Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Jak ze smerfa zrobić Gargamela
Autor Wiadomość
jogar26 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 46
Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: 10 Lis 2005, 18:27   Jak ze smerfa zrobić Gargamela

Jak w temacie.
Czytam posty na forach (przyznam, że na tym takich jest jeszcze stosunkowo mało) i nadziwić się nie mogę:
Po co ktoś na siłę zakłada spojlery, jakieś_tam_lotki, itp. gdy:

1. rdza auto zżera
2. silnik leje lub się zaciera ;)
3. opony jak w F1
4. moc silnika bajeczne 50 KM albo coś około (jak w moim)
5. w środku fantastyczny panasoniks na zewnątrz d..ny PIONEER

Miast pogodzić się ze stanem rzeczy i swą lubą doprowadzić do... :ups: (chyba tak być winno)

Druga sprawa gość się nie zna (tak jak ja :he: ) i chce do swojej funi włożyć najlepiej 300konny sinlik rodem może_być_nawet_z_kamaza_byle_tanio, szybko i aby był wypas ;)
Po co komu taki pseudotunning?

Proszę znawców tematu o odpowiedź na czym ma polegać prawdziwy tuning (jeśli można)

Szacunek dla prawdziwych fanatyków (w FKP ich nie brakuje) Bron Boże od Fanticów :)
Howgh
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 10 Lis 2005, 18:52   

Bo u nas w kraju jest tak ze mlody dostaje auto i naogladal sie szybkich i wscieklych... a potem ja tez kat chce... nie zauwazajac tego ze w tamte auta wladowano od 10 do hohoho tys dorarow... ale mlody ma juz plan i pomimo tego ze auto powoli zamienia sie w rdzawa ruine kabinuje i kupuje "sprzet", "spojlety" itd.... doprowadzajac auto do jeszcze wiekszej ruiny ze wzgledu na brak jakiego kolwiek pojecia co ma sluzyc do czego... wiercac w klapie dziury zeby zamontowac "lotke" .... potem szerokie laczki bo bede tzw.madafaka i bede mial respect :rotfl: no a n koniec potjuniguje sobie silnik zalowy storzek i super nakladke ktora ma dac xtra basowy warkot :hahaha: i z tych przykladowych 50KM robi mit ze ma juz 90KM i wyciska 200km/h w 16s :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Taka prawda o tuningu nie zabieraj sie za cos na co kasy nie masz... ani nie masz zadnego pojecia... nie mowie tu oczywiscie do autora topicu...

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 10 Lis 2005, 22:42   

całe szczeście że ktoś kiedyś wymyślił xr style :) oszczędził mi sporo pracy kosztów i błędów :) sprawa jest troszkę poważniejsza niż się wydaje..otóż młody człowiek marzy sobie żeby poprzerabiać autko...w końcu sobie je kupuje i nie ma zakodowane że jest to pojazd który służy przede wszystkim do jeżdżenia i co ważniejsze nie jest to nówka...sprawy techniczne odkłada na bok i zajmuje sie tylko tym upragnionym przerabianiem...dodatkowo jeśli sie zapędzi to robi sie śmiesznie bo auto zmienia sie w choinkę...w tuningu trzeba sporo wcześniej wiedzieć co i za ile ...a dopiero potem sie za to brać...
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lis 2005, 22:46   

bo sa 2 rodzaje tuningu.
wizualny i silnika.

najlepiej jak oba idą w parze ale niestety zdarzaja sie ludzie ktorzy za wszelką cene chca upięknic swoje autko a zapominaja np. ze oponki sa do wymiany czy przydało by sobie dolać oleju albo jechaz wyregulować obroty ;]

na szczescie(mam nadzieje) ze ktoś ich wkoncu sprowadza na ziemie i mowi im ze autko ma jezdzic, potem wygladac.

jest tez drugi rodzaj tuningu jakim jest tuning silnika.
ale tutaj musi wszystko być w jak nalepszym stanie zeby dalo sie coś ulepszać ;]
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 10 Lis 2005, 23:25   

Gebal napisał/a:

jest tez drugi rodzaj tuningu jakim jest tuning silnika.
ale tutaj musi wszystko być w jak nalepszym stanie zeby dalo sie coś ulepszać ;]

