Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Nie kręci rozrusznik - Endura 1.8D

Nix2 - 22 Cze 2016, 00:15
Temat postu: Nie kręci rozrusznik - Endura 1.8D
Witam
Mam taki problem - wymieniałem alternator i po wymianie ( a być może to tylko tak się przypadkowo złożyło) przestał "kręcić" rozrusznik. Dokładnie to w ogóle nie klika, nie wyrzuca w ogóle elektromagnes/bendix, bo nie dochodzi do niego PLUS. Kiedy ręcznie podam PLUS na bendix, ten zaskoczy i rozrusznik normalnie kręci.

Do bendixa dochodzi jeden przewód i ok. 20cm od bendixa jest złączka, która jest sprawna- łączy. Po prostu nie dochodzi napięcie = to dość gruby przewód w kolorze białym z czarnym paskiem, dalej idzie on do skrzynki z przekaźnikami i bezpiecznikami na podszybiu.

Bezpieczniki wszystkie sprawdzałem, przekaźniki i złącza dociskałem... gdzie szukać usterki ?
O ile wiem to po drodze od stacyjki do elektromagnesu nie ma już przekaźnika, stacyjka sama podaje plus na elektromagnes ?

pzdr Nix

Jaszczur - 22 Cze 2016, 01:24
Temat postu: Nie kręci rozrusznik - Endura 1.8D
Masz immobiliser w tej fieście? Jeśli tak, to jak się zachowuje dioda od immo?
Wtyczka od pompy wtryskowej na pewno jest dobrze podłączona?

Nix2 - 22 Cze 2016, 09:06
Temat postu: Nie kręci rozrusznik - Endura 1.8D
Nie jestem pewien czy mam immo, ale chyba nie bo:
-kluczyk jest jednolity, bez żadnej wkładki/pastylki
-na desce w żadnym miejscu nie widzę lampki od immo, przy zegarku ( zegarek jest cyfrowy) też nie ma...

Kostka od pompy jest ok, zresztą w pompie cyka po włączeniu zapłonu elektromagnes, słychać to wyraźnie.
W skrzynce na podszybiu po zapłonie zaś cykają 2 ( te większe ) przekaźniki.

Jest możliwe że mam immo ? Jeśli to coś zmienia, to jest to dostawczak, FURGON, a więc Fiesta z 2 osobowa z budą z tyłu = Courier.

pzdr Nix

Jaszczur - 22 Cze 2016, 09:39
Temat postu: Nie kręci rozrusznik - Endura 1.8D
Jeśli pompa wtryskowa jest zabudowana = masz immo. Jeśli dostęp do pompy od strony zaworu jest bez osłony, to najprawdopodobniej immo nie masz.
Cóż, pozostaje sprawdzić jeszcze raz wszystkie bezpieczniki, i przejście samego kabla od rozruchu aż do skrzynki bezpieczników.

Nix2 - 22 Cze 2016, 10:03
Temat postu: Nie kręci rozrusznik - Endura 1.8D
Pompa jest zupełnie bez osłon, to Bosch
taki


Czy sama stacyjka nie powinna dawać PLUSA bezpośrednio ( tylko przez bezpiecznik, a nie przekaźnik) na elektromagnes rozrusznika ?

pzdr Nix

Jaszczur - 22 Cze 2016, 10:10
Temat postu: Nie kręci rozrusznik - Endura 1.8D
W każdej normalnej instalacji stacyjka podaje + na przekaźnik, który dopiero steruje elektromagnesem rozrusznika. Wszystko po to, by nie obciążać prądowo styków stacyjki.
W mk4, jeśli nie masz pokopanej instalacji, również tak powinno być.

Nix2 - 22 Cze 2016, 20:22
Temat postu: Nie kręci rozrusznik - Endura 1.8D
Problem rozwiązany - okazał się winny przekaźnik - zielony, w skrzynce na podszybiu odpowiadający za elektromagnes rozrusznika.

Dzięki za pomoc !

pzdr Nix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group