Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: molu
4 Kwi 2008, 10:28
Co sądzicie o tubach
Autor Wiadomość
Goden
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lis 2005, 19:32   Co sądzicie o tubach

Co sądzicie o tych tubach:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70561753 troche drogi w porównaniu do tych:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70373849 od razu powiem że szerokość jaka mi pozostała w bagażniku do zamontowania takiej tuby lub skrzynki to 28cm bo reszte zajmuje butla z gazem! No i oczywiscie ceny tez wydaja sie niskie! Co sądzicie :?: Do bani :?:
 
 
modell1 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Marcin
Wiek: 47
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 1871
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 5 Lis 2005, 19:40   

witam
ja bym wzioł tonsilka
kiedyś miałem całkiem przyjemny basik
do tuby proponuje zmacniasz :brawo:
wtedy eekt mórowany :jupi:
_________________

 
 
 
Goden
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lis 2005, 19:45   

ale ten tonsil jest malutki bo tylko 16cm!! Będzie z niego łubu dubu?? Lubie techno wiec zależy mi na tym! A co do wzmaka to niebardzo mi na niego zostanie! Wszystkie wzmaki to wydatek okolo 200zł lub wiecej a moja kieszen jest zawsze pusta(student) wiec niebardzo! Samo radio, a mam JVC KD-SC 601 nie uciągnie tego tonsila?? Pozdrawiam
 
 
Bongo 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: C
Silnik: 1.1/55KM
Imię: Mateusz
Wiek: 37
Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 467
Skąd: Lubin
Wysłany: 5 Lis 2005, 22:32   

radio uciagnie ale nie bedzie mocnego łubudubu...tonsil przyjemny bo to tonsil...lepsze to niz jakas chinszczyzna ktora i tak pewnie zagra gorzzej...kiedys mialem 20 cm tube na tonsilku i to daje juz pozadnie rade ze wzmakiem ;)
_________________
Silnik 1.1 gaźnik 35kkm przebiegu - 200 pln
FULL CZESCI MK3
Jest: Fiesta mk3 1.1 CTX
Fiesta mk3 2.0 Zetec +
C-Max mk1 2.0 TDCI +
Profil Facebook
 
 
 
picio_18 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 172
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Lis 2005, 13:58   

bez wzmacniacza cieniutko to widze
_________________
MONDEO 2.0 TDCI 115KM GHIA CZARNY

MOJE HOBBY
 
 
 
modell1 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Marcin
Wiek: 47
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 1871
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 7 Lis 2005, 23:28   

bez zmaczniacza może cienko
ale lepiej nisz głosniki
niezłe radio sobie sprawiłes
:brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
_________________

 
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lis 2005, 23:49   

Piszesz że lbisz techno- to zrezygnuj z tub, zaiwestu w głosnik w skrzynce.

Techniawki charakteryzują się szybkim tempem ,,beatu" zatem głosnik o srednicy 25 cm starczy, w skrynce około 35 litrówm zagra o niebo lepiej niż tuba.

Wiesz z czego robiona jest większośc tub??/ Z KARTONu sprasowanego i oklejonego czarnym filcem( tuby do 500 złotych.

najlepiej zajrzyj i zaputaj tutaj www.caraudioreda.pl tam ci naprawdę fachowo doradzą
 
 
chary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 38
Dołączył: 05 Kwi 2005
Posty: 52
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 8 Lis 2005, 00:24   

odradzałbym kupna tuby,ostatnio z dymem poszedł mi głośniczek w skrzyni basowej i teraz woże tube i nie jest to ten sam efekt co ze skrzynią, bas mam o wiele słabszy i mniej dynamiczny(pewnie dlatego że jest z kartonu).
_________________
Autogiełda
Wędkarstwo Warmia Mazury
Motoryzacja
Giełda motocyklowa
 
 
 
RKRman 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 50
Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 454
Skąd: z podkarpacia
Wysłany: 8 Lis 2005, 02:09   wymiary

CZE :P

skoro jeden wymiar ciebie ogranicza to w zasadzie prostą sprawą było by kupienie przyzwoitego głośnika i wyliczenie dla niego skrzynki z MDF-u przy założeniu jego parametrów i tego jednego wymiaru.......wykończenie też jest wtedy polem do popisu....na pewno przy dobrze odrobionej lekcji zagra ciekawiej niż karton ......jednak stosowanie dodatkowego głośnika z niskimi tonami bez wzmocnienia poza radyjkiem kiepsko widze - to po prostu musi "oddychać" :ok:

