Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:15
PROBLEM Z ROZRUCHEM :(
Autor Wiadomość
tomekxpl
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2006, 19:37   PROBLEM Z ROZRUCHEM :(

8) Witam wszystkich forumowiczów.

Podejrzewam ze moja przypadłość może już kogoś dopadła, szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje nurtujace mnie pytanie.

Jesli juz byl taki post to z góry przepraszam, ale musze zapytać...

Poranny rozruch auta to dla mnie wieczna zagadka,zapali czy też nie. Po włożeniu kluczyka zapalają sie kontrolki,czekam kilka sekund, przekrecam kluczyk i lipa :/ Słychać jak rozrusznik sie kreci ale nie został wystrzelony bendix. Dzieje sie tak od początku zimy, musze powtarzac procedure uruchamiania fiestuni...tak za 5 razem rozrusznik kreci silnikiem.


Zdemontowałem rozrusznik,wyczysciłem go,jego stan jest ok,szczotki tuleje no wszystko,wymieniłem elektromagnes na nowy. Przeczyściłem wszystkie styki, kabel od wzbudzania. Poskładałem i niestety dalej to samo :/

Naprawy dokonywał mi znajomy mechanik...w sumie on też już zgłupiał.


Powiedzcie mi kochani co to może być ??? :ups:

Ja podejrzewam że akumulator jest padniety,ma voltarz ale cos mu chyba amperów brakuje.


Za pomoc z góry dziekuje :)
 
 
salpa
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2006, 20:32   

Witaj Kolego dzisiaj przeszedłem to co ty od kilku dni tak już mam to jest 110% Bendix właśnie go wymieniłem miałem ten sam problem zrana musiałem pśtykać ze 40 razy aż wkoncu załapał po odpaleniu i jak trochę popracował było lepiej szybciej załapywał ale też czasmi z 20 razy pokręciłem wkońcu się zdenerwowałem i dziś rozkręciłem oczywiście Bendix kręci się w dwie strony a nie powinien , kupiłem tutaj uważaj CENA TO 135 zł na Bendix do rozrusznika Magneti mareli włoski inne może taniej nie wiem jak BOSH ale ogólnie są drogie bynajmniej do Forda , co dalej zamontowałem i problem się skończył pali od pierwszego nawet na zimnym , polecam zajmij się tym jak najszybciej ponieważ jak ci siądzie bendix to wogóle nie zapalisz pół biedy jak będziesz pod domem a jak poza to poroble , pozdrawiam , Wymiana jest łątwa możesz sam to zrobić nie daj się skusić na naprwę u mechanika bo cię skasuje słono poświeć pół dnia i zrobisz sam sama wymiana to pestak trochę wiecej roboty z odkręceniem ale dojście nie jes złe w razie pytań o szczegóły jak to zrobić to służę pomocą nawet tel mogę ci krok po ktoku powiedzieć jak to zrobić DASZ RADĘ czyba że masz kasę i cię stać salpa@go2.pl lub 696006339 Paweł pozdrawiam
 
 
tomekxpl
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2006, 21:41   

Hmmmm.... jak ze znajomkiem rozebraliśmy rozrusznik to mówił mi że bendixa mam ok. Zabezpieczenie żeby sie nie krecil w 2 strony jest sprawne, przed chwilą z ciekawości poszłem zapalić fure i poszła od kopa, sprobowałem tak 3 razy i funguje,za 4 razem znowu mu odbiło (kreci sie sam rozrusznik) a auto stoi juz od godziny 15 na zewnetrznym.

No sprobuje kupić tego bendixa,wymienie akumulator i sie zobaczy.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5651
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Mar 2006, 01:36   

wymień tryb (bendiks) . Ciekawi mnie jak sprawdziliscie czy jest dobry . Powiedzcie bo chciałem sie pośmiać . Chyba nie wiecie jakie siły na to działaja :) Ja mowie że ja 99% to jest wina bendiksu . A cena nie jest taka straszna bo od 50 -80 zł kupisz każdy jaki ci sie wyśni z niemieckich zamienników . Ogrinały sa po 100 zł . Chyba że masz rozrusznik planetarny w co wątpie to mogło ci wyjechać plastikowa bieżnie trybów koszt ok 40 zeta za dobry zamiennik .
 
