Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: molu
25 Sty 2009, 20:48
Gdzie jest bezpiecznik do radia
Autor Wiadomość
olijacek
[Usunięty]

Wysłany: 1 Mar 2006, 09:57   Gdzie jest bezpiecznik do radia

Witam zwarłem końcówki w oryginalnym radiu od fiesty chyba blaupunkt i mam pytanie gdzie jest bezpiecznik ? Bo radio nie działa :zly: A wyjąć nie mogę radia bo tych specjalnych wyjmaków nie mam czy da sięto wyjąć razem z tą konsolką ? Czy to radio padło czy bezpiecznik ?
 
 
jaco11 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Wiek: 49
Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 1256
Skąd: Świnoujście
Wysłany: 1 Mar 2006, 14:42   

tutaj masz cos na temat wyjmowania orginalnego radia http://www.fiestaklubpols...ight=radio+ford natowmiast gdzie znajduje sie bezpiecznik w radiu najprawdopodobniej ztyłu ale do konca tego nie wiem ;/ a bezpieczniki są koło kierownicy tam sprawdź moze któryś jest spalony pozdr.....
_________________
Córcia JOA11
 
 
 
stacho35 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 70
Skąd: Osiek
Wysłany: 1 Mar 2006, 15:43   

Z konsolką też możesz wyjąć.O ile dobrze pamiętam,to są tam trzy wkręty.Dwa znajdziesz od dołu- po wyjęciu popielniczki,a trzeci - też od spodu na wysokości zapalnczki,ale mogę się mylić.
Od góry nie ma wkrętów,tylko takie zatrzaski.Przed zdjęciem pamiętaj o wyciągnięciu suwaków od reg. ogrzewania i pokrętle dmuchawy.No i uważaj,żebyś kabelków od wtyczek w radiu nie powyrywał
_________________
-------------------------
R 45 1,4 16V
 
 
 
DERFORM
[Usunięty]

Wysłany: 1 Mar 2006, 20:56   

Tak tylko uwazaj jeszcze przy wyjmowaniu konsoli na zaróweczkę która oświetla suwaki od ogrzewania.
Po zdjeciu konsoli (odkręceniu tych trzech srubek od dołu i z góry zatrxzaski z lewj i prawej strony wyjmujesz cala konsole razem z radiem wtedy nowy bezpiecznik i spowrotem uwazaj na zatrzxaski
5-15 min

Kod:
Z konsolką też możesz wyjąć.O ile dobrze pamiętam,to są tam trzy wkręty.Dwa znajdziesz od dołu- po wyjęciu popielniczki,a trzeci - też od spodu na wysokości zapalnczki,ale mogę się mylić.
Od góry nie ma wkrętów,tylko takie zatrzaski.Przed zdjęciem pamiętaj o wyciągnięciu suwaków od reg. ogrzewania i pokrętle dmuchawy.No i uważaj,żebyś kabelków od wtyczek w radiu nie powyrywał
 
 
abla
[Usunięty]

Wysłany: 2 Mar 2006, 06:37   

jaco11 napisał/a:
... natowmiast gdzie znajduje sie bezpiecznik w radiu najprawdopodobniej ztyłu ale do konca tego nie wiem ;/ ...

Tak, bezpiecznik w tym radiu jest na jego na tylnej ściance, zaraz obok gniazda.
Jest jeszcze bezpiecznik od radia w skrzynce bezpieczników pod kierownicą, ale jeżeli świeci lampka pod sufitem i działa zegarek to ten jest OK.
Pozdr
 
 
olijacek
[Usunięty]

Wysłany: 2 Mar 2006, 08:58   

i sprawa załatwiona wyszło z konsolą bo jedna strona radia nie chciała puścić i na szczęćie to tylko bezpiecznik.

thx wszystkim
 
 
haber
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lis 2006, 09:28   Jak zdiąć konsolę w mk4

Witam! Panowie a jak ściągnąć konsolę w mk4 97r. Nie wiem jak do tego się zabrać żeby nic nie uszkodzić. Chcę założyć uniwersalne radio i nie mam pojęcia czy wystarczy wyjąć tylko zaślepkę (też by się przydała porada jak) na radio czy muszę zdjąć konsolę. Kabli do głośników prawdopodobnie w moim aucie nie ma więc chyba nie obejdzie się bez jej ściągnięcia. Dzięki i pozdrawiam.
 
