Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Fiesta wypadanie zaplonu

Hunter - 28 Mar 2023, 06:28
Temat postu: Fiesta wypadanie zaplonu
Witam Fiesta z 07.1,4 wypadanie zapłonu 2 cylindra ciśnienie na cylindrach, 1-13bar 2-12bar 3-13bar 4 - 12bar świece cewka kable nowe Fiesta z gazem. Może ktoś nakieruje.
yoyo72 - 28 Mar 2023, 07:11

Któryś wtrysk gazu. 👍Wizyta u gazownika.
Hunter - 28 Mar 2023, 09:45

yoyo72 napisał/a:
Któryś wtrysk gazu. 👍Wizyta u gazownika.

Na benzynie jest to samo.

vegetagt - 28 Mar 2023, 12:07

Sprawdziłbym wiązkę tego wtrysku - może jest niestarannie przerobiona pod LPG i nie ma poprawnego styku.

Ewentualnie jakaś nieszczelność w okolicy 2 cylindra. Czy to wkrętka lpg, czy uszczelka kolektora ssącego.

Hunter - 29 Mar 2023, 12:52

Benzyna lub na gazie to samo.
vegetagt - 29 Mar 2023, 13:52

LPG montujesz przecinając sygnał z ECU->wtryskiwacz. Jak pękł lut, to awaria będzie miała wpływ na obydwa paliwa - sterownik gazu nie odczyta poprawnie długości wtrysku - nie przeliczy tego ani na gaz, ani nie poda na wtryskiwacz benzynowy.

Tak samo nieszczelność - będzie za dużo powietrza względem paliwa, będzie problem ze spalaniem na tym cylindrze.

yoyo72 - 29 Mar 2023, 21:02

I tak właśnie będzie. I na gazie i na benzynie. Miałem to samo rok temu. Identyczne objawy. Gazownik ,wymiana wtrysków lpg I wszystko jest ok. 🤷
vegetagt - 31 Mar 2023, 09:34

yoyo72, a ty chyba dążysz do tego, że wtrysk gazu jest nieszczelny i podaje lpg też na benzynie? :>

Według mnie jest to również dobry trop.
Jak jest kompresja i iskra, to musi być problem z paliwem :D

yoyo72 - 1 Kwi 2023, 20:38

vegetagt, miałem to samo w mondeo. Kable itd wszystko ok. U gazownika wyszło ,że 1 wtrysk walnięty a ,że miałem listwe to musiałem wszystko wymienić i od tamtej pory jest ok ,więc dlatego myślę ,że to wina lpg. Może to być coś innego ....w tym wypadku ,ale objawy identyczne ,więc pojechałbym do gazownika najpierw sprawdzić, bo to chyba najtańsza opcja. :-P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group