Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kwestia współwłaścicielstwa i zniżek
Autor Wiadomość
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 5 Sie 2008, 14:03   

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków komunikacyjnych
Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków powstałych w związku z użytkowaniem pojazdów mechanicznych pozwolą zabezpieczają Ciebie jak i Twoich pasażerów przed skutkami finansowymi tych wypadków.
Przedmiot i Zakres Ubezpieczenia

Przedmiotem ubezpieczenia są trwałe następstwa nieszczęśliwych wypadków drogowych powstałe w związku z ruchem pojazdu mechanicznego polegające na:

* uszkodzeniu ciała lub rozstroju zdrowia, powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć kierowcy i pasażerów pojazdu

oraz:

* powstałe podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu
* postoju i naprawy na trasie jazdy
* bezpośrednio przy załadunku lub wyładunku pojazdu,

HDI odpowiada za następstwa nieszczęśliwych wypadków skutkujące wypłatą świadczenia z tytułu:

* trwałego uszczerbku na zdrowiu,
* śmierci ubezpieczonego
* nabycia protez i/lub środków pomocniczych
* przeszkolenia zawodowego inwalidów
* transportu zwłok


Suma ubezpieczenia

* wariant I - 5000 zł
* wariant II - 10000 zł
* wariant III - 15000 zł

http://www.hdi-asekuracja...WU/owu_nnwk.pdf
polecam lekture
 
 
 
faynie
[Usunięty]

Wysłany: 5 Sie 2008, 14:08   

Pufcio, dziękuję za zrozumienie :D
Mnie z kolei bulwersuje to, że młodzi mają pod górkę - a nie każdy młody kierowca jeździ jak wariat, wyprzedza na trzeciego i zatyka uszy falami dźwiękowymi z głośników... Dlaczego osoby starsze, które już dawno powinny się przesiąść zza kółka na siedzenie w Autosanie mają tak tanio, a my nie? ;-|

No, ale dość tych żali - oby polisa NNW nigdy nie była nam potrzebna! :yes:

EDIT: Dzięki sulos.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 5 Sie 2008, 14:14   

faynie napisał/a:
Mnie z kolei bulwersuje to, że młodzi mają pod górkę - a nie każdy młody kierowca jeździ jak wariat, wyprzedza na trzeciego i zatyka uszy falami dźwiękowymi z głośników...

Statystyka. I mało ważne, że spora część ludzi po 60-70 roku życia nie nadaje się do prowadzenia, bo są mniej przewidywalni niż "młodziki". "dziadkowi" po 60. zdarzyło się jechać na autostradzie pod prąd, młodzikowi nie. A mimo to, tamten ma z górki, a my pod. Sprawiedliwości nie ma na tym świecie, nigdy nie było i nie będzie - trzeba się do tego bardziej lub mniej przyzwyczaić.

Tak samo można zapytać - czemu u diabła płaci się u nas OC od pojemności? W co bardziej logicznych krajach płaci się od kucyków. Logicznym jest, że ten, który ma np. takiego diesla 1.8 z 60 kucami jeździ ciut inaczej niż ten, który ma Hondę z silnikiem V-tec 1.6 o mocy gruubo ponad 100 koni. No ale zanim nasi na to wpadną, to będzie 2050 rok. O ile na to wpadną.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
faynie
[Usunięty]

Wysłany: 5 Sie 2008, 14:20   

Świetnie to ująłeś Pufcio. Ta cholerna statystyka. Nie dość, że na studiach pierwszy rok ludziom obrzydza, to jeszcze życie cały czas zatruwa :|

Co do postu sulos`a - w tym fragmencie nie widzę słowa "właściciel pojazdu", tylko "kierowca i pasażerowie" - co wskazywałoby na to, iż nie ma znaczenia, czyja jest polisa NNW. Z kolei niżej pisze znów:

Cytat:
następstwa nieszczęśliwych wypadków skutkujące wypłatą świadczenia z tytułu:

* trwałego uszczerbku na zdrowiu,
* śmierci ubezpieczonego


Czyli tutaj znów można domniemywać, że jeśli mi się umrze w wypadku, to nic rodzina za mnie nie dostanie, bo to nie ja ubezpieczałem samochód - inna sprawa, gdyby zabił się mój ojciec - dobrze zrozumiałem? ;/
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 5 Sie 2008, 14:35   

faynie, ja nie widze problemu w tym, abys wykupil NNW na siebie :)
ubezpieczenie pojazdu a NNW to dwie zupelnie rozne wkestie :)
 
 
 
faynie
[Usunięty]

Wysłany: 5 Sie 2008, 14:39   

sulos napisał/a:
faynie, ja nie widze problemu w tym, abys wykupil NNW na siebie


A co, jeśli dostanę 50% zwyżki ? :rotfl:
Poważnie rzecz ujmując - nie wiedziałem, że NNW można zakładać na inną osobę niż osobę ubezpieczającą OC. Oj, duże braki mam jeszcze w kwestii ubezpieczeń :ups:
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 5 Sie 2008, 14:41   

http://www.hdi-asekuracja.pl/21046
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 5 Sie 2008, 20:54   

no podałes typowe sulos, NNW które może sobie wykupić każdy w zyciu prywatnym. tylko ze takie NNW choć jest okrojone, to ma też podstawowe zalety. ubezpiecza za grosze kierowcę i pasażerów w ramach jednej marnej składki. (choć to nalezy sprawdzić przez zawarciem polisy, czy aby na pewno na kierowcę i wszystkich pasażerów). sprawdzic też najlepliej u agenta, czy aby na pewno NNW jest przypisane do samochodu, czy do kierowcy.

