CALYPSO, jest Fiesta SZKLARNIA

Ocena wytworu mojej wyobrazni
Ekstra pomysl
81%
 81%  [ 107 ]
Niezły pomysł
14%
 14%  [ 19 ]
Słaby pomysł
0%
 0%  [ 0 ]
Do dupy pomysł
4%
 4%  [ 6 ]
Głosowań: 80
Wszystkich Głosów: 132

Autor Wiadomość
bheesty
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 11:19   mk3 Była CALYPSO, jest Fiesta SZKLARNIA

Witam!
WSTĘP:
Co myslicie o mojej przeróbce dachu w Fiescie. Miałem dach jak kazda CALYPSO, czyli odsuwany na calej dlugosci. Ale jako, ze zepsul mi sie mechanizm (plastikowe elementy poszycia), dach sie nie domykal. Cale poszycie mialem ok, ale jak swiat bylo ze srodka widac, to i na leb sie lalo :) Wiec po dosc dlugich poszukiwaniach mechanizmu i lipnych wynikach postanowilem zastapic ten dach czyms innym. Przygladalem sie Fiestom, ktore maja zwykly dach i pomyslalem, ze wytne moj i wspawam jakis ze zwyklym szyberdachem, zamaluje i bedzie jakby nigdy, nic. Ale z drugiej strony, ciac slupki, ktore trzymaja prawidlowa geometrie auta... No nie podobal mi sie ten pomysl, mimo zapewnien mechanikow, ze bedzie wszystko super. Wiec tak, nie da sie naprawic mojego dachu (chyba ze oryginalami za blisko1000zl :) ), nie chce przyspawac innego dachu, to co ja mam zrobic. I wtedy przejechalem sie moja Fiesta z otwartym dachem i pomyslalem, ze mogloby tak byc caly rok, ze widze niebo.... :D no i przyszlo :) Pomyslalem nie inaczej, tylko Łukasz (to ja :) ) wkladaj tam szybe. Zjezdzilem ok.15 szklarzy, z ktorych kazdy mowil, ze to jest niewykonalne i nawet nie chcieli mnie sluchac. Po czym zrezygnowany, wracajac do domu wjechalem jeszcze do szklarza we Wrocławiu przy ul. Długiej 61, w budynku Politechniki. Nie pytalem o nic, tylko kazalm wyjsc szklarzowi i obejrzec moje auto. Szklarz wyszedl i powiedzial magiczne slowa, ktore na dlugo mi poprawily humor: "DA SIĘ ZROBIĆ".

JAK POWSTAWAŁA:
W zakładzie szklarskim rozebraliśmy częściowo dach i stwierdziliśmy, że nakleimy płaską szybe (dla ograniczenia kosztów) od gory, bo dach nie ma az tak duzego wygiecia, ale po calkowitym wymontowaniu dachu okazalo sie, ze dach jest tak mocno wygiety, ze bedzie niemozliwym uszczelnienie plaskiej szyby, za bardzo odstawala na rogach. Wiec trzeba szybe gieta w dwoch plaszczyznach. Nie ma takich oryginalnych do mojego auta, bo Fiesta w takiej wersji nie była produkowana. Wiec trzeba bylo dobrac szybe o odpowiednim wygieciu, ale przede wszystkim o tak duzych wymiarach. To jest ok. 80/90cm. No i okazalo sie, ze po docieciu bedzie ladnie pasowala szyba z EUROSTARA :) czyli przednia szyba z ciezarowki. Takwiec wycieto ja wg. wczesniej przygotowanej formy, wpakowano kupe kleju w prowadnice dawnego dachu, pozniej polozono na tym juz zamalowana w punktach nieprzeswitujacych szybe i nalozono od gory uszczelke, ale tylko w celu polepszenia efektu wizualnego, no i moze tez z braku odwodnienia. Efekty mam nadzieje, ze widac pod tekstem.

Co o tym myslicie?





Ostatnio zmieniony przez LOY 8 Paź 2007, 19:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
DŻEJKU
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 11:25   

dla mnie efekt wyj.... w kosmos. jakbym mial calypso to przerobilbym tak nawet ze sprawnym dachem. jeszcze mógłbyś ta szybkę przyciemnić delikutaśnie żeby ci nikt na łeb nie zagłądał z autobusów :D

szacuneczek-podoba mi się

a teraz pochwal się kosztami :wink:
 
 
bheesty
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 11:26   

450zł
 
 
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 11:28   

Bardzo dobry i w miarę tani pomysł...Podoba mi się i kojarzy z MAYBACHEM, gdyż on też ma przeszklony dach...Zaje.isćie to wygląda.