BTW. 4 lata temu z kumple robilismy remont silnika w Skodzie 120L :rotfl: ale kumpel stwierdzil ze moze cos da rade wykabinowac z tym silnikiem...no i oczywiscie podlapalem pomysl :yes: wiec zabralismy sie do rzeczy... wal do szlifu blok silnika tez, no i co teraz... padlo na glowice... zalozylismy glowice od Skody 105 bo ta z 120 byla popekana... pozniej wzielizmy zawory(nowe) od 120 ni choinki nie pasowaly ale czego to nie robia szpenie w zakladach... udalo sie... :D powiekszyli gniazda rozwiercilismy dolot i wydech, lacznie z kolektorami... Efekt koncowy skodilak jedzil kupe czasu... a i odzyskal "moc" wg opini ojca kumpla... jedyne co mu nie odpowiadalo to spalanie ze jak miala dzien to zarla 10l na100... a czasem w 7 litrach sie miescila... i musze przyznac ze jak na Skode starej daty zbierala sie dosc dobrze... :D :hahaha: NIE ROBCIE TEGO W DOMU :!:

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
jogar26 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 46
Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11 Lis 2005, 09:10   

Fordon napisał/a:
jedyne co mu nie odpowiadalo to spalanie ze jak miala dzien to zarla 10l na100... a czasem w 7 litrach sie miescila... i musze przyznac ze jak na Skode starej daty zbierala sie dosc dobrze... Pozdrawiam

To i tak nieźle jak na "tuning" :D
Mnie i tak nadal sie wydaje, że nie ma sensu "ozdabiać" autka z silnikiem 1,1 50 KM, no ale...
 
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lis 2005, 09:15   

Poruszyłeś bardzo obszerny temat powiem ci ale masz sporo racji.

Patrząc na moje auto ( jako przykład):

1. materiały exploatacyjne wymieniane ragularnie( olej, płyny, opony, amork, filtry)
2. wyposażenie wnętrza - z fiesty rs( zegary, fotelem, kierownica
3, koła 14 opony 175\60\14''
4. silnik 1.3i 60 km
5. brak rdzy, dziur itp
6. bezwypadkowa


i coz mam fiestektóra wygląda bojowo ale motorek słabowqity, i nie uważam bym robił wioskę, lubięmieć auto ładne, wygodne i ciche wewnątrz9 wymóg zaawansowanego car audio, wytłumienie drzwi, tylntch boczków + welutowa tapicerka na dzrzwaich.

moje auto poi co nie służy do ścigania się, bo sięnie nadaje zbytnio( mówięo wyścigach na wprostnm na zakrętahc daje radę), jest moim środkiem lokomocji a to że wygląda jak wygląda to inna bajka.

ja nie lubie mieć auta banalnego, potrzebuje się czymś wyróżnić, choćby stylingiem zrobionym ze smakiem, i uważam że taki mam.

Pozdro i gratulacje za fajny temat

[ Dodano: Pią Lis 11, 2005 9:18 am ]
jogar26 napisał/a:
Fordon napisał/a:
jedyne co mu nie odpowiadalo to spalanie ze jak miala dzien to zarla 10l na100... a czasem w 7 litrach sie miescila... i musze przyznac ze jak na Skode starej daty zbierala sie dosc dobrze... Pozdrawiam

To i tak nieźle jak na "tuning" :D
Mnie i tak nadal sie wydaje, że nie ma sensu "ozdabiać" autka z silnikiem 1,1 50 KM, no ale...


A właśnie że jest, zobacz fiestkęDanio jaka ładna, jak stoi wygląda jak xr2i.

Jest sens ozdobić każde auto, ale jak dla mnie do fiesty to tylko spojlery które projektowane w fabryce(RS, XR, Rs Furura, Futura) są wyraziste, zle zarazem subtelne i nic bardziej pasującego nie znajdziesz .

Każde auto warte jest ładne go wyglądu, moja je3st ozdobiona, ale nie robię nią wioski ścigając sięz maluchami czy starymi golfami.
 
 
jogar26 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 46
Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11 Lis 2005, 09:30   

cinot napisał/a:
A właśnie że jest, zobacz fiestkęDanio jaka ładna, jak stoi wygląda jak xr2i.

Jest sens ozdobić każde auto, ale jak dla mnie do fiesty to tylko spojlery które projektowane w fabryce(RS, XR, Rs Furura, Futura) są wyraziste, zle zarazem subtelne i nic bardziej pasującego nie znajdziesz .

Każde auto warte jest ładne go wyglądu, moja je3st ozdobiona, ale nie robię nią wioski ścigając sięz maluchami czy starymi golfami.

