Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK7] Zajączek mojej żony
Autor Wiadomość
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Gru 2014, 12:26   [MK7] Zajączek mojej żony

1. NICK: langolier
2. IMIĘ: Piotr
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: Titanium
5. ROCZNIK: MK7, 2014
6. SILNIK: 1.0EcoBoost 125KM
7. OPIS AUTA:
jestem świeżo po lekturze opisu FFDrivera i zasadniczo mogę się pod nim podpisać :ok:
Oczywiście jest parę różnic, które przedstawię, ale podejście do wyboru i zakupu.... pub2
No więc ponieważ:
1) auto jest dla żony
2) żona ma zawsze rację
3) jak żona nie ma racji - patrz punkt 2)
auto jest jakie jest.

Wybór zaczęliśmy od przejrzenia stron producentów aut w sieci. Początkowo (pół roku temu i wcześniej) moja lepsza połowa "była zdecydowana" :rotfl: na coś w typie KIA Sportage, tłumacząc to względami bezpieczeństwa oraz "tym czymś". Jednak, gdy przyszedł czas prawdziwych wyborów (czytaj: zamówienia auta) ze zdziwieniem skonstatowałem, że AKTUALNIE najważniejsza jest podgrzewana przednia szyba, benzyna (bezproblemowe odpalanie w zimie) i żeby "auto popierdalało" - no i było niezbyt duże).
Jak wiecie te warunki prawie natychmiast zdeterminowały wybór. Jeszcze kilka kurtuazyjnych wizyt w KIA (wiadomo) i Peugeocie (blisko domu) oraz Toyocie (salon obok Forda) i trafiamy do Forda. Jeszcze kilka wątpliwości (może jednak Focus - tylko nie kombi ? może B-Max ?) i trafiamy do rzędu z Fiestami.
Wsiadanie, badanie możliwości regulacyjnych, badanie katalogu lakierów i wyruszamy na jazdę próbna Fiestą 100KM EcoBoost. Widzę jak moja lepsza połowa odżywa a pierwsze pytanie do sprzedawcy, jeszcze podczas jazdy "jaki jest najmocniejszy silnik ?" :fox:
i już wiem, że tanio nie będzie (kiedy żona badała lakiery - ja badałem cennik).
Trochę kurtuazji, rozmowa o ewentualnym upuście, bierzemy katalog drukowany ("wyjątkowy prezent" od szefowej sprzedaży - śmiechu warte) i cenniki (jeszcze B-Maxa i Focusa - tak pro forma) i "na spokojnie" w domu zaczynamy wybierać opcje (taktycznie zaginam kartkę by nie widzieć cen opcji, przynajmniej na początku).
Na początku bez ograniczeń - każdy sam zaznacza co chce (bez ściągania) i porównujemy.
Ze zdziwieniem :9: konstatuję, że priorytet mojej żony to moc silnika (patrz: pytanie w czasie jazdy próbnej). Podgrzewanej przedniej szyby, przyciemnianego tyłu mogłem się spodziewać (trochę ją już znam, hehe) ale to ?
Informuję ją o dodatkowych prawie 4kPLN, i że wg mnie nie skorzysta nigdy z tego zakresu mocy - o dziwo, bez wrażenia przyjmuje info, że jej chciejstwo to dobrze ponad 100PLN brutto miesięcznie w racie leasingu (tym razem 35 miesięcy i nie tam gdzie przedtem). Zacięła się i już :głowąwmur: "Przecież to auto dla mnie, prawda ?" - znacie taki tekst ?
Potem dyskusja o dodatkach, próba zamiany pojedynczych opcji na pakiety, pakietów na wersje wyposażeniowe, kalkulacja i optymalizacja i mamy consensus. Zaje..ście drogi consensus jak na małe autko segmentu B. Moja pierwsza propozycja zejścia z ceny to oczywiście silnik (a właściwie jego moc) - nic z tego.
Tu następuje skrót czasowy, ok. 3 tygodniowy. Namawiam żonę na Ford Power (uruchamianie bezkluczykowe) - aktualnie już nie pamięta jak się uruchamia auto bez tego (i nie chce pamiętać)....
Z listą idziemy do salonu i omawiamy ze sprzedawcą. Następuje kilka korekt (min. rezygnuję z tylnego spojlera bo okazało się, że to co widziałem w salonie było bez niego a auto z nim wygląda.... inaczej gy ). Omawiamy ewentualny upust i wracamy do domu. Żona wciąga w sprawę starsze dziecko (auto po leasingu ma być dla niej) i oczywiście kilka dodatkowych korekt. Ja przeglądam wszystko, przeliczam w Excelu i zmieniam wersję z Trendu na Titanium. No i wychodzi z tego:

□ silnik 1.0 EcoBoost 125 KM M5
□ 5-drzwiowy
□ lakier metalik Panther Black
□ pakiet PlatiniumX, czyli
Klimatyzacja automatyczna z elektroniczną regulacją temperatury (EATC)
Radioodtwarzacz CD/MP3 z Ford Sync i AppLink** (zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem (bez języka polskiego) oraz funkcją wzywania pomocy, 6 głośników, zdalne sterowanie, gniazda: AUX-IN i USB)
□ wersja Titanium
□ fotel kierowcy – regulacja podparcia odcinka lędźwiowego
□ przedni fotel pasażera – ręczna regulacja położenia w płaszczyźnie: góra – dół
□ elektrycznie sterowane szyby przednich i tylnych drzwi
□ dywaniki welurowe z przodu i z tyłu
□ dodatkowo przyciemniane szyby tylnej części nadwozia
□ system centralnego zamka z kluczem elektronicznym Ford KeyFree (zawiera przycisk rozrusznika Ford Power i elektrycznie składane lusterka boczne)
□ System zapobiegający kolizjom przy małych prędkościach (ACS) (zawiera podgrzewaną przednią szybę)
□ Czujniki parkowania z tyłu

Jako "wynegocjowane dodatki" dostajemy jeszcze:
□ Mata antypoślizgowa do bagażnika z logo Fiesta
□ Zestaw nakrętek zabezpieczających na koła do obręczy aluminiowych
□ chlapacze przód, dopasowane
□ chlapacze tył, dopasowane
□ nakładki na progi z przodu – ze stali nierdzewnej
Niestety, mimo przewidywanej daty odbioru (początek listopada) nie udaje mi się wynegocjować dodatkowo kół z zimówkami (w Focusie 5 lat wcześniej w innym salonie się udało) ani nawet zamiany opon na zimówki (podobno nie praktykują). Przyjmuję to jako bardzo osobistą porażkę moich zdolności negocjacyjnych, bo wcześniej żonie powiedziałem, że "to da radę załatwić bez problemu" - jakoś 5 lat wcześniej dało radę. Muszę więc kupić osobno i zimówki mam 3 tygodnie przed odbiorem auta :luzik:

Już po zamówieniu auta, po kilku dniach, okazuje się, że auto nie ma samoczynnego przełącznika świateł dzienne/mijania, co może skutkować serią bolesnych mandatów. Dzwonię do Forda i okazuje się, że jedyna metoda by mieć ten automatyczny przełącznik to pakiet: lusterko przyciemniane+czujnik deszczu (wycieraczki)+czujnik świateł. Sprzedawca sprawdza czy jeszcze może zmienić zamówienie (może !) i daje mi litościwie na ten pakiet zniżkę 50% i w związku z tym dochodzi mi jeszcze:

□ Wycieraczki przedniej szyby – sterowane automatycznie, z czujnikiem deszczu (zawierają: automatyczne reflektory oraz automatycznie ściemniające się lusterko wsteczne) pub2

Dosłownie 20minut później dzwoni do mnie żona, że po rozmowie z koleżankami (dziękuję !) chciałaby jeszcze podgrzewane przednie fotele. Telefon do sprzedawcy, czy może zmienić zamówienie (może !) i kolejny litościwy upust 50% od ceny cennikowej., dochodzi więc jeszcze punkcik:
□ Przednie fotele – podgrzewane
I to już koniec przygody z zamawianiem :zwyciężca: (poza jednodniowym wahaniem mojej żony, czy "może jednak Focus") :krzesłemgo:

Pod koniec października przybywa auto, drukuję sobie listę kontrolną żeby w oszołomieniu o czymś nie zapomnieć i jedziemy z żoną oglądać auto. Podnoszę maskę i widzę, że:
1) akumulator jakoś tak na wierzchu (chyba go wyjmowali i wstawiali żeby nie rozładował się w niejeżdżonym aucie)
2) brak osłony dolnej silnika
3) brak pokrywy/osłony górnej silnika
Najbardziej zależy mi na tej dolnej osłonie - rozmowa ze sprzedawcą i osłona będzie założona na odbiór (oryginał) gratis <wow> . I rzeczywiście była :greenpeace: (ciekawe, który diesel wyjechał bez niej :fajka: ). Dodatkowo moja żona dostaje najdroższy kubek w swoim życiu (fordowski biały z "grawerowanym" napisem Fiesta i ceną wystawową ok. 90zł <wow>

Od składania lusterek auto dostaje od mojej żony ksywę "zajączek" (że niby tak uszka po sobie robi, <wow> ).

