Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: hamulce

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:14
Układ hamulcowy : słabo hamuje pedał wpada w podłogę
Autor Wiadomość
KUI3A 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kuba
Wiek: 41
Dołączył: 31 Maj 2004
Posty: 290
Skąd: WaWa
Wysłany: 22 Lis 2004, 22:07   Układ hamulcowy : słabo hamuje pedał wpada w podłogę

Hej dzisiaj byłem sobie troche poupalać na placyku i jak z niego wracałem to zauważyłem, że coś dziwnego się z hamucami stało... :?

A mianowicie, jak sobie jade i wciskam pedał to praktycznie wpada on w podłoge i prawie nie hamuje, dopiero przy drugim naciśnięciu w układzie powstaje odpowiednie ciśnienie i samochód prawidłowo reaguje na hamulec.

Co to może być?? pompa, servo?? Może jeszcze coś innego... Jak ktoś ma jakiś pomysł na przykład w jaki sposób zdiagnozować powód takiego dziwnego zachowania to proszę o sugestie. A no i jeszcze ile może kosztować ewentualnie to co mi się zepsuło i czy szukać używanych czy nowych elementów??

Z góry dzięki za info,
pzdr,
KUI3A
_________________

RAJDOWE AUTO...które nie jest już moje
Ostatnio zmieniony przez trzeci 2 Sty 2011, 11:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
kauserowicz
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lis 2004, 22:18   

jak poziom płynu nie jest w normie to posprawdzaj przewody hamulcowe z przodu , kiedyś w Ka mi się osunoł i starło nieco opony i weżyka ... zatrzymało się na metalowym zbrojeniu na szczeście...aha jak dałeś hamulcom popalić to mogła wzrosnąć temperatura samych hamulców jak i płynu , to też może być przyczyną ...
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 22 Lis 2004, 22:19   

Zdażyło mi się to w dwóch przypadkach :
1. Walnęła pompa ( przy drugim naciśnięciu wytważała troszkę większe ciśnienie ale to teznie było to - wynik nysa w środku , a mogłem to zdjagnozować np w stacji diagnostycznej )
2 Ugotowałem płyn hamulcowy ( tak jakoś się stało samo )

w pierwszej sytuaji wymieniłem pompe , w drugiej wystarczył płyn i uszczelki na tłoczkach z przodu ( się pozacierały ) . Jeżeli jutro ( po ostygnięciu hebli ) sytuacja będzie nadal dupna sprawdx poziom płynu i stan hebli ( tył mozesz sprawdzic poprzez porównanie twardości pedału przy zaciągniętym i spuszczonym hamulcu pomocniczym ) jak niczego nie odkryjesz jedźdo stacji diagnostycznej ( 25 zł ?? ) - jeżeli będąwszystkie cztery heble słabe ( ale równe ) to pompa , jak nie ,a nie wyjdą przy okazji patologie pomoże wymiana płynu

ps ( masz serwo ? )
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
KUI3A 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kuba
Wiek: 41
Dołączył: 31 Maj 2004
Posty: 290
Skąd: WaWa
Wysłany: 22 Lis 2004, 22:25   

dzieki za szybką odpowiedź
raczej nastwiałbym się niestety na pompę, hamulce nie miały się kiedy przegrzać, nie używałem ich aż tak dużo

a co do serva no to nie wiem czy dobrze nazwałem tą część, która jest okrągła i pompa jest do niej przyczepiona, ale jak na mój gust to to się servo nazywa...
_________________

RAJDOWE AUTO...które nie jest już moje
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 22 Lis 2004, 22:30   

tak to je serwo :)

jak złapiesz Diodę to go zapytaj bo on na serwach zęby zjadł więc może dorzuci swoje trzy grosze .
I sprawdź to jak najszybciej ( to chyba jedyny element w aucie z którym nie ma jaj ) choć sątacy którzy twierdzą że bez hebli z tyłu lub z hamulcem na jedno przednie koło można jeździć nawet prawie rok :?
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 22 Lis 2004, 22:31   

zaraz zaraz - założyłeś niedawno topik o wymianie okładzin z tyłu - co z nimi ?
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Lis 2004, 23:53   

jak na moj gust to padły regulatory albo masz nieszczelny układ . Sprawdz czy nie ubywa płynu . Jeśli wciśniesz pedał i zacznie sie zapadać i znowu wciśniesz i to samo to albo nie szczelny układ albo padła pompa . Serwo nie ma tu nic do gadania !! zaciągnij ręczyny i sprawdz czy hamulce sie nie poprawia . I to narazie tyle , powiedz jak jest to pomyślimy .
Pozdrawiam
 
