Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Problem z klimatyzacją

Daniel80 - 8 Cze 2021, 18:23
Temat postu: Problem z klimatyzacją
Witam, zakupiłem swoją fiestę w grudniu ubiegłego roku i niestety okazało się, że mam problem z klimatyzacją. Po ustawieniu w zimę ciepłej temperatury 22/24 stopnie przy nagrzanym silniku dmuchało mi ładnie ciepłym powietrzem, ale tylko przez kilkanaście minut potem zaczynało lecieć dość chłodne powietrze ze względu na mróz ciężko stwierdzić jakie. Jeżeli zwiększyłem temperaturę maksymalnie na plus leciało mi cały czas gorące, ale jak tylko chciałem zredukować do np. 22 stopni to znowu przestawało grzać. Analogicznie mam teraz w drugą stronę jako że temperatura na zewnątrz są coraz wyższe i chciał bym się schłodzić w samochodzie ustawiam 18, 19 czy 20 stopni i leci przyjemny chłodek a za kilkanaście minut zaczyna mi lecieć mocno ciepłe powietrze jak ustawię klimatyzację na maksymalny dolny zakres to leci cały czas zimne. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być, gdzie szukać przyczyny takiego zachowania?

Moje auto to Ford Fiesta MK7 2014r. 1.0 EcoBoost, klimatyzacja automatyczna.

JoeMix - 8 Cze 2021, 23:34

Zacząłbym od czujnika temperatury wewnątrz pojazdu,,, o ile zimą zachowanie jest w miarę normalnie, po osiągnięciu zadanej temperatury przestaje lecieć ciepłe powietrze i leci nazwijmy to neutralne (które nie ogrzewa już kabiny) to latem jednak ciepłe lecieć nie powinno,,,

Czujnik jest w okolicach stacyjki, tak jakby po prawej stronie, dziura w desce, czujnik siedzi w środku ma wiatraczek który zasysa powietrze do środka,,,

Daniel80 - 24 Cze 2021, 09:12

Witam
Tak jak napisałeś JoeMix kupiłem czujnik temperatury wewnętrznej, wymieniłem i faktycznie pomogło :) Dziękuję za pomoc!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group