 
thomasg 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Tomek
Wiek: 47
Dołączył: 16 Wrz 2006
Posty: 79
Skąd: Jastrzębie Z
Wysłany: 17 Lis 2006, 14:53   

haber, żeby założyć inne niż fabryczne wcale nie potrzebujesz demontować całej konsoli, ostatnio przerabiałem rozbiórke przy oklejaniu drewienkami i miejsca jest tak dość po demontażu radia oryginalnego\zaślepki i panelu regulacji nawiewów, kable tez w ten sposób bez problemu pociągniesz , a msz zaślepkę do forda po zwykłe radio ( taką połówkę ) ?

dorobienie wyjmaków to kwestia 5 minut i twardy drut ( 2-3 mm)
_________________
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą.
Z dalszych eksperymentów zrezygnował."



Fofka sprzedana
 
 
 
haber
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lis 2006, 19:13   

To jeszcze raz ja. Dzisiaj udało mi się sciągnąć zaślepkę i rzeczywiście jest tam dużo miejsca.
Mam jeszcze jedno pytanie. Na zaślepce, w tylnej części są dwie kostki i antena. Siedząc w aucie, po prawej stronie zaślepki do kostki wchodzą 4 kable jednakowej grubości (raczej cienkie), podejrzewam
że one są do głośników, a po lewej stronie jest druga kostka i do niej wchodzi 5 kabli różnej grubości. Jest tam też zasilanie, bo sprawdzałem próbówką. Gdzie mogę znaleźć końce kabli od głośników. Sciągnąłem boki przy progach i idą tam wiązki kabli, ale tych od głośników raczej nie ma. Gdzie one mogą być?? Jeżeli to ważne to w mojej fieście nie było żadnych głośników ani radia.

[ Dodano: Nie Lis 19, 2006 12:28 ]
Czy naprawdę nikt nie wie gdzie wychodzą końce kabli do głośników?
 
 
Janusz7i4
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lis 2006, 11:48   

W MK 4 głośniki przednie są w drzwiach więc tam też powinieneś znaleźć kable a do tylnich idą progiem i u mnie są uniwersalne końcówki pod okładzinami ale możęsz mieś wersje bez instalacji radiowej do tyłu bo takie też były
 
 
doniu 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Dominik
Wiek: 31
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 80
Skąd: Dębica
Wysłany: 30 Sty 2012, 17:59   

Heja. Odświeżę temacik bo mam ważne pytanie. Od jakiegoś czasu mam radio pioneer, lubie ostrzej posluchać muzyczki. Radio ma swój bezpiecznik bezpośrednio wsadzony do radia, ale niedaleko kostek także mam bezpiecznik (a raczej go nie mam już) który mi się przepalił. Nie wiem czy jest to oryginalny bezpieczni(wydaje mi się że tak). Obudowa jest biała, podłużna, a sam bezpiecznik walcowaty. Raz na weekendzie mi padl bezpiecznik, znalazłem w grażu jak sie teraz okazało nieodpowiedni i STOPIŁ MI CAŁĄ OBUDOWE TEGO BIAŁEGO PODŁUŻNEGO BEZPIECZNIKA RAZEM Z SOBĄ OCZYWIĆIE aż wkońcu zgasło radio. Wywaliłem ten stopiony bezpiecznik, a kable zlutowałem (poprostu ominąłem ten bezpiecznik i już go nie ma). No i sedno mojego pytania : Czy wystarczy mi ten bezpiecznik który mam w radiu, czy koniecznie musze wsadzić coś na miejsce tego podłużnego chyba oryginalnego. Wydaje mi się że starczy ten od radio w razie W no ale doradźcie.

Sory za wypracwoanie ale mam w zasadzie wszystko opisać jak najdokładniej :-P
_________________

[MK3] 1.1i GHIA by doniu
 
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Sty 2012, 21:03   

Według mnie ten bezpiecznik który masz w radiu spokojnie starczy.

A w instalacji masz bezpiecznik, bo nie każde radio ma bezpiecznik (tak się zdaje).

Więc z podwójnej ochrony masz pojedynczą :) . Ale równie skuteczną.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Sty 2012, 21:21   

Nie do końca tak jest,,, dlatego że bezpiecznik w radiu chroni radio, a nie instalacje samochodu, jak Ci się zwarcie zrobi na kostce radia to,,, gaśnica może być potrzebna,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Sty 2012, 21:59   

Z tego co wiem, jak masz dwie oryginalne kostki od auta i od radia, to znikoma jest możliwość podpięcia tego wszystkiego w jedną całość nie prawidłowo.