POZDRAWIAM ;-) ...i nic tak nie cieszy jak dochodzenie do pewnych rozwiązań samemu.....natomiast podpowiedzi ...warto często posłuchać ..
_________________
fajnie było ją mieć
 
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 8 Lis 2005, 14:21   

zadżebisty jest ten schemat podlaczenia w tym drugim linku z allegro :lol:
To bedzie wymiatac :rotfl:
 
 
 
Goden
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lis 2005, 14:50   

a wiec kupiłem tube! Z głośniczkiem 20cm dobrze gra ale nie wiem jak bez wzmacniacza skierowac na ta tube same basy bo narazie gra wszystko bo jest podlaczona jako głośnik? Moze macie jakies patenty, zwrotnica wystarczy??! Pozdrawiam
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lis 2005, 15:04   

Nie skierujesz tam basów samych, chyba ze masz w rtadiu taka opcje ze możesz sterować basem i sopranem oddielnie prżód tył w co wątpię.

Niestety bez wzmaka dupa bedzie z tego.

Jaka kupiłeś pochwal sie, daj link i za ile

Moja rada- wyjmij głosnik z tuby i rób skrzynkę.


A zwrotnice byś musiał mieć aktywną, zrobiną pod głosnik, i to droga zabawa, poza tym zwrotnica nie da ci mocy na ten głośnik a z radyjka to on może gra na 15 procebn t swoich mozliwośći. 20 watowy wzmacniacz nie usciagnie suba który pewno ma kolo minimum 150 rms

Podaj dane techniczne , producenta itd
 
 
Goden
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lis 2005, 15:10   

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=70973080! Tube kupilem osobno ale jest przeznaczona wlasnie na ten głosnik! O skrzynce moge zapomniec poniewaz jak juz pisalem nie mam miejsca w bagazniku!! Co do puszczenia na tyl basow to niestety nie mam takiej opcji w radyjku! A gdybym zastosowal zwrotnice to mi nic nie da?? Musze miec wzmacniacz?? Pozdro!
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lis 2005, 15:27   

Moze cos by dało, ale wątpie, obetnie ci wysolie toni i głosniczek bedzie sobie ledwo pierdziął, MUSI być wzmak
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 38
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 8 Lis 2005, 15:40   

cinot napisał/a:
Moze cos by dało, ale wątpie, obetnie ci wysolie toni i głosniczek bedzie sobie ledwo pierdziął, MUSI być wzmak


Miałem kiedys kolumny własnej roboty na zwrotnicach trójdrożnych - efekt basu lux :) teraz śmiga mi to w autku (skrzynka własnej roboty robiona na szybko i 2 basy po 20cm 120W podpięte pod 2 zwrotnice i hula na samym radyjku, w aucie od basu miło włosy sie jeżą a na zewnątrz prawie nić nie słychać i o to lotto :) po co ktos ma słuchać tego co ja ;/
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 8 Lis 2005, 18:00   

molu napisał/a:
zadżebisty jest ten schemat podlaczenia w tym drugim linku z allegro :lol:
To bedzie wymiatac :rotfl:

:brawo: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Gościu jest normalnie niemożliwy! Ciekawy jestem, jak on wpadł na taki pomysł?
Profil Facebook
 
 
Bongo 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: C
Silnik: 1.1/55KM
Imię: Mateusz
Wiek: 37
Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 467
Skąd: Lubin
Wysłany: 8 Lis 2005, 19:24   

npo wygrał wycieczke do azerbejdzanu z tym schematem...co za matoł ...:/ dobrze ze sie pytacie a nie odrazu kupujecie bo marny los kupowac od takiego sprzedawcy...a szczerze to skrzyniea nie musi byc szescianem...ani prostopadloscianem...mozna to inaczej rozwiazac...no ale Twoj wybór...a wzmacniacz i tak być musi :)
_________________
Silnik 1.1 gaźnik 35kkm przebiegu - 200 pln
FULL CZESCI MK3
Jest: Fiesta mk3 1.1 CTX
Fiesta mk3 2.0 Zetec +
C-Max mk1 2.0 TDCI +
Profil Facebook
 
