Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Łożysko tylne - jakiś inny typ?
Autor Wiadomość
floox 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Adam
Wiek: 34
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Gru 2011, 08:34   [MK4] Łożysko tylne - jakiś inny typ?

Witam,

Zjechało mi się łożysko w lewym tylnym kole więc wczoraj poszedłem do sklepu zakupić nowe i dostałem coś takiego:
http://img14.allegroimg.p...2/89/1996428905

firmy SKF (zdjęcie z allegro)

Szczęśliwy pojechałem do garażu, rozkręcam wszystko, otwieram bęben, wyciągam łożyska i okazuje się, że jest w nich coś takiego:
http://img14.allegroimg.p...5/83/2004258341

tyle, że bez tych obwódek jak na zdjęciu.

Byłem zdziwiony bo na oko są to dwa różny typy. Dostałem jakieś zwykłe, a zamontowane mam stożkowe.
Nie otwierałem nowych łożysk, żeby móc je dzisiaj wymienić w razie czego, ale rano wchodzę na allegro i ze zmartwieniem patrzę, że aukcji z takimi łożyskami jak ja mam (patrząc po zdjęciach) jest zaledwie jedna.
Więc stwierdzam, że coś musi być nie tak. Tylko co?

Ja czegoś nie rozumiem i mam dobre łożyska, czy może mam jakiś lewy bęben z innego auta (kupowałem używane)?
Nowe łożyska tak jak są to mi nie wejdą, chyba, że się ściaga jakieś osłonki? Nie wiem, nigdy nie wymieniałem łożyska, proszę o pomoc :)
 
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 45
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 29 Gru 2011, 10:17   

To proste kolego. To sKF jest faktycznie do tyłu. To drugie jest do przodu, ale do fiesty sprzed 1994 roku, ponieważ później montowano zamknięte dwurzędowe :drink:
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
floox 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Adam
Wiek: 34
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Gru 2011, 11:03   

Czyli w sklepie sprzedali mi dobre tylko z moją fiestą jest coś nie tak? Poprzedni właściciel wsadził jakieś lipne części?

Jeśli te stożkowe są do przodu i to jeszcze sprzed '94 to jakim cudem ja mam je w tylnych bębnach w fieście z '98?

Co polecacie zrobić? Dostanę jeszcze gdzieś takie łożyska stożkowe? Nie będę przecież wymieniał wszystkich elementów z powodu jednego łożyska :(
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 29 Gru 2011, 11:10   

Te stożkowe są (czy też są podobne) na tył, ja takie mam u siebie, możne ktoś do mk4 wsadził belkę z mk3?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
jery13 


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jurek
Wiek: 63
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Jawor / Legnica
Wysłany: 29 Gru 2011, 11:59   

Coś mi się wydaje , że właściwe łożyska masz założone , natomiast te nowe są niewłaściwe , no chyba że w tym sklepie piszą bzdury :http://www.ford-esklep.pl/pl/c/Uklad-napedowy-podwozie/255 , http://ford.sklep.pl/pl,p...kola,skf,t.html
W książce napraw też jest mowa o łożysku stożkowym.
Jeżeli się mylę , to niech mnie ktoś poprawi , najlepiej ten kto wymieniał łożyska osobiście i pamięta jak wyglądały.
_________________
Były :
Syrena 105
Fiat 126p x 3
Fiesta Mk2
Fiesta Mk3 Xr2i
Fiesta Mk4
Fiesta Mk6
Jest :
Fiesta Mk7
Fiesta Mk4
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 29 Gru 2011, 12:11   

A tak na logikę,,, skąd wiesz co dostałeś jak nie otwierałeś pudełka,,, przecież nawet w sklepie się otwiera żeby sprawdzić co się dostaje,,, to nie szynka krojone że nie wypada brać w paluchy i potem z otwartym opakowaniem Ci nie przyjmą,,, patrz co masz i jak faktycznie sa inne to idź do sklepu i powiedz że nie pasują i chcesz wymienić,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
zimzia 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 35
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 198
Skąd: Polska
Wysłany: 29 Gru 2011, 12:26   

Podczepię się pod temat.
Gdy jadę z prędkością powyżej 40km/h na wprost i gdy skręcam w lewo z przodu auta wydobywa się straszliwe buczenie, najprawdopodobniej uwalone prawe łożysko.
_________________
ZimZia
Ostatnio zmieniony przez zimzia 1 Sty 2012, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
floox 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Adam
Wiek: 34
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Gru 2011, 12:56   