P.S Do autora:

Zawsze możesz kupić np to:

http://allegro.pl/oprawa-...2073845029.html
+
http://allegro.pl/listing...&category=50768

i mieć w 100% bezpiecznie.

Ale to zależy od tego jak radio podłączyłeś. Po Bożemu czy na dziko.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Sty 2012, 22:08   

Dobra to skoro nie da się inaczej podpiąć to niech Ci się przewód przy kostce przetrze od podpinania i odpinania tego,,, i tez Ci się zwarcie zrobi :P
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Sty 2012, 22:12   

Jak się raz podłączy to wątpie, że użytkownik radia będzie codziennie sobie radio odpinał/wpinał/odpinał/wpinał :) .

Ale podsumując, jak jest raz ok założone to się nic nie stanie. A jak są sytuacje Hardcorowe (tak jak opisujesz JoeMIX[rzadkie bo rzadkie ale jednak]), to faktycznie bezpiecznik dodatkowy to b.dobra rzecz :) .
 
 
doniu 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Dominik
Wiek: 31
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 80
Skąd: Dębica
Wysłany: 30 Sty 2012, 23:49   

Raczej coś by bardzo musiało zaingerować w moje podpięcie. Ogólnie kostki ISO sam dokładałem, ale niby starannie. Teraz też kable najpierw skręciłem a potem wszystko zalutowałem aby sie trzymało. Miałem dokładnie taki sam bezpiecznik jak z linku allegro i jak sie wkurze to sobie taki zamówie chyba ze pojade do motoryzacyjnego i bedą mieli. Wole nie ryzykować ...

EDIT: YYY.... chyba jednak poszukam osobiście w motoryzacyjnym. Sorry ale za obudowe + bezpiecznik wyjdzie mnie 27zł w tym 22zł za przesyłki. Wole nie, albo znajde w sklepie za grosze albo z czego innego wytrzasne go.
_________________

[MK3] 1.1i GHIA by doniu
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 31 Sty 2012, 07:24   

http://allegro.pl/oprawa-...2073845043.html identyczną cenę pewnie uzyskasz w każdym motoryzacyjnym a i bezpiecznik standardowy potem,,,

Nawiasując do Waszych rozważań ze po zamontowaniu już nic się dziać nie będzie i takie tam, wiec po co bezpiecznik,,, to tak się myślę po co w autach w ogóle są bezpieczniki, przecież w większej większości nic z lego się nie dzieje, ja sam nie pamiętam kiedy mi jaki bezpiecznik padł, czyli zwarć żadnych nie ma,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
doniu 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Dominik
Wiek: 31
Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 80
Skąd: Dębica
Wysłany: 31 Sty 2012, 11:32   

Nie wiem czy mówisz o naszych rozważaniach ale ja jak najbardziej uznaje bezpieczniki i dlatego się pytam czy to tylko dodawanie sobie roboty na -15 stopni na polu czy rzeczywiście lepiej uznać zasade "przezorny zawsze ubezpieczony" czy cos takiego hehe :) . Pewnie dołoże ten bezpiecznik tylko jak na studiach mi się unormuje sytuacja i jak temperature bedzie bliższa zeru. Jak narazie porządnie zalutowałem zaizolowałem to może poczekać do cieplejszej aury bo jak na weekendzie lutowałem to to na nastepny dzień zwlec sie z łożka nie mogłem, a tu nie o to chodzi zeby przez glupie auto zdrowie szarpać :) Dzięki Wam za linki, może i poszukam na allegro, bo jak zaczne w sumie jeździc po mieście za tymi bezpiecznikami to za paliwo mnie wyjdzie to co za wysylke :)
_________________

[MK3] 1.1i GHIA by doniu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Widziałem, mijałem, wiem gdzie stoi mk1/mk2
podziel się informacją
van Mechanika ogólna 39 29 Lis 2014, 00:18
Wodnikczek
Brak nowych postów Przyklejony: Kto jest z Wrocławia ? Dolnegośląska ?
Ilu nas jest ? Wpisz się !
Piter Grupa Wrocław - Frakcja Dolnośląska 75 9 Sty 2016, 10:57
roch57
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów Gdzie jest nr seryjny radia?
Gość Car Audio i CB 3 18 Sty 2008, 11:48
beliaal1
Brak nowych postów [MK6] Gdzie jest czujnik oiwartych drzwi i gdzie sa kable do
synsytium Elektryka 2 26 Lut 2009, 13:10
baki


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.