GRATULUJĘ pomysłu
 
 
Iro
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 11:29   

Jedyna w swoim rodzaju, brawo za pomysł, naprawde super :brawo:
Cena mnie rozjebała :shock:
 
 
bheesty
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 11:30   

DŻEJKU napisał/a:
dla mnie efekt wyj.... w kosmos. jakbym mial calypso to przerobilbym tak nawet ze sprawnym dachem. jeszcze mógłbyś ta szybkę przyciemnić delikutaśnie żeby ci nikt na łeb nie zagłądał z autobusów :D

szacuneczek-podoba mi się

a teraz pochwal się kosztami :wink:


Szyba bedzie przyciemniona, ale braklo mi finansow, a przyciemnienie takiej powierzchni ponoc kosztuje 100zl. Moze mnie chca naciagnac, ale tak mowili. Poza tym planuje wprowadzic miedy podsufitke a szybe rolete, ktora bedzie ciagnal stary silnik do zamykania i otwierania dachu. Bede mial kierowcow autobusow z glowy :)
 
 
bheesty
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 11:31   

Iro napisał/a:
Jedyna w swoim rodzaju, brawo za pomysł, naprawde super :brawo:
Cena mnie rozjebała :shock:


To pomyśl sobie, co zrobiła z moim portfelem :D
 
 
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 11:35   

bheesty napisał/a:
Iro napisał/a:
Jedyna w swoim rodzaju, brawo za pomysł, naprawde super :brawo:
Cena mnie rozjebała :shock:


To pomyśl sobie, co zrobiła z moim portfelem :D


Ale chyba lepsze to niż 1000 zł za dach, a tu masz taniej i bardziej niepowtarzalnie :D
 
 
trzeci 
Prezes





Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Artur
Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 7108
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Sty 2005, 11:37   

Dla mnie rewelacja. Aż miło takiego posta napisać.
Pozdro...
_________________
Verba volant, scripta manent
Profil Facebook
 
 
 
radzium
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 11:42   

extra widzialem na wlasne oczy :)
 
 
Dynamike
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 11:50   

Jak dla mnie to REWELACJA! Chciałbym to kiedyś zobaczyć na własne oczy. Świetny i niepowtarzalny pomysł, no i jeszcze do tego z tą roletą. Naprawde, gratulacje, takiej modyfikacji to jeszcze chyba nikt na tym forum nie widział! :wink:
 
 
bheesty
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 11:54   

Nawet nie wiecie jak sie ciesze, ze Wam sie tak podoba moj pomysl. Teraz widze, ze te 450zl nie byly wyrzucone w bloto, a przechodnie patrzacy na moje auto, nie mowili: "Ale wiocha", bo o to sie balem, ze to wlasnie mi wyjdzie. Dziekuje!!
 
 
maras555
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 12:02   

Jareczek napisał/a:
Bardzo dobry i w miarę tani pomysł...Podoba mi się i kojarzy z MAYBACHEM, gdyż on też ma przeszklony dach...Zaje.isćie to wygląda.


GRATULUJĘ pomysłu


No dodam ze juz coraz czesciej nowe auta robia z dachem szklanym, ja mam przyjemnisc czasmi jezdzic peugotem 307 SW z przeszklonym dachem, najlepszy widok jest podczas gwiezdzistej nocy przy bezchmurnym niebie :wink:
 
 
Kowal
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 13:33   

Super poprostu super :spoko:
Pomysł i wykonanie rewelka ! Pozdrawiam
Tylko ze w lato bedzie cie bardziej grzalo przez to szkło chyba :)
 
 
bheesty
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 13:37   

Kowal napisał/a:
Super poprostu super :spoko:
Pomysł i wykonanie rewelka ! Pozdrawiam
Tylko ze w lato bedzie cie bardziej grzalo przez to szkło chyba :)


Dlatego wlasnie wyszukuje na forum jak zdjac podsufitke bez uszkodzen i bede montowal rolete na elektryczny silnik od dachu :) Bedzie relacja foto, jezeli cos wymysle.
 
 
eSJot
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 14:15   

:shock: pieeeeeekna sprawa :!: bardzo to konkretnie wyglada sam bym chcial miec takie cudo u siebie 8)
 
 
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 14:30   

:brawo: Mi również sie podoba :D
 
 
bheesty
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 14:30   

Gdyby komus sie nie chcialy zdjecia otwierac, to jeszcze zapodaje stronke z wieksza ich iloscia:

www.ily200.webpark.pl
 
 
Sielak
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 15:14   

to co panowie... kazdy bierze szybe z ciezarowki pod pache... nozyce do blachy i sie spotykamy na wspolne ciecie... :) szkoda ze taka droga ta zabawa bo gdyby mnie bylo stac na taki wydatek to by byla pierwsza przerobka mojego auta... jak kupilem moja Fiestke to podobal mi sie szklany szyber dach, a z takim cudem to bym chyba spal w tym aucie... :D
 
 
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2005, 15:23   

W mojej Fieście to ani szyber dachu nie ma. Ciekawe czy u nas też można było by to zrobić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio
Brak nowych postów Przyklejony: Kto jest z Wrocławia ? Dolnegośląska ?
Ilu nas jest ? Wpisz się !
Piter Grupa Wrocław - Frakcja Dolnośląska 75 9 Sty 2016, 10:57
roch57


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.