Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: molu
19 Lip 2009, 15:42
POMOCY AUDIO/FIESTOMANIACY
Autor Wiadomość
depechetom
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lut 2007, 09:30   POMOCY AUDIO/FIESTOMANIACY

Witam wszystkich bardzo serdczenie i proszę o poradę!
Mam problem z brzmieniem mojego zestawu na przodzie. (2 midbassy w drzwiach + 2 tweetery na desce rozdz.) podłączone do zwrotnicy a napędzane 4 kanalowym wzmacniaczem Magnata. Od momentu podłączenia głóśników pod wzmak (który zaraz potem przykreciłem do oparcia tylnej kanapy- pojawiły się w glośnikach zaklócenia ( cykanie w takt kierunkowskazów i wycieraczek no i najbardziej dotkliwe - wycie zgodne z obrotami silnika) - OK - wyczytałem gdzieś ze zamontowanie filtra pomoże - no i cacy, kupilem filtr, i rzeczywiscie zaklocenia zniknęly ale wraz z nimi porządne brzmienie dzwięku - basu nie ma wcale a muzyka brzmi jakby leciala z jakiegoś kieszonkowego radyjka :cry: - co jest przyczyną nie moge rozkminić i proszę Was kochani forumowicze o poradę - gdzie szukać problemu ??
Moj zestaw to: Radioodtwarzacz Pioneer 4x 50
Wzmacniacz 4 kanalowy Magnat (4x 140W)
Odseparowany Zestaw glosnikow Powerbaas (60W w RMS)
Ciekawe jest to ze przed montazem wzmacniacza(unieruchomieniem go - zeby nie latał po bagazniku) wszystko grało pięknie- potem zaczęły się jaja...
Jesli taki temat juz byl to przepraszam serdecznie i jesli ktoś wie jak mi pomóc to proszę o odzew !!!!
depechetom@o2.pl
Pozdrawiam wszystkich !!!
 
 
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 5 Lut 2007, 10:37   

Chyba wyjście jest proste po prostu jak przymocowałeś go do kanapy (do tej metalowej cześci jak myśle) to na wzmacniaczu pojawiła się tak jakby masa z samochodu i to przez nią są te przebicia.
Myślę że najłatwiej będzie jak zmienisz sposób montażu tzn. między wzmacniacz i kanapę wciśnij jakis materiał/gumę coś co nie przewodzi prądu, zastosuj gumowe uszczelki pod śruby którymi przykręciłeś wzmacniacz do siedzenia i kup w sklepie jakieś śrubki które prądu nei przewodzą.

A jak nie jesteś pewien czy to pomoże to odkręć wzmacniacz i zobacz czy jak znów go normalnie położysz to wszystko jest oki, włącz kierunkowskaz i przytknij/przykręć do kanapy i zobacz czy się pojawiają zniekształcenia.
_________________

Niebieska 1,3i 1992 27.08.2005-20.05.2012
Czerwona 1,3 LPG 1990 8.01.2010-8.11.2010
Srebrna RS1800 LPG 1995 od 21.02.2012
 
 
 
Kamil 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kami
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 182
Skąd: Grójec
Wysłany: 5 Lut 2007, 14:11   

możesz również zamątować filtr przeciw zakłuceniowy
_________________
..::Zawsze warto spróbować aby nie żałować::..
..::Rzeczy trudne można zrobić od razu , dopiero niemożliwe wymagają trochę czasu::..

WAWA Team
 
 
 
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 5 Lut 2007, 19:09   Re: POMOCY AUDIO/FIESTOMANIACY

Kamil on już ma filtr

Cytat:
- OK - wyczytałem gdzieś ze zamontowanie filtra pomoże - no i cacy, kupilem filtr, i rzeczywiscie zaklocenia zniknęly ale wraz z nimi porządne brzmienie dzwięku - basu nie ma wcale a muzyka brzmi jakby leciala z jakiegoś kieszonkowego radyjka :cry: - co jest przyczyną nie moge rozkminić i proszę Was kochani forumowicze o poradę - gdzie szukać problemu ??
_________________

Niebieska 1,3i 1992 27.08.2005-20.05.2012
Czerwona 1,3 LPG 1990 8.01.2010-8.11.2010
Srebrna RS1800 LPG 1995 od 21.02.2012
 
 
 
depechetom
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lut 2007, 22:47   

Filtr ktory kupilem spowodowal to - że dzwięk który wydobywal się z glosnikow byl malo co slyszalny i zniknęły zupelnie bas banghead y ... to bylo jak sluchanie radyjka w zegarku :bad: .... probowalem już z włozeniem kawałka gumowego dywanika pomiedzy wzmacniacz a oparcie - niby ciutkęj est lepiej - ale jeczenie w takt alternatora oraz "cyki" podczas przelączania czy to kierunkowskazów czy swiateł zostały .... SHIT !!!
 
