Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Asysten utrzymania linii

LiSoQuan - 10 Mar 2021, 15:49
Temat postu: Asysten utrzymania linii
Cześć

czy ktoś może powiedzieć jak działa asystent utrzymania linii w opcji "both" - włączone ostrzeżenie i wspomaganie kierownicy.

Niedawno uaktualniłem Synca i wydaje mi sie że ta opcja przestałą działać (jak b6ło przed aktualizacją) tzn. samochód sam wraca na drogę ale nie ma drgań na kierownicy.

Chyba że źle rozumiem tą opcje?

Mars - 22 Mar 2021, 13:27

Mam ustawione ostrzeganie i reagowanie. Wczoraj sprawdziłem i nadal jest drganie kierownicy, jak auto szybko leci na linię.
lukaszooo - 1 Kwi 2021, 19:14

Jeśli masz ustawione ostrzeżenie + pomoc to system naprowadza ale kierownicą nie drży. Jak przedstawisz na samo ostrzeżenie to będzie się trzęsła ale nie będzie na prowadząc.
LiSoQuan - 7 Kwi 2021, 11:17

lukaszooo napisał/a:
Jeśli masz ustawione ostrzeżenie + pomoc to system naprowadza ale kierownicą nie drży. Jak przedstawisz na samo ostrzeżenie to będzie się trzęsła ale nie będzie na prowadząc.


A czym to sie różni od opcji tylko "pomoc" ?

Wojtek Wawa - 7 Kwi 2021, 14:22

Dorzuce watpliwosci. Mam ustawione pomoc+ostrzezenie z intensywnoscia "wysoka" i jak najade na linie to mi kierownica wibruje + koryguje kurs.

Ale ten system dziala tak sobie (samo ostrzezenie ok, korekcja - czasem sie z nia musze mocowac, bo nie pozwala jechac idealna linia w zakrecie).

tantal - 17 Kwi 2021, 08:44

Wojtek Wawa napisał/a:
Dorzuce watpliwosci. Mam ustawione pomoc+ostrzezenie z intensywnoscia "wysoka" i jak najade na linie to mi kierownica wibruje + koryguje kurs.

Ale ten system dziala tak sobie (samo ostrzezenie ok, korekcja - czasem sie z nia musze mocowac, bo nie pozwala jechac idealna linia w zakrecie).


Ustaw na średnią intensywność. Wibracja włącza się po przekroczeniu linii, a korekta działa mniej ofensywnie.

Tared - 22 Maj 2021, 11:55

Wojtek Wawa napisał/a:
Ale ten system dziala tak sobie
Dokładnie.
Robiąc próby to czasem w zakręt fajnie wchodził nie trzymając kierownicy, a innym razem (ta sama droga) leci prosto i nie zwraca uwagi, że to zakręt... Same wibracje działają ok i uaktywniają się jadąc po pasie i za nim


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group