 
 
tomekxpl
[Usunięty]

Wysłany: 19 Mar 2006, 16:13   

Nic juz nie kapuje, jezeli bendix jest padniety to dlaczego wyskakuje za 3 razem i uruchamia sie silnik ? Ja myslalem ze to elektromagnes i tak wiec mam 70 zl w plecy :)
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5651
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Mar 2006, 23:32   

on wskakuje za każdym razem poprawnie tylko nie łapie sprzęgiełko i rozrusznik sie kręci a tryb nie . Sprzęgiełko jest po to żeby po odpaleniu jak silnik wchodzi na obroty nie przyspieszał rozrusznika . Bo by sie szybko uszkodził rozrusznik przy gwałtownych zmianach prędkości obrotowej .
 
 
 
Presto 


Model: Ford Fiesta Mk2`89
Wersja: CL
Silnik: 1.6D/54KM
Imię: Jacek
Wiek: 44
Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 203
Skąd: Rybnik
Wysłany: 21 Mar 2006, 11:12   

ja też przerabiałem tą przypadłość w dwóch fiestkach...i w obu był to "bedix" (dolegliwośc ta zaczyna się ujawniać w niższych temp.)........ja za orginał boscha dałem 92 zł..teraz chodzi jak malinka :D
 
 
 
tomekxpl
[Usunięty]

Wysłany: 21 Mar 2006, 17:35   

:( A czy można wiedzieć jaki to ja mam kupic ten bendix ?
Elektormagnes do niego ma oznaczenia 0-331-303-086-588 firmy BOSCH. .

Na rozruszniku jest napisane takie cos:
BOSCH
0 001 113 003
89 PB 11000 AA
950

Mam nadzieje że ciołki w sklepie motoryzacyjnym niebedą mieli problemu z doborem bendixa.
W piatek biore wypłatke to sobie skocze to kupic i jade odrazu na warsztat, widze jednak ze niema sensu jechać na giełde za rozrusznikiem.

Po wymianie bendixa podziele sie wrażeniami.

Za okazana pomoc serdecznie dziekuje :ok:
 
 
Presto 


Model: Ford Fiesta Mk2`89
Wersja: CL
Silnik: 1.6D/54KM
Imię: Jacek
Wiek: 44
Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 203
Skąd: Rybnik
Wysłany: 21 Mar 2006, 18:24   

"bendix" ma swoje oznaczenie...i czasami do tego samego rozrusznika są różne "bendixy", w zależności od tego jaka jest głowiczka w rozruszniku.....w moim przypdku są trzy rózne głowiczki i dwa "bendixy' (ale to jest do dieselka)......

więce najlepiej wyciągnąć rozrusznik i odczytać oznaczenia :)
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5651
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Mar 2006, 20:56   

wyciągnij rozrusznik i czasami da sie odczytać bez rozbierania :) . przez okienko . Hm ale upewnij sie czy nie masz rozrusznika planetarnego bo tak jak mowiłem może to być plastikowa bieżnia . Presto ciebie to też dotyczy bo w dizlach jest wszystkich :)
 
 
 
Presto 


Model: Ford Fiesta Mk2`89
Wersja: CL
Silnik: 1.6D/54KM
Imię: Jacek
Wiek: 44
Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 203
Skąd: Rybnik
Wysłany: 21 Mar 2006, 23:53   

diodalodz napisał/a:
wyciągnij rozrusznik i czasami da sie odczytać bez rozbierania :) . przez okienko . Hm ale upewnij sie czy nie masz rozrusznika planetarnego bo tak jak mowiłem może to być plastikowa bieżnia . Presto ciebie to też dotyczy bo w dizlach jest wszystkich :)


dokładnie można to odczytac bez rozbierania rozrusznika......co do sprawdzenia czy się ma planetarny to też jest możliwość sprawdzenia bez całkowitego rozbierania...wystarczy odkręcić osłonę łożyska od strony szczotek (widać ośkę wirnika) i pokręcić "bendixem" i jeżeli obroty "bendixa" i ośki wirnika są takie same to jest to rozrusznik bez przełożenia planetarnego.....