 
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 5 Lut 2007, 23:29   

A śrubki którymi to przykręcasz do fotela? one też przewodzą.
Powiem ci że ja przykręciłem wzmacniacz po prostu do półki.
_________________

Niebieska 1,3i 1992 27.08.2005-20.05.2012
Czerwona 1,3 LPG 1990 8.01.2010-8.11.2010
Srebrna RS1800 LPG 1995 od 21.02.2012
 
 
 
depechetom
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lut 2007, 08:06   

Hmmmm spróbuję .... moze jeszcze przyczyną jest masa podpięta do karoserii w bagażniku - ale nic to - popróbuję, poeksperymentuje i wieczorem napisze co i jak w fieście piszczy ... musi być jakieś wyjscie .... :twisted:
 
 
Kamil 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kami
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 182
Skąd: Grójec
Wysłany: 6 Lut 2007, 09:28   

jeszcze możesz przykręcić najpierw kawałek płyty wiórowej i dopiero do niej przymocować wzmaka..
_________________
..::Zawsze warto spróbować aby nie żałować::..
..::Rzeczy trudne można zrobić od razu , dopiero niemożliwe wymagają trochę czasu::..

WAWA Team
 
 
 
depechetom
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lut 2007, 11:35   

Ale jaja - podmienilem radioodtwarzacz (podpiąłem starszy model pioneera od mojej żonci ) i wszystko gra jak należy - potem moje radyjko zapiąłem w jej autku i tez jest ok - juz doprawdy nic nie rozumiem... moje radio - model z mp3 u mnie w Fiescie robilo jaja- w Lanosie gra Ok - z kolei starszy model gra wszedzie super ... normalnie...
:he: ceska televizie uvadi ..... :lol:
 
 
scenic_17 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 175
Skąd: Stargard Szcz.
Wysłany: 6 Lut 2007, 13:58   

sprawdz mase na radyjku.. ja mialem podobny przypadek.. kabel masy trzymal mi sie dwoch wloknach przewodu i mialem straszne zaklucenia z silnika :?
_________________


Samochód jest bogiem,Prędkość nałogiem,Nitro zabawą,A tuning podstawą!
 
 
 
czw-free
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lut 2007, 23:45   odziel dopale od blachy

zgadzam sie z bit 1 poprostu od izoluj dopale od blachy z kanapy i sprawdz mase ktora idzie do radia. powinno pomoc pozdrawiam
 
 
depechetom
[Usunięty]

Wysłany: 14 Mar 2007, 09:15   

No witam - zrobilem kolejne podejscie z moim radiem "mptrójkowym" - oczywiscie jak wcześniej zaczęly się jaja - ale nic mysle - trza być twardym a nie mientkim - więc od razu mysle - MASA !!! Więc bezbośrednio od minusa akumulatora podpinam kabelek do masy radyja i nic - lipa - jakosc dzwięku sie nie poprawia - więc juz nie wiem czy moja fiesta - a raczej instalacja nie lubi tego modelu Pioneera czy cuś innego.... a moze masę wzmacniacza podlączyć bezpośrednio do akumulatora a nie do karoserii wewnątrz bagażnika ..??? Czekam na kolejne porady !!! Pozdrowienia i z gory z dolu i z boku dziękuję !
 
 
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 14 Mar 2007, 23:24   

Sprawdz wszystkie kable, a poztym jak zmasowanie w bagazniku masz dobrze przykrecone to powinno działac nie powinno byc takich zaklocen.
Co do okablowania przeczytaj sobie poradnik moze on w czyms pomorze:
Okablowanie dla niewtajemniczonych

I sprawdz czy czasami Ci sie jakies kable nie ukrzyły przy kostce, bo moze sie na włosku trzymac i tez moze byc takie efekt
 
 
 
Moby 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 129
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Mar 2007, 01:22   

Jak przykreciles ten wzmacniacz to spradz czasem czy kabel zasilający nie oplata sie gdzies z tymi kablami ktore idą od wzmacniacza do zwrotnicy, oraz ze sterującymi kablami od radia (chinch).
_________________
Na ile moge, na tyle pomoge ;)


CB <<Moby>>
 
 
depechetom
[Usunięty]

Wysłany: 17 Kwi 2007, 10:04   

Wiecie co - doszedłem do wniosku ze mam chyba padnięte coś w radyju..... :-(
Odkreciłem wzmaka od kanapy, podpiołem masę bezpośrednio do akumulatora, i lipa.... zadnej poprawy, potem podlączylem inny radioodbiornik i hula jak trzeba.... moze mam coś walnięte z wyjsciem na wzmacniacz - - w innym autku kiedy dzwięk jest podłączony "tradycyjnie" pod oryginalną kostkę instalacyjną muzyka gra super.... :vbad:
Eeeech pechozol na maxa! Dziękuję za wszystkie porady kamraty!!!

[ Dodano: Pią Maj 11, 2007 17:52 ]
No i rozwiązałem mój problem - zmieniłem radioodtwarzacz i wszysto gra jak trzeba - a nawet lepiej .... dziękuję za wszystkie porady klubowiczów i pozdrawaiam serdecznie wszystkich FIESTOPMANIAKÓW.
Wątek można uznać za zamnknięty. hooray
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Car Audio - FAQ
Czyli zanim zapytasz - zajrzyj !
molu Car Audio i CB 11 6 Lis 2023, 11:05
Wizja
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta - ciekawe montaże Car Audio
Linki i fotki
molu Car Audio i CB 4 17 Wrz 2018, 12:19
Lukasz341
Brak nowych postów potrzebuję pomocy w zainstalowaniu systemu car audio
Gość Car Audio i CB 5 18 Cze 2006, 23:17
_-MoKrY-_
Brak nowych postów WESOLYCH SWIAT FIESTOMANIACY
yoyo72 Hyde-Park 3 26 Gru 2020, 13:58
vegetagt
Brak nowych postów Wybor Audio - help !
Kurtus Car Audio i CB 24 31 Sty 2005, 22:45
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.