Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Naprawa obrotomierza oraz kierunkowskazów

Ignacy - 9 Maj 2021, 15:47
Temat postu: Naprawa obrotomierza oraz kierunkowskazów
Witam, witam od niedawna jestem posiadaczem Fiesty 1.1i C 90r. Mam dwa pytania odrazu, czy wie ktoś jak naprawić obrotomierz bo po prostu nie działa oraz czy w tych fiestach odbijają kierunki? Bo w mojej nic takiego nie ma miejsca i trzeba samemu.
JoeMix - 9 Maj 2021, 16:24

Odbijają,,, powinny znaczy się, na zdjęciu w aukcji widać biały element o który powinien zaczepiać występ na kierownicy,,,
https://archiwum.allegro.pl/oferta/ford-fiesta-mk3-przelacznik-zespolony-94fg13335c1a-i7673182947.html

Obrotomierz jest elektroniczny więc chociaż do sprawdzenia podstawowych rzeczy trzeba nieco ogarniać elektrykę a do naprawy samego obrotka elektronikę,,, Sprawdź czy na zegarze dostępne jest zasilanie na wskaźniku raz czy po odpalenie silnika na 3 przewodzie pojawia się sygnał ze sterownika,

Ignacy - 9 Maj 2021, 16:40

O dzięki wielkie, wymienie już chyba po prostu cały przełącznik zespolony albo naprawi się jakoś ten element. Ogarne ten obrotomierz jak rozmontuje krok po kroku bo od właściciela słyszałem że na większych obrotach łapał czasami więc może nie styka kabelek jakiś czy cokolwiek, dobrze wiedzieć że jest elektroniczny.
JoeMix - 9 Maj 2021, 20:55

Ignacy napisał/a:
już chyba po prostu cały przełącznik zespolony
Problem nie musi być w przełączniku a że tak powiem w kierownicy,,, trzeba po prostu zajrzeć

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group