Forum FiestaKlubPolska -

Nasze auta - [MK3] Franka by Madzia

franka - 10 Sie 2011, 22:48
Temat postu: [MK3] Franka by Madzia
1. NICK: franka
2. IMIĘ: Madzia
3. MODEL: Ford Fiesta
4. WERSJA: Futura
5. ROCZNIK: MK3,5 ; 1994 (urodziny obchodzimy w dniu zakupu -16 marca :D )
6. SILNIK: 1.1
7. OPIS AUTA: Przedstawiam Wam najwredniejsze auto na świecie. Długo czekałam, żeby przywrócić je do stanu użyteczności i tu zaprezentować. Frankę kupiłam za grosze jest to moje pierwsze auto :D Została mi polecona jako bezawaryjne auto w dobrym stanie, jednak czas zweryfikował to... Może od początku :) Był mroźny dzień kiedy pojechałam obejrzeć ją pierwszy raz, stała przy płocie taka zmarznięta, patrzyła na mnie swoimi halogenami i mówiła głośno 'WEŹ MNIE, PROSZĘ!' Jak usłyszałam jej głos silnika i specyficzne digi digi pomyślałam, że ma silnik od ursusa ale teraz uwielbiam go słuchać . Tak jestem maniaczką :D Urzekła mnie cała, dlatego ją kupiłam, a to ile nerwów w nią wtopiłam to już inna historia. Może napiszę jeszcze o mojej pierwszej jeździe :D Zaraz po odebraniu prawka (jeden dzień po zakupie Fiesty) pojechałam z tatą na przejażdżkę wszystko było by fajnie gdyby nie odpadł mi tłumik, był tak zardzewiały że zastanawiam się jak on się tam trzymał :rotfl: teraz może bym się nie zdziwiła bo znam już Fiestolota dobrze, ale wtedy był to dla mnie straszny stres, w końcu była to pierwsza samodzielna jazda. Franka długo nie mogła przyzwyczaić się do nowej właścicielki i nie rozumiała tego że chce dla niej najlepiej i zależy mi na niej. Zaskakiwała mnie na każdym kroku: raz rozładowała akumulator na zero, ponieważ był zepsuty alternator, potem zrobiła to samo z nowym aku, szalała licznikami, spalała po 15 litrów, nie grzała się, wymiotowała majonezem i wyrzucała korek w zimie... dużo tego było ale myślę że w końcu ją oswoiłam i że da mi się doprowadzić do stanu takiego o jakim marzę... :luzik:

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE


a. wizualne: Ogólnie to bardziej wolę żeby Franka jeździła niż wyglądała, na wygląd przyjdzie jeszcze czas :D Ale zrobiłam tak : zamaskowałam rudego na nadkolu, i zamontowałam trzecie światło stopu :zwyciężca:

b. mechaniczne: wydech końcowy i środkowy, 2x akumulator, regulator w alternatorze, pasek klinowy, świece, amortyzatory tylne i z przodu, sprężyny, linka hamulca ręcznego, tarcze, klocki - przód, sworzeń lewyx2, prawy, tuleje, guma przegubu, olej valvoline maxlive 10W40, filtr oleju, powietrza, paliwa, termostat, płyn do chłodnicy :D generalnie auto było w okropnym stanie gdy je kupiłam :( a do tego otwieranie bagażnika na przycisk :D

c. audio: radio grundig 5300, głośniki z przodu oryginalne z tyłu podkoszone na klapę z taty VW, w bagażniku skrzynia basowa :bigok:

d. inne: regularne mycie i pieszczenie :-)

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE


a. wizualne: wymarzone felgi w jakimś fajnym kolorze (zawsze brakuje kasy)

b. mechaniczne: naprawy na bieżąco!

c. audio: marzenia o zmieniarce do grundiga :ups:

d. inne: na razie brak

10. FOTKI AUTA







Franka z przyjacielem:

