Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kupno auta i co dalej.
Autor Wiadomość
tswcrew
[Usunięty]

Wysłany: 17 Wrz 2009, 10:38   

JoeMix napisał/a:
nie wiem czy uznają wypowiedzenie OC jeśli sprzedasz auto sam sobie.


ok, to wypowiem umowę teraz i naliczą mi rekalkulację od daty na umowie kupna-sprzedaży do teraz czy do końca OC (tj. 8 grudnia)?.

Moge przecież wypowiedzieć umowę teraz i dopiero sprzedać auto sobie i wujowi, prawda ?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 17 Wrz 2009, 14:04   

Możesz wypowiedzieć umowę do 30 dni od daty zakupu (wtedy nie masz tego OC) lub nie później na jeden dzień przed końcem trwania OC (wtedy je masz do końca i rezygnujesz z przedłużenia) - w pierwszym przypadku (30 dni) nie płacisz nic) w przypadku drugim czasem trzeba dopłacić różnice.

OC nie można sobie wypowiedzieć od tak kiedy się chce - znaczy można, ale i tak trwa ono do daty na umowie i za tyle trzeba płacić, wyjątki to sprzedaż lub kasacja pojazdu.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
budzyk
[Usunięty]

Wysłany: 18 Wrz 2009, 16:01   

Poczytaj artykuł o podwójnym oc bo troche pasuje do Twojego przypadku:
http://forsal.pl/wiadomos...wa//345483.html
A poza tym, pamiętaj, że 30 dni to czas w ciągu którego ubezpieczyciel musi otrzymać wypowiedzenie, a nie czas w którym ty je wysyłasz. Powinni się zapoznać z wypowiedzeniem najpóźniej dzień przed końcem oc. A gdzie będziesz brał następne oc??
 
 
tswcrew
[Usunięty]

Wysłany: 18 Wrz 2009, 16:27   

budzyk napisał/a:
A gdzie będziesz brał następne oc??


z wyliczeń w zaprzyjaźnionym biurze wychodzi najtaniej TUW ubezpieczenie OC z mieszkaniem (taki pic na wode) - około 1050zł rocznie.
 
 
budzyk
[Usunięty]

Wysłany: 21 Wrz 2009, 17:15   

O proszę, też ostatnio przy ubezpieczaniu samochodu skusiłem się na pakiet mieszkania, bo nawet mieli ciekawą tą oferte. W skład wchodzi pomoc 24h fachowca w przypadku nagłych awarii, duże ubezpieczenie oc i nnw i jeszcze dodatki typu zakwaterowanie jeżeli awaria będzie duża, itp.,itd :)
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 25 Wrz 2009, 23:11   

tswcrew napisał/a:
OC z mieszkaniem
na pewno zajebiste warunki
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Wrz 2009, 12:51   

Ja maiłem OC z mieszkaniem,,, efekt był taki że mogłem za 1200 ubezpieczyć auto (wtedy zero zniżek) albo za 1100 ubezpieczyć auto i mieszkanie (mieszkania na 600 zeta) - pic na wodę, ale ważne że było taniej :P
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
sledzio 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Michał
Wiek: 35
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 106
Skąd: Aleks.Łódzki
Wysłany: 29 Wrz 2009, 17:42   

JoeMix - dokładnie w tej samej sytuacji jestem i mam opracowany już plan jak to zrobić najtaniej.

Najpierw wypowiedzenie umowy w generali w październiku (umowa jest do 12 grudnia). tutaj dopłata z mojej strony za ostatnie pół roku pewnie będzie, ale może uda mi się ją ominąć, nieważne.
Potem umowa kupna-sprzedaży auta wujowi i mi (ja jako współwłaściciel), dzięki temu raz, że dostane przynajmniej część zniżek do OC, dwa, że nie bede musiał wymieniać tablic (wujo jest zameldowany w Łodzi, ja w powiecie zgierskim, więc to inne tablice).
Teraz jeszcze chciałbym się zapytać czy w takim wypadku przejdzie ubezpieczenie OC i mieszkania w TUW (są najtańsi z tego co widze), dokładnie chodzi mi o to, czy w przypadku gdy jest 2 właścicieli z 2 różnymi miejscami zameldowania to czy można takie ubezpieczenie zawrzeć, dwa - czy wtedy do domu (u wuja, jako, iż on będzie głównym własicielem) wpada jakiś kosztorysant i wydaje opinie czy ubezpiecza czy nie ?

