Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:16
Reflektor elektryczny a manualny
Autor Wiadomość
wKar
[Usunięty]

Wysłany: 1 Gru 2005, 21:13   Reflektor elektryczny a manualny

Witam Panowie i Panie,

Mam dylemat. Czy reflektor z ręczną regulacją pasuje do otworów montażowych w aucie z oryginalnymi reflektorami Carello z regulacją elektryczną?
Wiem, że ten oryginalny jest dodatkowo zamocowany na ramce, a ten, który chcę kupić na allegro takiej ramki nie porzebuje...

Dodam, że te nowe to Valeo... ale nie wiem, czy to ma jakiekolwiek znaczenie dla montażu... :)

Kwestia więc - jak rozumiem - sprowadza się do tego, czy ramka z elektrycznego ma takie mocowania jak reflektor z ręczną regulacją?

Nie piszcie proszę, że mam kopać w archiwum, bo takie informacje nie są raczej tematami postów, a czytanie między wierszami, by takie informacje wydobyć to zajęcie dla kogoś nieco mniej zajętego niż ja obecnie :)

Dlatego też z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi osób, które zmieniały reflektory, a wszystkich mających ochotę odesłać mnie do... uspokajam, że rzadko mam okazję zadawać pytania w formie nowych postów, bo na co dzień przeglądam stare i w nich szukam informacji...
Ostatnio zmieniony przez trzeci 30 Lip 2010, 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rycho 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 49
Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 203
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 1 Gru 2005, 22:33   

Przekładałem i pasuje.

Rycho
_________________
JetCar XR2

I,i,i ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę
 
 
 
wKar
[Usunięty]

Wysłany: 1 Gru 2005, 22:43   

bardzo grzecznie podziękowałem.... :) :ok: :brawo:
 
 
habit_m
[Usunięty]

Wysłany: 2 Gru 2005, 14:05   

pasuje to sie zgadza, ale montaz juz nie jest taki latwy tego badziewia niz tych w ramce.wg mnie najlepsze ny bylo rozwiazanie posrednie - o ile mozna takowe zdobyc, czyli reczny w ramce:)

pozdrowienia

ps. pasuje o ile pas przedni jest nienagannie prosty - po prostowaniu juz tak cudnie nie bedzie. [przypadek z autopsji]
 
 
drb
[Usunięty]

Wysłany: 27 Lip 2009, 23:45   

Witam, chcialbym odswiezyc temat i poprosic o odpowiedz dobrych ludzi, ktorzy maja juz za soba wymiane el. sterowanych reflektrow na manulne, badz ludzi ktorzy maja pewnosc ze jest to mozliwe bez zadnego kombinowania :yes: W moim przypadku problem polega na tym, ze zdecydowanie slabiej swieci reflektor od strony kierowcy, a do tego oba sa zaparowane:/ Chcialem je wymienic, ale okazalo sie, ze gdzie nie zapytam to maja tylko te manualnie sterowane. Ze zdjec z allegro wiem, ze manualny rozni sie od elektrycznego chocby brakiem tej "ramki":/ Dlatego nie wiem czy da sie bez problemu zamienic moje reflektory na te manualne? A jesli jest to mozlie to czy wowczas bedzie mozliwa prawidlowa (wtedy juz manualna;) regulacja takich reflektorow?

PS A moze ewentualnie ktos wie gdzie mozna kupic nowe reflektory eletrycznie sterowane do mk3? Ja poki co znalazlem tylko jedna lewa lampe z helli na allegro, ale za 155 zl :/ W sklepach za manualna wolaja 55-70 zl takze roznica jest dosc spora..
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 28 Lip 2009, 08:15   

podajcie jakie macie numery tych valeo bez mocowania i bez regulacji elektrycznej, sprawdze; obecnie w sprzedazy sa 2 rodzaje reflektorow valeo do mk3 jedne z regulacja mechaniczna drugie bez
 
 
drb
[Usunięty]