 
 
KUI3A 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kuba
Wiek: 41
Dołączył: 31 Maj 2004
Posty: 290
Skąd: WaWa
Wysłany: 23 Lis 2004, 10:09   

Sprawa wygląda tak,
okładzin z tyłu nie wymieniłem jeszcze, więc to raczej nie ma wpływu,
płynu hamulcowego nie ubywa
jak zaciągnę ręczny, to nic z pedałem się nie dzieje (bo po prostu zanim go zaciągnę to już jest w podłodze, więc nie ma jak zmięknąć)

zapewne jest to pompa
_________________

RAJDOWE AUTO...które nie jest już moje
 
 
 
Rycho 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 49
Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 203
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 23 Lis 2004, 11:42   

Z ręcznym to chodzi o to, że najpierw zaciągasz a potem depczesz na pedał i jak podchodzi wyżej niż zwykle to jest ok, z Twojej wypowiedzi zrozumiałem że próbujesz robić to równocześnie :)
Rycho
_________________
JetCar XR2

I,i,i ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę
 
 
 
KUI3A 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kuba
Wiek: 41
Dołączył: 31 Maj 2004
Posty: 290
Skąd: WaWa
Wysłany: 23 Lis 2004, 16:32   

aha, chyba, ze tak... nie zwróciłem na to uwagi ale wieczorem sprawdze to dokładnie, dzisiaj podróżowałem komunikacją miejską, więc nie miałem jak tego sprawdzić, (nie bnędę przecież jeździł samochodem, w którym nie wiem czy hamulce zadziałają czy nie :( )

a teraz zakładając, że jest to pompa to ile może mnie kosztować jej wymiana?? czy w ogołe pompe się da zregenerować czy może kupić nową a może używkę...
_________________

RAJDOWE AUTO...które nie jest już moje
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Lis 2004, 19:17   

nie ma problemu z regeneracja komplet naprawczy kosztuje z 30 zł a wymiana jest banalna .
Pozdro
 
 
 
KUI3A 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kuba
Wiek: 41
Dołączył: 31 Maj 2004
Posty: 290
Skąd: WaWa
Wysłany: 23 Lis 2004, 19:34   

najwięszy jest problem, że nie mam sam gdzie tego zrobić, więc pewnie będę musiał jechać do jakiegoś warsztatu i nieżle wybulić :(
_________________

RAJDOWE AUTO...które nie jest już moje
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 23 Lis 2004, 19:37   Re: dziwna sprawa z hamulcami

KUI3A napisał/a:
jade i wciskam pedał to praktycznie wpada on w podłoge i prawie nie hamuje, dopiero przy drugim naciśnięciu w układzie powstaje odpowiednie ciśnienie i samochód prawidłowo reaguje na hamulec

Kombinujecie jak koń pod górkę... pompa, serwo... i take tam... a to jest obiaw najzwyklejszego zapowietrzenia układu... odpowietrzałęś hamulce?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 23 Lis 2004, 19:37   

skoro za wydarcie cylinderka z tyłu (urwało śrubę i odpowietrznik), zakup cylinderka, odpowietrzanie i płyn hamulcowy, zmianę jednego przewodu elestycznego do płynu hamulcowego zapłaciłem stówe - to ile można zapłacić za zmianę gumek, nawiasem mówiąc zestaw kosztuje 25 za lucasa
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
KUI3A 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kuba
Wiek: 41
Dołączył: 31 Maj 2004
Posty: 290
Skąd: WaWa
Wysłany: 23 Lis 2004, 19:41   Re: dziwna sprawa z hamulcami

JoeMix napisał/a:
KUI3A napisał/a:
jade i wciskam pedał to praktycznie wpada on w podłoge i prawie nie hamuje, dopiero przy drugim naciśnięciu w układzie powstaje odpowiednie ciśnienie i samochód prawidłowo reaguje na hamulec

Kombinujecie jak koń pod górkę... pompa, serwo... i take tam... a to jest obiaw najzwyklejszego zapowietrzenia układu... odpowietrzałęś hamulce?


