Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Prawa szyba elektrycza, problem mechaniczny
Autor Wiadomość
M_arcin 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 37
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Paź 2008, 17:40   [MK4] Prawa szyba elektrycza, problem mechaniczny

Szyba podczas podnoszenia przekrzywia się i blokuje. Sam silniczek jest ok. Prowadnice na oko tez są ok. Rozebrałem drzwi i nie mam bladego pojęcia cóż to może być. Miał może ktoś podobny problem? Pozdrawiam.
 
 
cradleoffilth 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 38
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 113
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Lis 2008, 01:30   

U mnie szyba po stronie pasazera - silniczek dziala, ale czasami - nie zawsze - blokuje sie po zamnknieciu (w szczeglnosci gdy auto postoi "na sloncu") i nie idzie jej otworzyc. Sciagnalem obicie drzwi i nasmarowalem co nieco, prowadnice tez specyfikiem do prowadnic przejechalem.... i nic to nie dalo :/. U mnie w takiej sytuacji pomaga kilkukrotne uderzenie w drzwi "z piesci" i szyba sie odblokowuje i udaje sie ja otworzyc. No i u mnie tak sie dzieje w MK3

moze ktos przy okazji ma pomysl jak sobie z tym poradzic raz a dobrze ?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 2 Lis 2008, 09:17   

Skoro szyba się blokuje w prowadnicy to prowadnica raczej nie jest OK, albo jest zwichrowana, albo się rozłazi,,, przeciągnij wnętrze prowadnicy smarem (choćby zwykłym tawotem - jakiś czas rant szyby będzie się brudził, ale przy regularnym czyszczeniu go, szybko problem mija a szyba chodzi leciutko) i zobacz czy pomoże, jak się blokuje, przy podnoszeniu? opuszczaniu? jak stanie to co się dzieje jak weźmiesz w przeciwną stronę?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Glodzio 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Łukasz
Wiek: 114
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Ryki/WWA-Gocław
Wysłany: 2 Lis 2008, 10:56   

u mnie jest dokładnie ten sam problem tylko że od strony kierowcy. Opuszcza się cieżko, a przy zamykaniu trzeba podziałać własną siłą aby "podnieść" szybę bo jak napisaleś "przekrzywia się". Każde przyciśnięcie przycisku od podnoszenia/opusczania szyby jest związany z jakimś stuknięciem w drzwiach. Ojciec mówił że oglądał to jakiś mechanik i podobno nie da się nic z tym zrobić....
_________________
Biszkopt Zagubiona Owieczka :)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 2 Lis 2008, 11:30   

No nie da się nic zrobić, zepsuło się i tak musi zostać. :rotfl:
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
cradleoffilth 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 38
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 113
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Lis 2008, 17:09   

JoeMix napisał/a:
Skoro szyba się blokuje w prowadnicy to prowadnica raczej nie jest OK, albo jest zwichrowana, albo się rozłazi,,, przeciągnij wnętrze prowadnicy smarem (choćby zwykłym tawotem - jakiś czas rant szyby będzie się brudził, ale przy regularnym czyszczeniu go, szybko problem mija a szyba chodzi leciutko) i zobacz czy pomoże, jak się blokuje, przy podnoszeniu? opuszczaniu? jak stanie to co się dzieje jak weźmiesz w przeciwną stronę?


U mnie jest cos takiego ze szyba sie jakby zakleszcza gdy jest juz zamknieta (w szczegolnosci gdy samochod postoi na sloncu ale nie tylko) Nie dziala wtedy przycisk do opuszczenia jej dopoki nie uderze kilka razy mocno w drzwi. Wtedy szyba sie odblokowuje i mozna normalnie zamykac/otwierac szybe. Kolejny raz problem sie pojawia gdy samochod troche sobie postoi kilka godzin. Wtedy zeby znowu szyba dzialala - trzeba kilkukrotnie uderzyc i znowu jest wszystko w porzadku... do nastepnego razu... Gdy sciagnalem obicie - nie mialem wtedy nic specjalnego do nasmarowania tych mechanizmow i skorzystalem z jakiegos prowizoryczego smarowidla. Byc moze tutaj jest problem... No chyba ze jednak prowadnice... te nasmarowalem jakims smarem do hamulcow i do prowadnic.... Jakis pomysl ??
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 2 Lis 2008, 20:01   

A teraz pytanie czy to szyba się blokuje i silnik jej nie rusza czy też silnik w ogóle się nie włącza,,, i jak walniesz w drzwi to "ożywa"... Jak szyba nie reaguje a pstrykasz przełącznikiem to np. przygasają kontrolki czy coś?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
cradleoffilth 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 38
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 113
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Lis 2008, 20:24   

Jak szyba sie zblokuje, to przy naciskaniu na przycisk otwierania szyby, kontrolki przygasaja, silniczek próbuje ciagnac ale cos "trzyma" ta szybe i dopiero uderzenie (czasem kilkukrotne :/) skutkuje i wszystko zaczyna dzialac...
Z szyba od strony kierowcy nigdy nie bylo zadnego problemu

A inna sprawa przy okazji... Czy to normalne ze przyciski sie nagrzewaja gdy pracuje silnik, niezaleznie od tego czy sie korzysta z opuszczania/podnoszenia szyb ?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 2 Lis 2008, 20:54   

Się chyba podświetlają i żaróweczka nagrzewa, ale nie jestem pewien, wypadało by zdjąc tapicerkę i obaczyć co blokuje.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
cradleoffilth 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 38
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 113
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Lis 2008, 21:16   

Jak tylko znajde chwilke to zdejme tapicerke znowu i sprobuje co nieco nasmarowac/posprawdzac. Pytanie: na ktore elementy w szczegolnosci zwrocic uwage i czym je nasmarowac ?? Podejrzewam ze w sumie tam gdzies cos sie zapieka....
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 3 Lis 2008, 07:47   

Szyba - Pracuje w 2 prowadnicach, wewnątrz jest jakaś uszczelka - wystarczy że się zrobił zadzior, pęknięcie czy cokolwiek co z jednej strony lekko przyhamuje i szyba się przesunie i zakleszczy
Napęd - To linka w pancerzu (jak dobrze pamiętam) i też powinna chodzić luźno i być bez zadziorów, ale o ile z nasmarowaniem nie powinno być kłopotu to chyba ze sprawdzeniem czy linka gdzieś jednego włosa nie rozerwała będzie problem bo to chyba w jednym kawałku.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
cradleoffilth 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 38
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 113
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Lis 2008, 23:59   

Jesli chodzi o moj problem, to na razie udalo mi sie go usunac... mam nadzieje ze na dluzej... czas pokaze. Nauczony doswiadczeniami z jazdy na rowerze gdzie raz na czas warto wymienic pancerze od linek bo sie zapychaja blotem itp, po rozebraniu tapicerki, nasmarowalem linke przy pomocy WD40. Kilka ruchow szyby w dol/do gory, psikniecie w roznych miejscach i na razie szyba przestala sie zacinac. Dziala juz prawie 2 tygodnie. W moim przypadku problem widocznie byl w lince ktora sie blokowala w ktoryms miejscu i wystarczyl WD40
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów Prawa szyba zacina sie
bukolek Elektryka 7 10 Cze 2008, 11:38
master
Brak nowych postów Prawa, przednia szyba pasażera się nie otwiera.
dobek94 Elektryka ogólna 5 8 Gru 2015, 23:04
Ganda


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.