Wysłany: 28 Lip 2009, 10:53   

Szczerze mowiac nie mam pojecia jaki to ma nr:/ Chcialbym tylko ogolnie sie dowiedziec czy te ze sterowaniem manualnym sa przystosowane do montazu w miejsce reflektorow sterowanych elektrycznie bez dodatkowego kombinowania z mocowaniem? ;))
 
 
szogoon 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Przemek
Wiek: 38
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 374
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Lip 2009, 11:02   

z tego co widziałem kiedyś na szrocie to mocowania się nie różnią :)
ale nie robiłem tego nigdy, więc nie jestem pewien na 100%
 
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 28 Lip 2009, 12:22   

drb napisał/a:
Szczerze mowiac nie mam pojecia jaki to ma nr:/ Chcialbym tylko ogolnie sie dowiedziec czy te ze sterowaniem manualnym sa przystosowane do montazu w miejsce reflektorow sterowanych elektrycznie bez dodatkowego kombinowania z mocowaniem? ;))


VALEO w sklepach wystepuje bez mocowania...
obie wersje pasuja od 89 do 95
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 28 Lip 2009, 13:10   

manuale i elektryczne można montować zamiennie bez żadnych przeróbek. przez jakiś czas jeździłem z prawym elektrycznym i lewym manualnym to wiem ;-))

BTW, mam do sprzedania oryginał Carello manualny lewy w stanie bdb
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
JolkaiMariusz
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lip 2010, 21:18   

Właśnie szukałam takiego wątku i znalazłam.

Moje pytanie brzmi czy faktycznie można wymienić elektryczny na manualny? Ford fiesta 1993, 1.1

My też mamy problem z reflektorami z regulacją elektryczną. tzn. W lewy świeci na prawo a prawy na lewo czyli powstał zez ;-| . Gdyby nie te ramki to udało by się ustawić, niestety w prawy reflektorze ramka pęknięta jest . A mało tego śruby są do d... i w każdym momencie reflektor odpadnie w najgorszym przypadku . A pod koniec sierpnia przegląd.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 31 Lip 2010, 13:40   

Można, tylko czemu tak kombinować, skoro dwa elektryczne reflektory do mk3 da się dostać na Allegro za stówkę...?
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
JolkaiMariusz
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sie 2010, 21:02   

Oj ciężko na allegro z ramką i regulacją elektryczną oraz na szrotach znaleźć :| . A czas goni. Te reflektory przez przypadek okazało się że do wymiany całkowitej. Ale już wymieniamy na jednak manualne i tańsze . Bo auto już ma 17 lat i oby jak najdłużej służył. Nie chcemy za dużo ładować finansowo, byle by jeździł.
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 1 Sie 2010, 21:40   

a wystarczy się do odezwać do Mafiosa albo innego forumowego żyletkarza, żeby wyrwać 2 sztuki w okolicach 100pln za komplet...
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
JolkaiMariusz
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sie 2010, 21:53   

A gdybym ja to wiedziała że można się odezwać, puściła cynka w piątek dowiedzieliśmy się o reflektorach w sobotę dojechaliśmy do jednego punktu i tam odrazu montaż tych nowych ;P.

[ Dodano: Pią Sie 06, 2010 23:14 ]
To jeszcze raz ja baba za kierownicą :-P . W poniedziałek wymienialiśmy reflektory na manualne. Wymiana trwała nie całe 15 min. Aż mocniej świecą się te lampy od starych. Jakby ktoś chciał to pozbędę się Carello elektryczne( ramki niestety popękane).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK5] Reflektor elektryczny a manualny
przełożenie silniczka ze starego do nowego reflektora
Qnik Elektryka 4 22 Cze 2011, 15:41
MARIUSZ.B
Brak nowych postów Reflektor
Rafał43 Mechanika ogólna 0 14 Sie 2021, 18:12
Rafał43
Brak nowych postów Reflektor z anglika
gruby907 Mechanika ogólna 0 12 Sie 2018, 11:28
gruby907
Brak nowych postów Wystający reflektor
po kolizji drogowej
Noc Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 10 27 Maj 2010, 09:53
MARIUSZ.B
Brak nowych postów Reflektor przedni
majamaq Mechanika ogólna 4 26 Maj 2015, 19:35
majamaq


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.