Wiem Dioda, że dieselki wszystkie to mają ale to rzadko się wysypuje....bawiłem się już z kilkoma rozrusznikami i nie było już łożysk ślizgowych lub igiełkowych o szczotkach nie wspomnę a ta bieżnia była w bardzo dobrym stanie......koszt tej plastikowej bieżni (orginalnej) to około 30 zł

Pozdro 8)
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5651
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Mar 2006, 00:58   

wiem bo jakis czas temu robiłem rozrusznik koledze z klubu co ma dizelka własnie . i poleciała przekładnia . a czy jest planetar czy nie planetar widać odrazu . jak gówny przewód jest długości 1 cm i wychodzi odrazu przy elektrowyłączniku to jest zwykły a jak jest długości mniej wiecej 4-5 cm to planetar . planetar ma jeszcze mniejsza średnice a jest dłuższy .
 
 
 
tomekxpl
[Usunięty]

Wysłany: 22 Mar 2006, 19:54   

Szczerze mówiąc niemam pojecia jaki ja mam rozrusznik :P

Wiem jedno :D bendix już zamówilem, w piatek zakłada mi koleś i zobaczymy co z tego wyniknie. Ja mam nadzieje że moja fiestunia bedzie wkońcu ze mną rozmawiać po lucku.

Rozrusznik szwankował cała zime ale najważniejsze ze silnik jest po remoncie i chodzi jak zegareczek szwajcarski... :D Reszta to sa szczegóły.

W piatek opisze co i jak.

[ Dodano: Sob Mar 25, 2006 16:11 ]
Dzisiaj zrobiłem swój rozrusznik.

Kabelek jest długości 1 cm ten do elektrowyłacznika,wiec nie jest to rozrusznik planetarny.

Kupiłem nowy bendix firmy BOSCH...zapłaciłem za niego 80 zł.

Narazie kręci za każdym razem,zobacze jutro po nocy jak auto wyziebnie na maxa.


Radze przy wymianie bendixu,zaopatrzyć sie w cierpliwość ,myślalem ze mnie szlak trafi jak zdjełem metalową zawleczke trzymającą bendixa....ekhmmmm jeszcze fajniej było ją wpiąć spowrotem :D


Operacja dla kumatego mechanika to pestka :)

Dałem swojemu 20 zygli za robote i było ok :D

[ Dodano: Nie Mar 26, 2006 09:20 ]
Dzisiaj rano testowałem fure....rozrusznik zakręcił za 1 razem. :jupi:

Teraz to juz jest pełen wypas :-)


Dziekuje wszystkim za pomoc.
 
 
Piotr
[Usunięty]

Wysłany: 28 Mar 2006, 10:40   

chłopy życie mi ratujecie-od 2 dni wyrywam włosy co może byc,a to ........ bendix
 
 
kazi 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 474
Skąd: Łódź/GW
Wysłany: 28 Mar 2006, 12:50   

Powiedzcie mi jak odkrecic ten rozrusznik bo on nie chce sie odkrecic i juz 2 klucze złamałem czym i jak mam to ruszyc ? :sad:
_________________
PzMot - Polski Związek Motorowy w Gorzowie.
New Wozidło : Citroen Xantia 1,8 Turbo
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów problem z rozruchem
Gość Mechanika 4 29 Lut 2008, 21:07
slawoj
Brak nowych postów problem z rozruchem (ale tylko czasami:()
Gość Elektryka 9 4 Mar 2006, 10:13
diodalodz
Brak nowych postów [MK4] problem z rozruchem nagrzanego silnika :-/
vadertattoo Mechanika 0 20 Lis 2009, 17:51
Gość
Brak nowych postów [MK3] Fiesta 1.8D Dziwny Problem z Rozruchem
dziwny przypadek
Gość Mechanika 4 22 Cze 2009, 22:21
diodalodz
Brak nowych postów Problem z rozruchem fiesty po rozgrzaniu Mk1 Xr2
noxx Mechanika silnika 7 7 Cze 2008, 23:19
noxx


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.