
|
Przesunięty przez: Laskosz 11 Cze 2006, 00:04 |
MK4 w Auto Świecie |
Autor |
Wiadomość |
Jacula [Usunięty]
|
|
|
|
 |
radzium [Usunięty]
|
Wysłany: 3 Sty 2005, 18:47
|
|
|
Fiesta to auto zwrotne, a z silnikiem 1.25 także dość dynamiczne. Koszty eksploatacji są raczej umiarkowane
W drugą połowę lat 90. Fiesta weszła mocno odmieniona. Pozostawiając bez większych zmian rozwiązania techniczne wprowadzone w modelu sprzedawanym od 1989 roku, zdecydowano się wyposażyć go w zupełnie nowe nadwozie. Projektanci przeszli przy tym z jednej skrajności w drugą - jeśli poprzednia karoseria była wyjątkowo kanciasta, to w nowej trudno dopatrzyć się jednej choćby prostej linii. Zdominowały ją łagodne łuki i owale, które nie każdemu muszą się podobać, ale z pewnością pozwalają łatwo odróżnić ten model od innych.
W tej samej konwencji stylistycznej zaprojektowano również deskę rozdzielczą. Tu wypada oddać honor projektantom - choć konsekwentnie realizwali swe koncepcje artystyczne, to czytelność deski ani ergonomia obsługi na tym nie ucierpiały. Więcej nawet - Fiesta wypada pod tym wzglendem ponadprzeciętnie dobrze. Zastrzeżenia można mieć jedynie do przycisku włączaniaśiateł awaryjnych umieszczonego za kołem kierownicy, a więc raczej trudno dostępnego.
Komfort podróżowania na przednich fotelach należy ocenić bardzo wysoko. Jak na auto miejskie są one obszerne, mają też dobre trzymania boczne. Kierowcy łatwo odnaleźć wygodną pozycję, choć nie oferowano regulacji położenia koła kierownicy. Z tyłu podróżuje się już znacznie mniej przyjemniej, bowiem wysokim osobom brakuje miejsca na nad głową i na nogi, a kanapa jest wyraźnie mniej wygodna niż siedzenia przednie. Na plus należy zapisać, że nawet w uboższych wersjach wyposażeniowych nie można mieć zastrzeżeń do jakości tworzyw i materiałów tapicerskich.
Pojemność bagażnika wynosi 250l, co w segmencie aut miejskich jest wartośćią przeciętną. W razie potrzeby przewiezienia większych ładunków można złożyć kanapę, co zwiększa objętość przestrzeni bagażowej do 930l.
Żywiołem fiesty jest miasto, ale nadaje się również do dłuższych podróży i może służyć jako autko rodzinne
cdn. |
|
|
|
 |
radzium [Usunięty]
|
Wysłany: 3 Sty 2005, 18:59
|
|
|
W tym drugim wypadku trudno jednak myśleć o wyjazdach urlopowych, właśnie ze względu na małą pojemność bagażnika przy rozłożonej kanapie. Jeśli chodzi o silnik, to i w mieście i na szosie będzie on spisywał się zupełnie dobrze. Ma dynamikę i elastyczność wystarczającą do sprawnej jazdy. Średnie spalanie w redakcyjnym teście długodystansowym wyniosło 8,3l/100km. Spokojni kierowcy łatwo uzyskają spalanie poniżej 7,5/100km.
Możliwość motoru pozwala w pełni wykorzystać właściwie zestrojone zawieszenie. Auto bardzo dobrze spisuje się podczas pokonywania zakrętów - przechył jest minimalny, a reakcja na ruchy kierownicą błyskawiczna i precyzyjna. Zastrzeżeń nie można mieć także do układu hamulcowego.
Zawieszenie fiesty ma także słabą stronę, a jest nią niewielka odporność na stan polskich dróg. Powtarzalna usterka Fiesty to zużycie tulejek stabilizatora (23zl za sztukę), które wymiany wymagają najczęściej po zimie. Dość często dochodzi także do zużycia łącznika drążka (248zł). Rzadziej pojawia się konieczność wymiany tulei wahaczy przednich, ale warto regularnie kontrolować, w jakim są stanie, bo w skrajnych przypadkach zapłacić tzreba będzie za całe wahacze.
Poza tym jednak fiesta ma opinię auta bardzo trwałego i niezawodnego, w szczególności dotyczy to silnika, który na dobrą sprawę jest bezawaryjny. Jeśli zgodnie ze wskazaniami producenta serwisuje się auto co 15 tyś. km, to można mieć pewność, że nie sprawi ono niespodzianki na dordze, a koszty eksploatacji będą umiarkowane. |
|
|
|
 |
muzz [Usunięty]
|
|
|
|
 |
|
Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.
| |
|