Pisze tak dlatego, bo kiedyś moja matula chciała ubezpieczyć mieszkanie niestety wpadł kosztorysant i odmówił ubezpieczenia bo budynek ma powyżej iluśtam lat i jest to poddasze... Czy tutaj może coś takiego mieć miesce czy takie łączone ubezpieczenia mają inne zasady ?
_________________
Jeżeli chcesz tanio i nowocześnie urządzić łazienkę lub kuchnie to polecam ten sklep. Mają świetną armaturę.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 29 Wrz 2009, 19:09   

jak jest z OC już było pisane albo rezygnujesz w ciągu 30 dni od zakupu auta, wtedy nic cie to nie kosztuje albo akceptujesz OC i musisz dopłacić ewentualne różnice i wtedy OC trwa do końca umowy - trzeba je wypowiedzieć nie później niż jeden dzień przed końcem jak nie chcemy by się z automatu przedłużyło - innej możliwości wypowiedzenia nie ma. Więc wymigać się z opłaty nie będzie prosto, zakład ma 5 lat na dochodzenie swoich roszczeń w tej sprawie.

Umowę OC podpisuje właściciel auta, jak jest ich 2 to wiadomo najlepiej ten który ma najwięcej zniżek, drugi zniżek nie dostaje ale liczy mu sie rok bezszkodowej jazdy takim autem. i jak by za rok chciał coś na siebie to już będzie miał -10%.

Do ubezpieczenia mieszkania nikt nie przychodzi (u nie nikogo nie było) ono jest np. od zalania, a przekręt jest najczęściej taki (jak u mnie było) jak mi mieszkanie by zalało to bym dostał z ubezpieczenia 600pln w najlepciejszym wypadku.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
sledzio 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Michał
Wiek: 35
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 106
Skąd: Aleks.Łódzki
Wysłany: 29 Wrz 2009, 20:08   

JoeMix napisał/a:
- trzeba je wypowiedzieć nie później niż jeden dzień przed końcem jak nie chcemy by się z automatu przedłużyło

tutaj juz się dowiedziałem od znajomego z ubezpieczeń, że wypowiedzieć trzeba conajmniej 30 dni przed końcem, a najlepiej troche dłużej, bo w innym wypadku mają prawo przedłużyć.
JoeMix napisał/a:
Więc wymigać się z opłaty nie będzie prosto,
Tutaj jestem właśnie w trakcie pertraktacji, koleżanka pracuje w biurze partnerskim generali i próbuje cos zdziałać :) w najgorszym wypadku będe mieć do zapłacenia prawie 900zł :/

Dzięki JoeMix za łopatologiczne wytłumaczenie, jak na razie więcej pytań nie mam :D zobaczymy co się da zdziałać z tym generali i jezeli uda mi się jakoś "Wymsknąć" z opłaty to nieomieszkam o tym napisać.
_________________
Jeżeli chcesz tanio i nowocześnie urządzić łazienkę lub kuchnie to polecam ten sklep. Mają świetną armaturę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:25
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Ile płacimy za ubezpieczenie auta
Miejsce na podawanie swoich składek za ubezpieczenia auta
trzeci Ubezpieczenia i rejestracja aut 330 4 Mar 2023, 13:12
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Nasze Auta na klubowym kanale YouTube
Freeman Nasze auta 0 23 Lis 2010, 18:33
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Kompleksowy opis wygłuszenia całego auta
poradnik i fotoralacja z wygłuszenia Fiesty mk6
slawomirro Car Audio i CB 0 3 Wrz 2017, 22:23
slawomirro
Brak nowych postów Kupno auta a przerejestrowanie w ciągu 30dni
vegetagt Ubezpieczenia i rejestracja aut 1 28 Paź 2011, 14:40
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.