Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
30 Mar 2014, 13:19
[MK3] Zrywa przód
Autor Wiadomość
rafik109 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Rafał
Wiek: 33
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 19
Skąd: Trzeszczany
Wysłany: 28 Gru 2009, 20:55   

No tak, ale wiesz - nie do końca... :) A u mnie do końca aż słychać uderzenie amortyzatora gdy się rozciągnie... Doszedłem do wniosku, że jednak wahacze do wymiany. Przeczytałem dodatkowo temat http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=39964 . U mnie jest coś podobnego, że przy dużych prędkościach trzęsie kierownicą (ale pedał jest sztywno więc krzywe tarcze raczej odpadają).

Powiedzcie mi więc jakiej firmy kupić sworznie, tuleje, końcówki. A najlepiej jakiś taki cały zestaw... :)
 
 
 
kamil wolski 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1416
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Gru 2009, 23:46   

Jeśli przy przyśpieszaniu uderza amortyzator to coś z macpersonem. Wahacz to by bił na dziurach czy coś.
_________________
było: 104KM 220Nm
jest: 133KM 186Nm
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 29 Gru 2009, 01:07   

Co do wachaczy, koncowek to kup Mooga, Febi, Lemforder. Jak chcesz utwardzic to wystarcza nizsze sprezyny a amory seryjne. Chcesz dobre amory kup Kayaba a jak cos lepszego to Sachs. A najlepiej zamiast spekulowac to jedz do mechanika ktory ci przetrzepie zawieszenie. Te 20 zloty nie uszczupli twojego budzetu na czesci...a moze nawet nic nie wezmie za sprawdzenie. Pozatym dlaczego cale wachacze wymieniac? Jak sa proste to same tuleje wymien...a wtedy polecam fordowskie gdyz najdluzej sie trzymaja.
Sprzawdz tez lapy silnika i skrzyni bo one zdecydowanie moga powodowac podrywanie przodu auta podczas ruszania i np zmianie biegow
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
sledzio 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Michał
Wiek: 35
Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 106
Skąd: Aleks.Łódzki
Wysłany: 29 Gru 2009, 01:51   

rafik109 napisał/a:
Do końca nie udało mi się docisnąć i troszkę siły potrzeba. Jak puszczę idzie do góry, potem ciut wraca w dół i stoi. Nie tak żeby kilka razy się bujnął.

w takim razie zarówno amortyzatory jak i sprężyny są ok jak na cywilną fiestę.
rafik109 napisał/a:
hamowanie było na poziomie 65-70 więc są dość dobre...

ja na przeglądzie miałem 97%, teraz od przeglądu mineło pół roku a ja na 100% mam do wymiany szczęki, a może i nawet tarcze bo znosi przy hamowaniu strasznie.
Tak więc w te procenty nie wierze.


Ale z tego co piszesz to fiesta zachowuje się jak powinna :/ więc albo masz za wysokie wymagania od tego auta, albo ewidentnie masz coś nie tak z układem jezdnym (wahacze czy cuś?)
JoeMix napisał/a:
ostro dasz w pedał to pieją do góry,,,


hehe, 206-ka mojej matuli wręcz bujała się jak statek na morzu jak sie jej wcisneło pedał do końca i po 200m hamulec :)


fiesta mk3 prowadzi się bardzo podobnie do golfa II czy III - ogólnie cicho i miękko nie jest, ale nie powinno jej bujać jak francuzów :)
_________________
Jeżeli chcesz tanio i nowocześnie urządzić łazienkę lub kuchnie to polecam ten sklep. Mają świetną armaturę.
 
 
rafik109 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Rafał
Wiek: 33
Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 19
Skąd: Trzeszczany
Wysłany: 29 Gru 2009, 02:02   

Miałem okazję jeździć Mk3 znajomego i nie działo się nic podobnego jak u mnie więc ewidentnie mam coś z przednim zawieszeniem... Na tygodniu postaram się podjechać na stację oraz do znajomego na warsztat i posprawdzać wszystko.

[ Dodano: Wto Gru 29, 2009 16:26 ]
I narazie mam problem bo rozrusznik mi wysiadł... Ja do zapalania a on tylko "pyka". Nawet nie zakręci :( Dzisiaj już nie miałem czasu na robienie tego. Mam nadzieję, że przeczyszczenie i podrównanie szczotek pomoże bo jeśli wysiadła cewka to kiepsko... :(

[ Dodano: Sro Gru 30, 2009 02:25 ]
A jeszcze takie małe pytanie związane z dziwnym zachowaniem przedniego zawieszenia - czy możliwe jest że cały silni podnosi się do góry? Sam silnik... Ponieważ mam takie coś, że gumowy przewód idący od pompy cieczy chłodzącej do chłodnicy (rysunek z allegro, przewód 2)

został poprostu przetarty przez metalowy wentylator alternatora. Kiedy naprawiłem przewód, przejechałem tylko do sklepu (i wtedy ruszałem bardziej ostro aż właśnie przód podniosło) przewód został ponownie przetarty. Aktualnie przewód jest trochę odciągniety i przywiązany drutem aby była większa odległość więc nie przeciera. Co może się dziać?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.