Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Sprzęgło nie rozłącza wstecznego, czasem 1-go

Viteck - 1 Kwi 2021, 22:26
Temat postu: Sprzęgło nie rozłącza wstecznego, czasem 1-go
Moja mała Fiesta mk6 1.3 3d 2005r sprawia problemy, mianowicie od jakiegoś czasu podczas parkowania nie mogę wyrzucić wstecznego na luz, blokuje się i sam ciągnie do tyłu. Nie zawsze się to dzieje, ale prawie zawsze jak cofam kilka metrów i manewruje sprzęgłem, w końcu się zatrzymuję na wciśniętym sprzęgle do oporu i zonk! Nie da się dać na luz, musze zgasić auto, wciskam sprzęgło i jest ok. Sprzęgło, wysprzęglik, (oczywiście układ odpowietrzony) były niedawno wymienione przy okazji wymiany uszczelki pod głowicą i problem nadal jest. Biegi podczas ruszania, czy jazdy po mieście działają jak trzeba. Przekopałem tony opisów i nigdzie nie znalazłem podobnego przypadku. Byłem u kilku mechaników, ale jak zawsze każdy ma inną teorię.
damianisko5 - 2 Kwi 2021, 13:23

Jakie są te teorie panów mechaników?
JoeMix - 3 Kwi 2021, 08:13

Sprzęgło nie rozłącza do końca,,, jeśli pompka i wyprzęgnik były sprawdzane i są OK no to może jednak może sprzęgło samo w sobie sie kończy,,,
Viteck - 3 Kwi 2021, 11:03

Nowe sprzęgło się nie może kończyć...
JoeMix - 3 Kwi 2021, 11:45

Czyli nie ma prawa być problemu o jakim piszesz,,,
Viteck - 3 Kwi 2021, 17:57

Właśnie doszedłem do wniosku, że to może być pompka, ona nie była sprawdzana ani wymieniana, cała reszta była. Auto po 5-10 sekundach cofa na wstecznym pomimo wciśniętego do deski pedału sprzęgła, tak jakby ciśnienie gdzieś uciekało i puszczało sprzęgło, wycieków żadnych spod pedału to nawet o tym wcześniej nie myślałem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group