Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kwestia współwłaścicielstwa i zniżek
Autor Wiadomość
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 11 Sty 2010, 17:00   

pP napisał/a:
jeżeli jest tak, że tato będzie współwłaścicielem to nie ma opcji rozgraniczenia czyja wina przy kolizji

masz zniżki dzieki tacie, w razie co tato traci zniżki dzięki Tobie.. fajnie nie ;)


Zależy w jakiej ubezpieczalni, ale w HDI jest chyba tak że za pierwszą zniżkę tracicie 10% tylko więc da się z tym żyć.
_________________

Niebieska 1,3i 1992 27.08.2005-20.05.2012
Czerwona 1,3 LPG 1990 8.01.2010-8.11.2010
Srebrna RS1800 LPG 1995 od 21.02.2012
 
 
 
Bilek
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lut 2010, 19:26   

To kolejne pytanie w tym temacie:

Fiestka kupiona, chcialbym ja zarejestrowac na Tescia (60% znizek) i jako wspolwlasciciela dodac siebie lub rzeczoną - łorewa. Problem w tym, ze Tesc obawia sie ewentualnej kolizji w naszym wykonaniu i utraty znizek, poniewaz prowadzi firme transportowa i ma na siebie zarejestrowane juz trzy auta - dwa w HDI i jedno w MTU. Rozumiem, ze rejestrując Fieste na niego, np. w Axa, otrzyma on od HDI lub MTU zaswiadczenie o posiadanych znizkach i takowe dostanie w kolejnej ubezpieczalni.

Czy w przypadku szkody wyrzadzanej przez Fieste (Axa), istnieje jakiekolwiek zagrozenie dla jego znizek w HDI i MTU? Czy po prostu jest już spalony wtedy tylko w Axa i tam mu lecą, a swoje flotowe auta w HDI i MTU dalej ubezpiecza ze wszystkimi zniżkami? Czy dotychczasowi ubezpieczyciele w jakikolwiek sposob moga sie dowiedziec, w jakiej ubezpieczalni ma kolejne auto i czy przypadkiem nie powinni mu uwalic znizek w razie draki?

z gory dzieki za odpowiedz

p.s.

dopoki mialem MK4 (dalej mam ;) ) tylko czytalem, teraz jest MK6 i przynajmniej na poczatku bede duzo pytal - prosze o wyrozumialosc :) Z biegiem czasu mam nadzieje, ze i moja wiedza przyda sie forumowej Braci.

pozdrawiam
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Lut 2010, 22:21   

Bilek napisał/a:
Rozumiem, ze rejestrując Fieste na niego, np. w Axa, otrzyma on od HDI lub MTU zaswiadczenie o posiadanych znizkach i takowe dostanie w kolejnej ubezpieczalni.
Tak,,, prosisz o historie ubezpieczenia i Ci wystawiają,,, czy koljena firma to honoruje to inna sprawa (ale raczej tak),,,

Bilek napisał/a:
Czy w przypadku szkody wyrzadzanej przez Fieste (Axa), istnieje jakiekolwiek zagrozenie dla jego znizek w HDI i MTU?
Z tego co wiem to tak,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Bilek
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lut 2010, 07:57   

JoeMix napisał/a:

Bilek napisał/a:
Czy w przypadku szkody wyrzadzanej przez Fieste (Axa), istnieje jakiekolwiek zagrozenie dla jego znizek w HDI i MTU?
Z tego co wiem to tak,,


A coś bliżej? W jaki sposób taka infomacja mogłaby do nich dotrzeć? Towarzystwa przeprowadzają między sobą taką wymianę?
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 8 Lut 2010, 08:47   

Bilek napisał/a:
Towarzystwa przeprowadzają między sobą taką wymianę?
jest taka instytucja. http://pl.wikipedia.org/w...bezpiecze%C5%84

zakłądasz konto w mBanku i w ciągu 14 dni masz umowę i dostęp do niego. kupujesz OC na 12 rat i wierz mi, że Cię stać na samochód i jeszcze na ubezpieczenia.

Teraz stać Cię tylko na teścia.

jak ma teść auta flotowe to ma jeszcze parę innych problemów niż tylko zniżka, ale to inna bajka i Ciebie nie dotyczy.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Bilek
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lut 2010, 13:36   

szynszyl napisał/a:
kupujesz OC na 12 rat i wierz mi, że Cię stać na samochód i jeszcze na ubezpieczenia.

Teraz stać Cię tylko na teścia.

jak ma teść auta flotowe to ma jeszcze parę innych problemów niż tylko zniżka, ale to inna bajka i Ciebie nie dotyczy.


Dzięki za odpowiedz. Na ubezpieczenie mnie stać i nie muszę bawić się w jakieś raty, problem w tym, że po cholere płacić ubezpieczalni 3500 zł za pełen pakiet, jak można mieć to samo za 2 tysiące mniej. Wolałbym te pieniądze spożytkować na dodatkowe wyposażenie do Fieściny, niż wywalić je tak naprawdę w błoto.
Chciałem się tylko dowiedzieć, czy taka kombinacja jest możliwa bez żadnych konsekwencji, teraz dzięki Waszej pomocy wiem, że nie.

Pozdrawiam
 
 
cypis290 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 206
Skąd: Radom
Wysłany: 8 Lut 2010, 15:54   

Panowie, a jak będzie wyglądała sytuacja gdy jeden ze współwłaścicieli auta umrze? I to akurat ten który takowe zniżki posiadł.Czy zniżki automatycznie przejdą na jedynego żyjącego właściciela, czy też zostaną zlikwidowane?
_________________

 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 8 Lut 2010, 18:02   

Zostaną zlikwidowane, w dodatku trzeba przeprowadzać jakąś tam sprawę spadkową,,, Tobie się zniżki liczą od czasu jak masz auto (czy to sam czy z kimś) a w firmie się płaci składkę tego co tych zniżek ma więcej, ale nie ma że jakieś zniżki z kogoś na kogoś przechodzą,,, więc jak tfu, tfu za 2 lata współwłaściciel zejdzie to będziesz miał 20% zniżek uzbieranych po 10% za rok,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Fiesta RS Turbo a XR2i - kwestia komputera
masska13 Elektryka 25 17 Mar 2010, 23:39
Tommur
Brak nowych postów [MK5] Nie działa opuszczanie szyby (+ kwestia poduszek pow.)
Buffalo Elektryka ogólna 17 13 Wrz 2013, 15:09
damianisko5


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.