I o to mi chodzi
A fiestka Danio też mi się podoba. Zauważ, że słowo "przyozdabiać" ująłem w cudzysłów. W tym przypadku to nie miało miejsca. Danio ma tą samą wersję co moja (kolor też) :lol:
.Z tego co widziałem, to jest ładna (po prostu :ok: - twoja myślę też) chodziło mi raczej o "usportowianie" samochodu z takim silnikiem spoilerami po asfalt, lotkami z samolotów odrzutowych, niebieskimi diodami, gwizdkami i innymi odpustowymi gadżetami.
:-P
 
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lis 2005, 09:34   

Aha spoko rozumiem cię.

Ja twierdzę że najlepsze spojlerki do fiest zaprojektowała fabryka i koniec ;)

Aczkolweiek nie potępiam innych pozakładancy hna FF jeslio sięładnie komponująi nie zaburzająlinii nadwozia.
I podziwiam osoby któe umiejąsame sobie zrobićzderzak( jesat takam osoba na forum co ma wypaśny przedni nie pamiętam nicka)
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 11 Lis 2005, 11:33   

jogar26 napisał/a:
Fordon napisał/a:
jedyne co mu nie odpowiadalo to spalanie ze jak miala dzien to zarla 10l na100... a czasem w 7 litrach sie miescila... i musze przyznac ze jak na Skode starej daty zbierala sie dosc dobrze... Pozdrawiam

To i tak nieźle jak na "tuning" :D
Mnie i tak nadal sie wydaje, że nie ma sensu "ozdabiać" autka z silnikiem 1,1 50 KM, no ale...

Jesli przy spokojnej jezdzie skoda 120 poj. 1.2l pali 10 to wg. mnie jest cos nie tak... :devil:
A prawda ze Fiesta Danio wyglada zajefajnie... a i jak by nie mial podpisu ze to 1.1 to bym myslal ze Xr2i....
_________________

 
 
 
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 11 Lis 2005, 12:27   

:ups: :ups: jejciu chłopaki ale sie zaczerwieniłem :P cinot Twoja fiesie jest zrobiona ze smakiem i bardzo mi sie podoba :) teraz mamy nawet takie same fotele...to co wykombinuje Fordon pewnie też nie będzie mi obojętne(czekam na dalsze etapy) moja fiesia miała zupełnie inaczej wyglądać..chciałem dać szerokie kapcie, nisko ją postawić, szyby przyciemnić, no i audio zrobić...ale stało sie inaczej a wzięło sie wszystko z faktu gdy jeden pan pugiem307 zaparkował mi bagażniku...na szczęście w sumie nic nie zrobił ,nawet lakier został fabryczny...szukając zderzaka dorwałem tylni od xr2 a potem już poszło z górki, jeszcze muszę mieć obrotek i inne rączki na drzwiach i będzie xr jak znalazł :)

ja akurat zakochałem sie w tym stylingu, popieram zdanie cinota że fabryczne dodatki są milusie :) co do reszty buzerków to już naprawdę trzeba mieć łeb i smak żeby jedno pasowało do drugiego a autko wyglądało jednolicie :) pozdrawiam wszystkich tunerów (tych małych i tych dużych)
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
zajka6
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lis 2005, 13:16   

ja zgadzam sie z przedmówca nie stac mnie na super furę a do mojej fiesty udało mi się kupić zderzaki od xr2 i od razu inaczej wygląda robienie z samochodu choinki to nieporozumienie sporzcie na te wszystkie VW co to je chłopaki tuninguja i podjeżdża taki dieslem na światła i mi gazuje a za nim wielka chmura a tak przynajmniej w mojej miescince nikt takiej fiesty nie ma :V:
 
 
jogar26 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 46
Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11 Lis 2005, 13:26   

I dlatego forum FKP jest OK :D
W mojej funi (jak już gdzieś pisałem) czeka mnie tylko wymiana oleju na mineralny - końcówka rury osmolona :(
i parę drobnych zabiegów optycznych :P
Stan mam można rzec idealny :)
 
 
 
Ronneby 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 40
Dołączył: 07 Cze 2004
Posty: 102
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11 Lis 2005, 15:04   

..ja mam 1.1 i ogolnie nigdy nie bedzie to rakieta... :D

..ale stan techniczy jest bdb 0rdzy.....hamulce xtra..oleju nie bieze...wszysto jest ok.wiec cos tam sie bawie i upiekrzem..a ladny zdezak..inny niz wszystkie czy delikatny daszek na tytlnej klapie wcale nie musi sugerowac ogromnej mocy pod maska..poprostu wlasciciel chce miec autko inne od tysiecy ktore zjechaly ztasmy w fabryce i tyle....nie widze w tym nic zlego
....tylko zeby ta innosc byla z wyczuciem pod kazdym wzgledem....choc to akurat kazdy inaczej widzi...
 