@zimzia
u mnie jest podobnie, tyle że łożysko tylne. Jak skręcam w prawo to buczy strasznie, a jak w lewo to cisza. I uwalone mam łożysko lewe. Przy skręcie jest większy nacisk na to koło i pewnie dlatego buczy :)

@JoeMix
Nie otwierałem pudełka, bo nawet gdybym to zrobił nic by mi to nie dało gdyż nie wiedziałem jak powinno wyglądać prawidłowe łożysko. Dopiero po rozrkęceniu auta i wyciągnięciu starych okazało się, że są inne. Poza tym ufam, że ludzie w takim sklepie znają się na tym co sprzedają. Kupuję tam już od 3 lat i nigdy się nie zawiodłem.
Paragon i wszystko mam więc dziś pójdę wymienić łożysko na właściwe

@jery13
Masz racje, zerknąłem do książki 'Sam naprawiam' i tam też pisze o dwóch łożyskach stożkowych.

Najprawdopodobniej więc koleś był zamyślony i zamiast dać łożysko tylne, dał przednie. Na opakowaniu niestety nic nie pisze na którą oś jest dana część.
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 29 Gru 2011, 13:03   

floox napisał/a:
Nie otwierałem pudełka, bo nawet gdybym to zrobił nic by mi to nie dało
Wiedziałbyś co masz w pudełku,,, łożyska z dolnego zdjęcia można ułożyć tak i zrobić fotkę jak na górnym zdjęciu,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
jery13 


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jurek
Wiek: 63
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Jawor / Legnica
Wysłany: 29 Gru 2011, 13:42   

JoeMix napisał/a:
łożyska z dolnego zdjęcia można ułożyć tak i zrobić fotkę jak na górnym zdjęciu,,,

I tak to chyba właśnie jest :-P
Znalazłem tą aukcje , te łożyska z górnego zdjęcia są też właściwe , firmy MG .
_________________
Były :
Syrena 105
Fiat 126p x 3
Fiesta Mk2
Fiesta Mk3 Xr2i
Fiesta Mk4
Fiesta Mk6
Jest :
Fiesta Mk7
Fiesta Mk4
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 29 Gru 2011, 14:12   

floox,
Poprostu otwórz pudełko. Łożyska powinny być zapakowane w dilerki tylko odpowiednio większe. Zdejmij bierznie z łożysk i zobaczysz czy są stożkowe. Na moje oko powinny takie właśnie być.

zimzia napisał/a:
Gdy jadę z prędkością powyżej 40km/h na wprost i gdy skręcam w lewo z przodu auta wydobywa się straszliwe buczenie, najprawdopodobniej uwalone łożysko tylko teraz które ?. Gdzieś wyczytałem jeśli buczenie ustepuje przy skręcie w prawo to prawe łożysko a jedni piszą odwrotnie.


Jeżeli skręcasz w lewo to prawe koło jest dociążone, więc buczy.Z resztą można to usłyszeć jak przekręcisz głowę do środka samochodu w trakcie jazdy to usłyszysz czy buczy przed toba czy za tobą. Na wszelki wypadek wymień łożyska z obu kół. to będziesz mieć pewność że wszystko jest zrobione. Ja we wtorek wymieniałem i miałem uwalone lewe, tak że wianuszek aż zrobił się fioletowy. Wymieniłem na jakieś ABT czy coś w tym stylu to były za 50 zł, a SKF-y były po 100 za koło.
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
jery13 


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jurek
Wiek: 63
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 108
Skąd: Jawor / Legnica
Wysłany: 29 Gru 2011, 14:13   

zimzia napisał/a:
Gdy jadę z prędkością powyżej 40km/h na wprost i gdy skręcam w lewo z przodu auta wydobywa się straszliwe buczenie, najprawdopodobniej uwalone łożysko tylko teraz które ?. Gdzieś wyczytałem jeśli buczenie ustepuje przy skręcie w prawo to prawe łożysko a jedni piszą odwrotnie.

Też tak miałem i też się głowiłem gdzie to buczy , w końcu uniosłem najpierw jedną stronę , potem drugą , pokręciłem kołem i nie miałem wątpliwości które to łożysko.
_________________
Były :
Syrena 105
Fiat 126p x 3
Fiesta Mk2
Fiesta Mk3 Xr2i
Fiesta Mk4
Fiesta Mk6
Jest :
Fiesta Mk7
Fiesta Mk4
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:25
Freeman
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów Łożysko tylnego koła MK4.
czarnybubu Mechanika ogólna 2 3 Mar 2018, 16:28
czarnybubu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.