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: brak
b. mechaniczne: osłona dolna silnika
c. audio: brak
d. inne: brak

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: - tzw. detailing: głównie zależało mi na maksymalnej ochronie lakieru, w skrzynce na listy znajduję reklamówkę (cud ?!) z której dowiaduję się, że powłoka kwarcowa to koszt od ok.600zł dla mojego auta. Zastanawiam się, ale niech tam - kontakt telefoniczny i okazuje się, że ponieważ "auto opuściło salon" to koszt wynosi +1000zł za "korektę lakieru". To już dla mnie zdecydowanie za dużo (być może warto, nie wiem) i na razie kończę ten temat.
b. mechaniczne: - montaż pokrywy/osłony górnej silnika (znalazłem na aukcjach ale cena kosmiczna ~150zł bez przesyłki za kawał podniszczonego plastyku i za te pręty do mocowania do szpilek silnika chcą osobno 50zł <wow> ). Na razie wychodzę więc z szoku .... :nawalony:
- poprawa działania (likwidacja glutów gy ) spryskiwaczy przednich poprzez montaż zaworków zwrotnych ! To zadanie czeka na weekend i temperaturę >5st. C bo zaworki już czekają.
c. audio:
d. inne

10. FOTKI AUTA
Zdjęcie pochodzi z przedodbiorowych oględzin w salonie:
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
Ostatnio zmieniony przez langolier 2 Gru 2014, 14:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 2 Gru 2014, 15:29   

Trzeba było wsiąść 100KM, poczekać do końca gwarancji (być może nie trzeba czekać) i przeprogramować na 125KM+, byłoby taniej :fox:
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Gru 2014, 15:43   

Kolego, masz żonę lub tego typu TŻ ? Bo chyba nie doczytałeś treści albo nie złapałeś sensu.
Poza tym , zakładając, że chcę 125KM - mam czekać 3 lata ? Za 3 lata będzie nowe auto i nowa moc ! :driver:
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
tadzias 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Imię: Tadek
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1321
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2 Gru 2014, 17:30   

Powiem to po kobiecemu: ładny kolor :ok:
 
 
langolier 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Imię: Piotr
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 170
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Gru 2014, 17:43   

tadzias napisał/a:
Powiem to po kobiecemu: ładny kolor :ok:

Za głębokie to dla mnie, ja prosty chłop.…
_________________
Jest od listopada 2014 a druga od lutego 2018
 
 
tadzias 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Imię: Tadek
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1321
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 3 Gru 2014, 00:03   

langolier napisał/a:
Za głębokie to dla mnie, ja prosty chłop.…


Ja również ale ostatnio tak mi powiedziała o moim samochodzie moja kobieta i tego się trzymam :)
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 5 Gru 2014, 08:17   

No historia rzeczywiście prawie jak u mnie ale moja żona sprawia wrażenie mniej despotycznej ozor
Ja już się w życiu nauczyłem najważniejszego zdania jakie powinien wypowiadać facet/mąż, mianowicie "tak kochanie". Umiejętne posługiwanie się tym zdaniem bardzo ułatwia życie :-P
Co do auta to widzę, że ogólnie kobiety mają podobne priorytety.
Z tymi dodatkami to nie wiem czy nie popełniłeś błędu bo my też tak dodawaliśmy i sam sprzedawca się zdziwił, że lepiej opłaca się brać wersje TitaniumX (chyba często nie brana pod uwagę bo niby najdroższa), która już w standardzie ma wiele rzeczy jak choćby wspomniane podgrzewane fotele :-P fajną tapicerkę czy większe koła i czasem znacznie lepiej to może wyjść cenowo.
125KM oczywiście zazdroszczę no ale jak się teraz okazuje podniesienie mocy ze 100 na 125 jest znacznie tańsze niż wyjściowa różnica w salonie także nie ma czego żałować, a podniesienie ze 100 i 125 do 140 to koszt taki sam dla obu aut więc tym bardziej.
Auto pikne, kolor pikny, niech służy jak najlepiej i jak najdłużej.
Nasze też jest z przeznaczeniem dla kolejnego pokolenia jeśli nic się nie będzie działo. Także rzeczywiście generalnie podobna historyja jak u mnie :-P

[EDIT]

A ten temat z pokrywą silnika to dokładnie przerobiłeś ? Pasują te obudowy do naszego silnika i wystarczy tylko te szpilki ?
Bo tak mnie trochę też denerwuje, że tak wszystko jest odkryte i może bym się pokusił o taką obudowę.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów Poszukuję Fiesty Mk7 dla mojej żony ;)
Rob^ Kupię 0 18 Mar 2018, 10:32
Rob^
Brak nowych postów [MK4] Landryna mojej żony
pablo_zio Nasze auta 30 7 Lip 2010, 22:07
pablo_zio


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.