[ Dodano: Wto Sie 05, 2008 20:58 ]
oczywiście gada sie tu o cenach. nie podam nazw firm, które w ramach wyższej składki za OC oferują np. zwrot kosztów częsci np. do 120 EURO jeśli w trasie zepsuje ci się samochód, które zapewnią nocleg w trasie np. 300 km od domu za samo OC. nie wspomnę o kosztach ochrony prawnej : prawnicy, koszty sądowe, kaucje, inne.. sama jedna naprawa w trasie to zwrot dla własciciela samochodu marne 120euro*3,17zł... ale cóż.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 45
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 11 Wrz 2008, 19:57   

Jesli nie masz zawielu zniżek to spróbuj w RESO EUROPA, wpisz w google i znajdziesz ich strone. Ja sie miło zaskoczyłem. :yes:
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 42
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 11 Wrz 2008, 20:35   

Mnie wkurzyła ostatnio AXA mam u nich ubezpieczonego eskorta (wtedy wyszło mi najtaniej), ale teraz gdy chciałem ubezpieczyć u nich Fiata CC to mi policzyli 30 % zniżki (po 6 latach ubezpieczania auta) i kazali płacić 404 zł. CUdirect dali mi 50 % i cena 290zł
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
igns 


Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Artur
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Wrz 2008, 00:05   

Te składki, które się płaci w WLKP są śmiesznie niskie. Dlaczego ja mieszkając w Warszawie muszę płacić od samochodu 1100zł (colt 1,3 75km 98r.) za samo OC (Zniżka 30%) ? To jest dopiero niesprawiedliwość. Dlatego że W Warszawie jest tak dużo samochodów, że jest duży ruch? Niema sprawiedliwości niestety...
_________________
IGNS.pl Pozycjonowanie stron internetowych - Warszawa
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 12 Wrz 2008, 00:29   

igns - to się da obejść, naokoło mocno, ale się da ;) wszystko kwestia czasu i chęci :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
igns 


Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Artur
Wiek: 37
Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 44
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Wrz 2008, 00:36   

No można, wszytko można, ale czy się opłaca? Musiał bym miejsce zameldowania zmienić pewnie żeby było taniej.
_________________
IGNS.pl Pozycjonowanie stron internetowych - Warszawa
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 12 Wrz 2008, 00:51   

Też :) Załatwić czasowe zameldowanie na zadupiu, tamtejsze blachy, ubezpieczenie stamtąd - a jeździć w faktycznym miejscu zamieszkania. Masz więc koszt dojazdu do zadupia i koszt blach - ale wystarczy, że OC to będzie połowa z tego, co teraz płacisz, a zwróci Ci się z nawiązką :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 12 Wrz 2008, 06:48   

jest jeszzce jedna sprawa. zanim kupi się samochód trzeba się zorientować ile kosztuje oC za daną markę. ja teraz nie kupiłbym japońca bo płacę razy dwa w stosunku np. do forda, ale z drugiej strony...
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
SirMisiek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Koluszki / Łódź
Wysłany: 11 Sty 2010, 10:52   

Jako, że ostatni post w 2008 roku, to mam pytanie czy orientuje się ktoś jak teraz wygląda sprawa z ubezpieczeniami?

Chciałbym zarejestrować swoje pierwsze auto. Dopisać także tatę jako współwłaściciela (chyba, że jest inna opcja), by mieć zniżki.

Istnieje jakaś możliwość zabezpieczenia go przed utratą zniżek, jeśli "odpukać" była by kolizja z mojej winy? Nie wiem, ubezpieczyć auto w innej agencji?
 
 
pP 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 39
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 832
Skąd: Frampol
Wysłany: 11 Sty 2010, 10:56   

jeżeli jest tak, że tato będzie współwłaścicielem to nie ma opcji rozgraniczenia czyja wina przy kolizji

masz zniżki dzieki tacie, w razie co tato traci zniżki dzięki Tobie.. fajnie nie ;)
_________________
Ex
BlackRS
BlackST
 
 
 
SirMisiek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Koluszki / Łódź
Wysłany: 11 Sty 2010, 10:58   

Zdaje sobie sprawę, że to tak powinno wyglądać, bo to logiczne jest :)

Myślałem natomiast, że są jakieś kruczki odnośnie tego ;) Ale widzę, że kruczki to tylko w Heyah :P
 
 
pP 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 39
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 832
Skąd: Frampol
Wysłany: 11 Sty 2010, 11:49   

dokładnie! :)
_________________
Ex
BlackRS
BlackST
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 11 Sty 2010, 15:21   

Bierzesz ojca na współwłaściciela,,, on ubezpiecza auto na siebie, jak się zapytają czy będzie inny kierowca (możliwa DOPŁATA) to mówi że tak, bo jak powie ze nie i zrobisz bum to będą kłopoty lub duże kłopoty łącznie z odmową wypłaty odszkodowania,,,

Tato ma 60% zniżek i tak mu liczą OC, ale nie jest tak jak wielu myślisz że Ty też masz od razu 60%,,, nie ty po roku bezszkodowej jazdy zbierasz swoje pierwsze 10%, i tak przez kolejnych 6 lat, ojciec kupuje OC na siebie a ty jeżdżąc bezszkodowo zbierasz swoje 60%,,, po tym czasie możesz sam wykupić OC na siebie,,, (lub wcześniej),,, ja w tym roku (będzie 50%) uznałem że nie potrzebuje już ojca w OC i ubezpieczam auto na swoje nazwisko,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Fiesta RS Turbo a XR2i - kwestia komputera
masska13 Elektryka 25 17 Mar 2010, 23:39
Tommur
Brak nowych postów [MK5] Nie działa opuszczanie szyby (+ kwestia poduszek pow.)
Buffalo Elektryka ogólna 17 13 Wrz 2013, 15:09
damianisko5


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.