Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Zamiana radia
Autor Wiadomość
Lilcia 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Classic
Silnik: 1.1/50KM
Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 6
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 8 Sie 2008, 11:49   Zamiana radia

Mam fiestę z 93, któa miała fabryczne radio (kaseciaka jakiegoś z radiem) zakupiłam inne i jest problem wyciągnęłam z trudem stare radio, kolejna przeszkoda - kable, kupiłam przejściówkę, ale jest kolejny problem w straej fordowskiej kostce są 4 kabelki od głośników a w nowej kostce iso jest ich aż 8. Niestety nie działają mi tylne głośniki. Jak powinnam połączyc te kabelki żeby było ok?
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 8 Sie 2008, 12:02   

Generalnie sytuacja wygląda tak, że do każdego głośnika (lub zestawu głośnik+piszczek) muszą iść 2 kable.

Jeśli w starym radiu miałabyś tylko 4 kable, to jeśli grały głośniki przód/tył, to musiały być spięte szeregowo... Jak podasz model radia, to będzie można coś więcej wymyślić.
Rozumiem też, że głośniki z tyłu (półka?), to "doróbka".
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Tommy 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 521
Skąd: Zielsko-Białe
Wysłany: 8 Sie 2008, 12:30   

Jeżeli w kostce fordowskiej masz tylko 4 kable to jak mówi kolega wyżej albo idą one tylko na przód (LP+ LP- / PP+ PP-). Ewentualnie możesz mieć zrobione tak, że gdzieś po drodze do tych kabli są podłączone kolejne, które idą na tył (w tej sytułacji tyl też gra, ale nie działa w radiu funkcja FADER (czyli balans dźwięku przód/tył) bo tylne głośniki są na tym samym kablu co przednie.

Najlepszym rozwiązaniem bedzie dodanie pinów do wtyczki i pociągnięcie kabli na tył samochodu (najlepiej puscić go razem z ori wiązką pod plastikami od strony kierowcy) Potrzebujesz do tego 2 kable z dwoma żyłami (LT+ LT- / PT+ PT-). Jeśli w fordowskiej kostce nie masz wogóle pinów (te metalowe gadżety w kostce) to wypadało by je tam dołożyć. Można do tego wykorzystać jakąś starą kostkę o takich samym rozmiarze tych "bolców". Rozcinasz kostkę-dawcę i wyjmujesz te elementy, a potem wsuwasz je delikatnie w puste miejsca w twojej instalacji (analogicznie do tych 4 kabli które już masz).

Masz jeszcze 2 wariant. Z nożykiem pędzisz na szrot i szukasz fiesty która ma wszystkie 8 kabli. Ucinasz wtyczkę i z lutownicą w dłoni swapujesz do swojej w miejsce tej niekompletnej..
_________________
Profil Facebook
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 8 Sie 2008, 12:47   

Tommy napisał/a:
Ewentualnie możesz mieć zrobione tak, że gdzieś po drodze do tych kabli są podłączone kolejne, które idą na tył

Tomku - taka opcja odpada, bo impedancja tak podłączonego zestawu to 2 omy (przy założeniu, że mamy standardowe głośniki o oporze 4 omów) - a przy takim podłączeniu te biedne radyjko mógłby szlag trafić...
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
BENY
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sie 2008, 13:01   

bede pomagal w zalozeniu radyjka Lilci :)
wiecie co Panowie - jest jeszcze jedna DZIWNA kwestia.
bo jesli gdzies sa szeregowo wpiete tylnie glosniki to czegos nie rozumiem. Po zastosowaniu przejsciowki ford-ISO zamilkly te tylnie. A skoro sa w szeregu, to taki sygnal poszedlby rozniez na ISO, czyli te tyly nadal powinny grac wraz z przodem, a milcza. Hmm... nie pozostaje nic innego jak poszukac kabli od tylow i je wlutowac w kabelki ISO (bodaj w fioletowy i w zielony).

A powiedzcie jeszcze - czy do montazu radyjka uzywaliscie polkieszeni?
jak ja sie montuje we wnece? no i gdzie w tej fiescie sa jakies otworki do przykrecenia radyjka ?
 
