Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:53
Przygasające radio...
Autor Wiadomość
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 23 Paź 2004, 20:02   Przygasające radio...

...jak w temacie. Mam radio (jakiś tam model) Sony włączająć zapłon radio na moment sie wyłącza w związku z tym mam pytanie czy to jest normalne czy coś nie tak (bo troche mnie to wk...wia) jak na postoju słucham radia i trzeba włączyć silnik zeby pojechac a tu radio kuca...
_________________
 
 
 
DŻEJKU
[Usunięty]

Wysłany: 23 Paź 2004, 20:07   

to chyba zalezy od podlaczenia radia.
moj ojciec tak mial w aucie ze w momencie zapalania i zgaszania auta radio sie wyłączało i antena sie chowała- to było fabryczne i rzeczywiscie jest to wkurzające
 
 
DR Henio
[Usunięty]

Wysłany: 23 Paź 2004, 21:25   

masz za cienki przewod zasialajacy i pojawiaja sie zaniki mocy

poprowadz soebie z klemy bezposrednio (przez bezpiecznik) grubym kablem zasilanie do radyjka i bedzie po problemie
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Paź 2004, 08:01   

No z tym przewodem to nie był bym taki pewien, ponieważ jak zapala silnik to rozrusznik żre prąd wiec spadki sa na tamtym przewodzie i na akumulatorze, tak wied grupciejszy przewód nic na to nie pomoże, ale skoro łokmen mówisz że sie radio na chwile wyłącza, to podejrzewam iż hest to patent Forda zeby w czasie rozruchu zbędne odbiorniki prądu nie działały, u mojej siostry wraz z radiem wyłącxzają sie światła, dmuchawa i inne bajerki,...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 24 Paź 2004, 10:57   

JoeMix napisał/a:
No z tym przewodem to nie był bym taki pewien, ponieważ jak zapala silnik to rozrusznik żre prąd wiec spadki sa na tamtym przewodzie i na akumulatorze, tak wied grupciejszy przewód nic na to nie pomoże, ale skoro łokmen mówisz że sie radio na chwile wyłącza, to podejrzewam iż hest to patent Forda zeby w czasie rozruchu zbędne odbiorniki prądu nie działały, u mojej siostry wraz z radiem wyłącxzają sie światła, dmuchawa i inne bajerki,...


Tak tak - przy podłaczaniu radia podłacza sie przeciez tez kabel na którym pojawia sie zasilanie jak sie przekręci kluczyk dopiero - i najwyraźniej zasilanie to znika gdy odpala sie silnik, a gdy jest juz odpalony spowrotem sie pojawia.
Ja mam tak w fiescie, a ojciec w Focusie.
Ps. chwilo zamiast tego kabla z stacyjki podłaczyłem na stałe zasilanie (bo idą dwa - jedne z stacyjki a drugie normalne(stałe). i podłaczylem obydwa pod stałe, to właczałem radio ręcznie i podczas odpalania sie NIE wyłaczało ale poniwaz pasuje mi to ze przekrecam kluczyk i samo sie odpala wróciłem do oryginalnego ustawienia :wink:
 
 
Kermitos
[Usunięty]

Wysłany: 24 Paź 2004, 11:18   

Wszystko sie zgadza. To kwestia podlaczenia. U mnie tez rozlacza i Lanosie na oryginalnej instalacji tez. Ale kiedys w Wartburgu nie rozlaczalo mi bo mialem inaczej kable podlaczone. Zawsze zdejmowalem wtedy panel bo mi sie radio nie wylaczalo, zawsze jakies napisy nawet po wylaczeniu lataly :)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Paź 2004, 11:45   

Radio ma 2 zasilania, jeden przewód jest zazwyczaj koloru zółtego a drugi czerwonego... wystarczy iż odepniemy zasilania radia i połczymy oba wjścia pod przewód który oryginalnie zasilan tylko podtrzymanie pamięci...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
garys
[Usunięty]

Wysłany: 25 Paź 2004, 09:43   

zgadza sie, to jest celowy zabieg aby nie obciazac dodatkowo aku podczas zaplonu, tez tak mam u siebie
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 25 Paź 2004, 16:32   

JoeMix napisał/a:
Radio ma 2 zasilania, jeden przewód jest zazwyczaj koloru zółtego a drugi czerwonego... wystarczy iż odepniemy zasilania radia i połczymy oba wjścia pod przewód który oryginalnie zasilan tylko podtrzymanie pamięci...

