Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK6] Złe wskazania zasięgu na baku
Autor Wiadomość
bep 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 26
Skąd: RLA/KOS
Wysłany: 27 Lis 2015, 19:37   [MK6] Złe wskazania zasięgu na baku

Witam,
Dziś wsiadając do samochodu pod domem, licznik pokazywał że ropy starczy na ~120km. Pojechałem do sklepu który jest ok 3 km od mojego miejsca zamieszkania. Po zakupach wsiadam do auta, odpalam silnik i zaskoczyło mnie to, że wyskoczyła lampka rezerwy i nagle do końca pozostało 48km :9:
Podjechałem więc na stacje, zalałem do pełna - ale i znów zaskoczenie, weszło tylko 28l ON :| Zazwyczaj wchodzi ok 36l i ta różnica, licząc na piechotę pozwoliła by na przejechanie tych ~120km. Więc dlaczego pokazywało 50km? Ponadto, po zatankowaniu do pełna licznik pokazuje teoretyczny zasieg 610km ... a zawsze pokazywał trochę ponad 700 ... Ktoś ma pomysł o co chodzi? :(

silnik 1.4 tdci
 
 
szagrad 

Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Łukasz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 62
Skąd: Polkowice
Wysłany: 28 Lis 2015, 10:09   [MK6] Złe wskazania zasięgu na baku

Chwilowe spalanie masz duże na podstawie tego nie liczy ogólnego zasięgu?
 
 
bep 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 26
Skąd: RLA/KOS
Wysłany: 28 Lis 2015, 21:45   [MK6] Złe wskazania zasięgu na baku

Po pierwszym dniu obserwacji to już całkiem bajka. Przejechałem od tankowania ok 10 km a zarówno wskazówka jak i zasieg teoretyczny wskazał że przejechałem ok 140 km :) (znaczy że po tankowaniu powinno się wyświetlić 710 a po przejechaniu 10 km pojawiło się już 600.. Na co obstawiacie? Pływak w baku?
 
 
bep 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 26
Skąd: RLA/KOS
Wysłany: 7 Gru 2015, 10:38   [MK6] Złe wskazania zasięgu na baku

Ktoś coś? Przymierzam się do wyciagnięcia kosza z pływakiem (chyba można dostać się od strony siedziska?) Tylko nie wiem czy zmierzam w dobrym kierunku.. Czy pływak jest na zasadzie czujnika czy dłuższego ramienia zakończonego potencjometrem,,
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 7 Gru 2015, 22:35   [MK6] Złe wskazania zasięgu na baku

bep napisał/a:
Przymierzam się do wyciagnięcia kosza z pływakiem (chyba można dostać się od strony siedziska?)

W benzynowcu nie ma dostępu do baku pod siedziskiem, po prostu podnieś siedzisko i sprawdź czy w dieslu jest... Choć nie sądzę, żeby był dostęp... :9:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
bep 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 26
Skąd: RLA/KOS
Wysłany: 8 Gru 2015, 14:56   [MK6] Złe wskazania zasięgu na baku

:hammer: faktycznie :o Czyli trzeba będzie ściągnąć bak.
Robiłem dziś test zegarów (DTC). Nie będe może pisał wszytskiego..
Test wskaźników przeszedł pozytywnie, dalej:
r 0120
er0120
E02
dtst68 (lub dt5t68)
dt 0483
dtc 9312 (wyczytałem na forum UK że to błąd akumulatora, napięcie przez conajmniej 10minut wynosiło mniej niż 10v. W zeszłym roku padł aku więc to może to mu zostało w pamięci).

Czy z tego testu możemy odczytać faktyczny przebieg auta? któraś z literek "f" konczyła się 90382 .. nie wydaje mi się to być kod błędu itp. W tym momencie auto ma lekko ponad 59tys, może ktoś jednak cofnął o 30tys
 
 
Petrykowsky 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: SX
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Wiek: 28
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 32
Skąd: Radom
Wysłany: 26 Lut 2016, 00:50   [MK6] Złe wskazania zasięgu na baku

u mnie jest to samo w benzyniaku, wskaźnik pokazuje jak mu sie podoba, to jest tylko mniej więcej wskazanie, nie ma co sie tym sugerować, kiedyś na 0 zrobiłem ponad 50km więc do tego wskazu stawiam że jest druga rezerwa, a i odswieża ten stan jakoś niespójnie, czasem zaleje do pełna i sie nie skapnie, dopiero przy ponownym odpaleniu po powrocie do domu, a czasem od razu sobie zlicza stan, więc to chyba normalne i nic nie poradzisz
 
 
tbone001 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 103
Skąd: Wuwua
Wysłany: 29 Lut 2016, 13:47   [MK6] Złe wskazania zasięgu na baku

Ja nie jestem przekonany, czy coś da wyciąganie pływaka.
Co prawda mam silnik benzynowy + dołożone lpg, ale może coś pomogą moje spostrzeżenia. Zauważyłem, że podczas jazdy na gazie ubywa kilometrów z wyświetlanego zasięgu, a wskazówka poziomu benzyny stoi w miejscu. Za pierwszym razem się nieco zdziwiłem, jak jadąc autostradą nad nasze morze zapaliła mi się kontrolka rezerwy, a wskazówka pokazywała nieco powyżej 1/3 zbiornika. Jechałem dalej i za ok 80km zasięg dobił do "0" i nastąpił reset wskazania zasięgu. Przy okazji lampka rezerwy zgasła.
Wynika z tego, że działanie lampki rezerwy zależy tylko od teoretycznego zasięgu - lampka się aktywuje, gdy zasięg wynosi 80km lub mniej (tak jest przy 1.3 benzyna). Nie ma to kompletnie związku z faktycznym poziomem paliwa w baku.
Zasięg resetuje się po wyłączeniu silnika na przynajmniej kilka lub kilkanaście minut (może dłużej). Na pewno nie resetuje się po wyłączeniu silnika i odpaleniu go od razu. Resetuje się też po zatankowaniu paliwa.
 
 
ROBERT1 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: RST
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 22
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23 Sty 2022, 21:33   

Witam,szukałem u nas i w necie i nie znalazłem.
Chodzi mi o.
licznik kilometrów pozostałych na rezerwie a godzina po naciśnięciu prawego guzika.Pytanie czy idzie jakoś zamienić te wskazania na godzinę zamiast tych kilom.rezerwy ??
Fiesta 1.4 16v 2006
Poradź coś 🥴
 
 
Darekptr 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: ST
Silnik: 1.5/200KM
Imię: Dariusz
Wiek: 27
Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 83
Skąd: Bartoszówka
Wysłany: 24 Sty 2022, 14:35   

Nie da się. Jedyna możliwość to wymiana zegarów na te z komputerem pokładowym, wymianę manetki kierunków i skonfigurowanie samych zegarów.
_________________

Profil Facebook
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.