 
 
Jaroslaw82
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lis 2005, 19:35   

ja jestem przeciwnikiem tub- nie daja takiego efektu jak dobrze wykonana zamknieta skrzynka- w takiej obudowie bas jest swietnie kontrolowany, natomiast w tubie- faktycznie, tylko lubudubu i nic wiecej, a o to przeciez w muzyce nie chodzi (no chyba ze faktycznie sluchasz samego techna...)
Co do schematu z allegro- czegos rownie glupiego dawno nie widzialem...
Wzmacnacz montowany w radyjkach samochodowych nigdy nie da wystarczajacej mocy zeby duzy(powyzej 16cm) glosnik basowy zaczal poprawnie pracowac, z drugiej strony glosniki o srednicy 16cm (w przypadku gdy sa dwa w autku, np w drzwiach) daja wystarczajaca ilosc basu!Auto to nie sala koncertowa, glosnik o srednicy 30cm nigdy w tak malej skrzyneczce nie bedzie dobrze pracowal- takie glosniki sa przeznaczone do pomiestrzen o powierzcni od 30m2<!! W aucie bas z takiego glosnika jest zle kontrolowany i przesterowany... powstaja bardzo szkodliwe fale stojace i ogolnie dziwek jest nienaturalny, choc wielu osobom wlasnie takie lubudubu pasuje,
Glosnik ktory ty posiadasz jest w 100% wystarczajacy, jednak KONIECZNIE wymaga wzmaka do dobrej pracy. Jak nie masz kasy to poszukaj uzywanego slabeusza, tak gdzies 2x50W, zmostkuj go i wychodzi 100W.
Pozdro
 
 
Goden
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lis 2005, 20:15   

dzieki Jarosław82 !! chciałbym kupic skrzynke ale nie moge bo nie mam miejsca!! Chce mieć głęboki bas więc musze mieć tube! Chyba kupie jakis wzmacniacz! Tylko powiedzcie mi: Mam radyjko JVC KD-SC601! Są w nim dwa wychodzace kabelki na subwoofer! Co one mogą oznaczać?? Czy jak podłącze do nich głośnik na zwykłych kabelkach(a te w radiu sa na czincze) to nie powinien mi głosnik zagrać?? Bo dzisiaj tak zrobiłem i tuba nawet nie ruszyła! Czy to czasem nie znaczy że z tymi kabelkami wychodzącymi z radia jest coś nie tak?? Z góry dzięki za odpowiedż!! Pozdrawiam
 
 
Jaroslaw82
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lis 2005, 20:38   

krotko mowiac pod te "dwa kabelki" podlacza sie aktywny subwoofer, czyli taki posiadajacy wlasny wzmacniacz, inaczej na bamk nie pojdzie :( i napewno wszystko jest ok z radyjkiem. Skoro twoj sub nie ma wzmaka to niestety musisz sobie takowy sprawic, najtaniej to kupic w najblizszym sklepie elektronicznym tzw kit- czyli wzmak w czesciach do wlasnorecznego poskladania, w kazdym jest instrukcja- nawet laik sobie poradzi, tylko do tak zrobionego wzmaka konieczny jest jeszcze zasilacz- ale to juz wystarczy sie spytac w sklepie. Koszt takiej zabawy- kolo 100zl.
Drugie wyjscie- kupic uzywany wzmacniacz dwukanalowy i zmostkowac go.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Co sądzicie ??
troszeczke o żarówkach
Rafal1504 Elektryka 22 29 Mar 2006, 11:36
Gość
Brak nowych postów Co o tym sądzicie ?
Gość Car Audio i CB 3 25 Cze 2006, 21:35
mikolaj_r
Brak nowych postów Co sądzicie o radiu.
Maximus79 Car Audio i CB 8 18 Kwi 2006, 09:29
Gość
Brak nowych postów [Inny] Co sądzicie? + prośba
Miły Przed zakupem 2 8 Kwi 2015, 18:51
Miły
Brak nowych postów CO sądzicie o tej sondzie?
jackrzec Elektryka 2 17 Lis 2007, 17:47
pvzon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.