Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Problem z pompa paliwa

LukasFakexr2i - 20 Lis 2018, 18:51
Temat postu: Problem z pompa paliwa
Witam wszystkich, odkąd zrobilo się zimniej na dworze moja fiesta 1.1 50km Monowtrysk zapala normalnie jak od 13 lat ale gdy schodzi z obrotów(ssanie) odrazu gaśnie tylko gdy odpalam ją rano jak jest zimna, zdarza sie to może z dwa razy pod rząd później jest już ok. Zdjąłem filtr powietrza i zauważyłem że gdy ma takiego focha odcina jej paliwo i wtedy gasnie.Nic nie szarpie jakbym gasił z kluczyka. Pompa paliwa zamieniana na używke i to samo, mostkowany czujnik zderzeniowy nic nie zmienił. Przekaźnik? Proszę o porady może ktoś przez to przechodził, z góry dziękuję. :)
FIESTA Moondust - 21 Lis 2018, 00:48

Co do pompy paliwowej to u mnie potoczyło się bardzo szybko.Jednego dnia odpaliła ale czułem spadek osiągów.Niekiedy było szarpanie przy pełnej szprycy.A już drugiego dnia kręciła ale nie chciała zaskoczyć.Jesli szukać wokół układu paliwowego to warto sprawdzić ciśnienie paliwa i przekaźnik pompy.To tak na początek.
LukasFakexr2i - 21 Lis 2018, 12:10

No właśnie u mnie żadnych spadków mocy brak tylko z rana odpala i po 10 sek gasnie bez żadnego szarpania prychania nic jak bym z kluczyka gasił. Tak jak mowisz na poczatek zmienie ten przekaźnik i zobacze czy bedzie poprawa.Dzięki
FIESTA Moondust - 21 Lis 2018, 13:55

Dobrze by było przeprowadzić diagnostykę czy nie występują błędy.Może to być też jakiś czujnik padnięty.A jak się rozgrzeje to wraca do normy?
LukasFakexr2i - 21 Lis 2018, 21:24

To zdarza sie tylko z samego rana i nie zawsze a na rozgrzanym zero problemow.
FIESTA Moondust - 22 Lis 2018, 01:27

Dobrze,to na początek może ten przekaźnik pompy;) a jak nie pomoże to będziemy dumać dalej.Może to przez jakiś czujnik termiczny idzie błędny sygnał.Pozdrawiam

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group