 
bonio
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lis 2005, 18:59   

A mi się podobają "sportowe" tłumiki w tych tunigowanych samochodach. Chociaż głowa kierowcy pęka to i tak z dumą i podniesionym czołem podjeżdża do kolejnych świateł żeby zaraz wystartować z prędkością galopującej kaczki zagłuszając wszystko dookoła.
 
 
jogar26 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 46
Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14 Lis 2005, 22:08   

Najlepsze są malowane pędzlem, "ospoilerowane" Fiaty 126 p.
Swoja drogą - widział już ktoś lexusy do malucha ?? :lol:
 
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lis 2005, 22:50   

zajka6 napisał/a:
ja zgadzam sie z przedmówca nie stac mnie na super furę a do mojej fiesty udało mi się kupić zderzaki od xr2 i od razu inaczej wygląda robienie z samochodu choinki to nieporozumienie sporzcie na te wszystkie VW co to je chłopaki tuninguja i podjeżdża taki dieslem na światła i mi gazuje a za nim wielka chmura a tak przynajmniej w mojej miescince nikt takiej fiesty nie ma :V:


fakt z wejherowie niema zadnej xr2i :)


ale widuje tam od cholery mk3 ,no i białą strzałe dragona ;D
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lis 2005, 14:09   

no ja swojej nie nazwałbym rakietą (zwlaszcza ze z seryjnych 105 koni zostalo 90 po gazie :D ) ale i tak jak chce to potrafi ;]
z mocnymi 1.4 moge sie scigac :D

a co do zdrzerzakow i innych dupereli to czekam az ktoś zaliczy na mnie dzwona bo pieniedzy nie mam na przerobki :D
 
 
RKRman 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 50
Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 454
Skąd: z podkarpacia
Wysłany: 16 Lis 2005, 09:57   tuning

CZE :P

no toś kolego nawinął posta....obszerna tematyka nie ma co :lol:

więc zgrabnie : TUNING to " szybkie słowo" które kryje w sobie wiele wiele wiele ...i jeszcze więcej............ogólnie kojarze go z " robieniem koło pojazdu " ..każdy ma swój punkt widzenia ..nie oceniam ...tylko rozgraniczam.....świadomość co do przeróbek czy to wizualnych czy mechanicznych u różnych ludzików jest bardzo zróżnicowana....

Twoje słowa : " Po co komu taki pseudotunning? " czytam tak :

zazwyczaj ..jak ktoś ma "nawalone " pod czapką ...ma i w samochodzie :yes: :hahaha:
Tolerancja jest potrzebna ale czasami nie można tyle wypić żeby gały "nie widziały"........

i jeszcze jedno..........fakt jak któś totalnie spaszteci autko ...trudno bywa i tak .....ale zapewne to zauważyliście że jest to wprost proporcjonalne do jedo "kogucenia" ..innymi słowy .... in ktoś ma mniej do pokazania tym głośniej o tym krzyczy ....to dla mnie pseudotuning

POZDRAWIAM ;-)

PS miło słyszeć że to Forum jest pozytywnie oceniane za podejście do tematu :-) hehe
_________________
fajnie było ją mieć
 
 
 
jogar26 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 46
Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: 23 Lis 2005, 21:16   

Widziałem dzisiaj tak "oszpeconą" Fiestkę, że mi się ciepło zrobiło... choć pogoda nie tego :)
Rdza+spojlery jak w traktorze.
Jak Gościa kiedyś spotkam to mu chyba coś powiem, żeby sobie lepiej rower kupił
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Jak powstało życie
Co było, a nie jest zapisane w rejestr!!!
PUCIO Frakcja wielkopolska 6 21 Mar 2010, 23:10
Piter
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio
Brak nowych postów Przyklejony: Co zrobić w razie wypadku w krajach UE
Warto wiedzieć jak dochodzić swoich praw w razie wypadku lub kolizji za granicą.
BLADE Ubezpieczenia i rejestracja aut 0 29 Sie 2008, 08:44
BLADE
Brak nowych postów Przyklejony: Jak zacząć ?
pablonas Sport w FKP 19 5 Sty 2005, 20:43
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.