tak nagle by mi się zapowietrzył, sam z siebie? z resztą na wiosne był odpowietrzany...
_________________

RAJDOWE AUTO...które nie jest już moje
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 23 Lis 2004, 20:05   Re: dziwna sprawa z hamulcami

JoeMix napisał/a:
KUI3A napisał/a:
jade i wciskam pedał to praktycznie wpada on w podłoge i prawie nie hamuje, dopiero przy drugim naciśnięciu w układzie powstaje odpowiednie ciśnienie i samochód prawidłowo reaguje na hamulec

Kombinujecie jak koń pod górkę... pompa, serwo... i take tam... a to jest obiaw najzwyklejszego zapowietrzenia układu... odpowietrzałęś hamulce?


z całym szacunkiem ale jesteś ostatnią osobą która powinna dawać rady odnośnie hamulców . :wink:
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
ehaer
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lis 2004, 23:23   

kurde na 100%pompa ehhh a spróbuj popedalowac(popompowac) pedalem kilka razy i zobacz czy pedał pod stopa rosnie.(mam nadzieje ze zrozumiales o co mi chodzi)jak pedał urosnie to masz zapowietrzony uklad
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Lis 2004, 07:21   Re: dziwna sprawa z hamulcami

KUI3A napisał/a:
tak nagle by mi się zapowietrzył, sam z siebie? z resztą na wiosne był odpowietrzany...

Kurcze... tak sobie posuwasz i tak nagle ni z tą ni z owoąd się pompa zjebawsze? - w/g mnie jest to tak samo prawdopodobne jak zapowietrzenie ukłądu...

A Dlaczego sądze że się zapowietrzył... napisałes że szalałeś na placyku... tez nie raz szalałem... a potem widziałem rozlany płyn na pompie, jag szalejsz po placu na sniegu jeszcze to działają duże siły, na tryle duże żeby przelac płyn w zbiorniczku i na sekunde odsłonić otworek którym se powietrze wejdzie do układu....
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
KUI3A 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kuba
Wiek: 41
Dołączył: 31 Maj 2004
Posty: 290
Skąd: WaWa
Wysłany: 24 Lis 2004, 07:24   

ehaer napisał/a:
kurde na 100%pompa ehhh a spróbuj popedalowac(popompowac) pedalem kilka razy i zobacz czy pedał pod stopa rosnie.(mam nadzieje ze zrozumiales o co mi chodzi)jak pedał urosnie to masz zapowietrzony uklad


no to tak jak pisałem wcześniej pierwsze hamowanie w podłoge, ale potem już jest lepiej
_________________

RAJDOWE AUTO...które nie jest już moje
 
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 24 Lis 2004, 09:02   

Joe popmpa mogla wlasnie tak od siebie walnac - popekaly te jej gumki co sa w srodku. Kurcze nie wiem jak to tam wyglada dokladnie ale wiem ze moze pasc jesli jest zuzyte a jesli sie mocno hamuje. To co ty napisalems Joe jest oczywiscie rowniez mozliwe pod warunkiem malej ilosci plynu. Serwo samo w sobie chyba ci nie walnelo bo wtedy pedal robi sie wysoki i twardy, po prostu hamujesz bez wspomagania. Wylacz sobie silnik i nacisnij z 10 razy pedal hamulca - identyczny jest objaw jak padlo sprzeglo. a zestaw gumek naprawczych na prawde nie jest drogi, a jak trafisz na uczciwego mechanika to nie powinien cie za duzo skasowac bo to nie jest jakos cholernie duzo roboty ;)
Pozdrawiam
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pedał wpada do podłogi
Read96 Mechanika ogólna 10 7 Lut 2016, 19:12
Read96
Brak nowych postów [MK3] Układ hamulcowy
karol Mechanika 3 13 Kwi 2010, 10:02
JoeMix
Brak nowych postów Układ hamulcowy : wyciek
Gość Mechanika ogólna 7 13 Lis 2004, 18:35
diodalodz
Brak nowych postów ST 150 układ hamulcowy
hypinho Mechanika ogólna 0 4 Sty 2016, 10:43
hypinho
Brak nowych postów [MK3] układ hamulcowy
mimik44 Mechanika 11 26 Kwi 2011, 10:50
Praszczur


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.