 
Tommy 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 521
Skąd: Zielsko-Białe
Wysłany: 8 Sie 2008, 13:09   

BENY napisał/a:
Po zastosowaniu przejsciowki ford-ISO zamilkly te tylnie. A skoro sa w szeregu, to taki sygnal poszedlby rozniez na ISO, czyli te tyly nadal powinny grac wraz z przodem, a milcza.


To poprzednie radio mialeś ori forda?
_________________
Profil Facebook
 
 
BENY
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sie 2008, 13:23   

to nie ja, tylko Lilcia - ja bede jej pomagal zalozyc to nowe.
Tak - poprzednie bylo jakies fordowskie (kaseciak + radio).
Teraz kupilismy JVC a on ma ISO. lilcia kupila przejsciowke ford-ISO i zamilkly tylne glosniki. Patrzymy na kable, a tam zamiast 8 sa 4 (w kostce glosnikowej).
 
 
Tommy 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 521
Skąd: Zielsko-Białe
Wysłany: 8 Sie 2008, 13:30   

Jest jeszcze opcja że te głośniki mają wspólne masy lub coś w tym stylu...
najlepiej wrzućcie tu foto tej kostki żeby było widac kolory kabli i zobaczcie jakie kolorki mają kable przy tylnych głośnikach ;) Może gdzieś się tam błąkaja w tej kostce ;)
_________________
Profil Facebook
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 8 Sie 2008, 19:39   

Pufcio napisał/a:
Tommy napisał/a:
Ewentualnie możesz mieć zrobione tak, że gdzieś po drodze do tych kabli są podłączone kolejne, które idą na tył

Tomku - taka opcja odpada, bo impedancja tak podłączonego zestawu to 2 omy (przy założeniu, że mamy standardowe głośniki o oporze 4 omów) - a przy takim podłączeniu te biedne radyjko mógłby szlag trafić...

moje biedne oryginalne radyjko żyje sobie wyśmienicie z tak wpiętymi tylnimi głośnikami :-P :devil:
_________________
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 8 Sie 2008, 20:43   

dday napisał/a:
moje biedne oryginalne radyjko żyje sobie wyśmienicie z tak wpiętymi tylnimi głośnikami

Nie wdając się w dyskusję w dyskusji - wiesz, że je w ten sposób katujesz? :)
Tak się po prostu nie robi - jeśli nominalne obciążenie końcówki ma wynosić 4 Omy, to podpinasz głośniki które mają 4 Omy impedancji. Może być 8, ale nie 2!
W najlepszym wypadku przegrzejesz kiedyś tranzystory i pożegnasz się z "biednym oryginalnym radyjkiem"...
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Lilcia 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Classic
Silnik: 1.1/50KM
Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 6
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 8 Sie 2008, 21:47   

Dzięki za rady może jakoś damy radę, a głośniki z tyłu mam i działały przy oryginalnym ford sound 2000.
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 9 Sie 2008, 15:16   

Pufcio napisał/a:

W najlepszym wypadku przegrzejesz kiedyś tranzystory i pożegnasz się z "biednym oryginalnym radyjkiem"...

będzie wreszcie motywacja oby zakupić coś z obecnej epoki :fox: :greenpeace:
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wyświetlacz Radia - zamiana
marcin_cieszyn Elektryka ogólna 0 28 Paź 2015, 17:55
marcin_cieszyn
Brak nowych postów zamiana sprężyn w MK-3
RKRman Tuning mechaniczny 6 30 Lis 2006, 22:43
Fordon
Brak nowych postów zamiana tapicerek..
RKRman Tuning stylistyczny 7 28 Paź 2005, 13:06
Gość
Brak nowych postów [MK3] Zamiana Silnika
Gość Mechanika 3 4 Sty 2009, 03:35
diodalodz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK3] Komputer z 1.3 do 1.1 - zamiana
Gość Mechanika 4 30 Wrz 2006, 21:48
semek711


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.