to nic nie daje - właśnie mam tak podłączone
_________________
 
 
 
Darek s
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lis 2004, 17:33   

JoeMix napisał/a:
Radio ma 2 zasilania, jeden przewód jest zazwyczaj koloru zółtego a drugi czerwonego... wystarczy iż odepniemy zasilania radia i połczymy oba wjścia pod przewód który oryginalnie zasilan tylko podtrzymanie pamięci...

a mogę te dwa spięte razem kable podpiąć pod przewód który pociągłem bezpośrednio z akumulatora?
 
 
mellow
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lis 2004, 20:42   

To moze rownie dobrze byc spowodowane tym ze akus juz ma slabe natezenie pradu rozruchowego ... czyli poprosu jak krecisz pobor jest tak duzy ze wszystko przygasa ... a radio sie poprostu na moment wylacza ...

Jest na to sposob : u mnie podlaczylem to anty-radaru bo przy kazdym wlaczeniu silnika pikal mi kolo glowy :roll: To jest taka mala czarna kostka, ktora podtrzymuje na chwile prad .... nie wiem jak sie to dokladnie nazywa:// (zasada dzialania przypomina kondensator) zapytaj Pawle w sklepach elektronicznych.

Pozdrawiam
 
 
adamuus
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lis 2004, 21:07   

a u mnie nic nie przygasa ale nie pamietam juz jak podlanczalem to radio. wiem ze w poprzednim escorcie przygasalo.
 
 
Mafios 
Junior Admin




Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Patryk
Wiek: 41
Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 2809
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Lis 2004, 15:13   

u mnie przygasa nawet na kablach wprost do akumulatora 6 kw :D :D :D za mocna dopala :P P
_________________
RS TURBO
Profil Facebook
 
 
 
Darek s
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lis 2004, 16:02   

Ja dzisiaj podłączyłem mojego nowego BLAUPUNKTA PORTO :D i przy każdej kombinacji z kablami radyjko wyłączało się przy odpalaniu auta.W końcu podłączyłem tak że teraz przynajmniej mi się nie wyłącza jak wyłącze stacyjke.
 
 
Ete
[Usunięty]

Wysłany: 14 Gru 2004, 13:14   

Też niedawno stałem się posiadaczem Radia Sony i mam dokładnie to samo, radio potrafi przyklęknąć, mam pod nim też zmieniarke zasilaną z radia i etż myślałem że to przez pobór prądu przy rozruchu. Ale słyszałem juz że tak jest specjalnie i to radio się specjalnie wyącza jak poczauje drobne wachanie (z pionierem nei amielm takich jaj), ja będe próbował podłączyć na zasilanie radia kondensatorek 4,7 mF moze starczy.
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 6 Sty 2005, 22:43   

Co do radia to akurat dzis wymienilem sobie radyjko i nic nie przygasa przy odpalaniu (poprzednie przygasało). Czyli jest to chyba defintywnie kwestia podlaczenia kabelków 8)
 
 
 
Iro
[Usunięty]

Wysłany: 6 Sty 2005, 22:48   

Co zastąpiło miejsce JVCa ??
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 6 Sty 2005, 23:15   

Iro napisał/a:
Co zastąpiło miejsce JVCa ??


Pionek 5600 8)
 
 
 
Iro
[Usunięty]

Wysłany: 7 Sty 2005, 11:27   

Eeeeeeeeeee tam ale zamiana, jeszcze będziesz żałował :wink: 8)
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 7 Sty 2005, 12:12   

Iro napisał/a:
Eeeeeeeeeee tam ale zamiana, jeszcze będziesz żałował :wink: 8)


Why :?: Nie stresuj mnie :) Może nie bedzie tak żle 8)

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK6] Przygasające światła
Justyna Elektryka 9 8 Gru 2011, 23:17
Obywatelka Higienistka
Brak nowych postów [MK4] światełko przygasające przy lusterku
czy ktoś to montował?
dida Elektryka 6 16 Wrz 2008, 12:10
dida
Brak nowych postów [MK3] Przygasające kontrolki przy odpalaniu
pamelski Elektryka 14 14 Sty 2011, 22:48
dżolero
Brak nowych postów [MK4] Wymiana radia z Ford Radio 1000 na Ford Radio 3000
mkulik Car Audio i CB 4 14 Sie 2012, 09:46
sla32
Brak nowych postów radio
mam problem z radiem sound 2000 fd 2006r
rudolf41 Car Audio i CB 0 26 Lis 2009, 10:37
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.