Bezimienny - 10 Sie 2011, 22:57

Ładna fiescina, białe Futury maja w sobie to cos, jest juz kilka takich tu na forum z tego co pamiętam. Dbać, dbać, dbać no tylko najpierw doprowadzić do ideału czyli lotka, ramki halo w biel i szeroka stal typu mangels i będzie git :ok:
TSRules - 10 Sie 2011, 23:08

franka napisał/a:
zamaskowałam rudego na nadkolu, i zamontowałam trzecie światło stopu :zwyciężca:


jak samodzielnie to tylko chwalić :-)

autko fifne, moja sabaka z 12 marca więc tyż blisko :ok:

emrak - 10 Sie 2011, 23:08

No biała Futura ma to coś w sobie :hihihi:
Madzim nie martw się, pieniędzy nazbieramy to Fiesta będzie lepsza od mk7 :-P
Na dniach zrobimy całą zawiechę z przodu, kiedyś jakieś sprężynki ładne się trafią, a felgi dam ci moje jak kupie nowe :) zmieniarkę też się jakąś znajdzie i będziesz mieć wszystko :-P Chociaż mi to się też zawsze mangelsy marzyły to może i je kupimy <8>
Zapomniałaś o elektrycznym bagażnioku <8>
Nawet Vectra moja się załapała :rotfl:

DemptD - 10 Sie 2011, 23:10

pokaż środek albo vin ;) bo raczej to C ze zderzakami futrzaka gy
franka - 11 Sie 2011, 12:11

Bezimienny jak by siano było to wszystko by było, ale jak na dochody studentki i tak jest git, na razie ma jeździć :D

TSRules w zasadzie wszystko robię sama przy pomocy chłopaka, szkoda nerwów na mechanika, parę razy się przejechałam i wystarczy :rotfl:

emrak ma coś w sobie dzięki Tobie i tych godzinach, dniach, tygodniach spędzonych przy niej ;* Pamiętasz jak kiedyś wyglądała i jak zmulała, a teraz? jeszcze remont przodu i będzie śmigać :D Vectra to najlepszy przyjaciel Fiesty - musiała być :serduszka:

DemptD to może być nawet ford mondeo, kupiłam ją jako futurę i dla mnie zawsze będzie futurą, taką ją uwielbiam i już :) a zdjęcia gdzieś mam, jak znajdę to wrzucę ;]

Lary - 11 Sie 2011, 17:19

Daj zdjęcie z właścicielką :2xf: :2xf:
GM - 11 Sie 2011, 17:29

DemptD napisał/a:
pokaż środek albo vin ;) bo raczej to C ze zderzakami futrzaka gy


Myślę że silnik nie pozostawia wątpliwości, chyba że były futury z 1.1.

JoeMix - 11 Sie 2011, 17:36

DemptD napisał/a:
bo raczej to C ze zderzakami futrzaka
Tak, to taka sama Futura, jak moja :hihihi:
inno - 11 Sie 2011, 18:19

Lary napisał/a:
Daj zdjęcie z właścicielką :2xf: :2xf:


Jestem jak najbardziej za mimo, że doczytałem naprawy robione z pomocą chłopaka.
Życzę powodzenia z fiestą. Moja też lubi płatać figle, ale jak już będę ją zmieniać to też na fiestę :hihihi:

Mafios - 11 Sie 2011, 19:46

http://imageshack.us/phot...estatuning.jpg/
oglutowane i pomalowane ? ;-| :| :dno:

JoeMix - 11 Sie 2011, 20:01

Mafios napisał/a:
http://imageshack.us/photo/my-images/135/fiestatuning.jpg/
oglutowane i pomalowane ? ;-| :| :dno:
Przecież jest napisane - zamaskowanie, na pewno ładniej wygląda, a na wiosnę lub wcześniej zrobi się pewnie jak było,,,
Bezimienny - 11 Sie 2011, 20:08

I tak w końcu ruda dorwie auto, jeśli z resztą blach jest nie lepiej, to nie opłaca sie robić porządnie, lepiej zamaskować bo taniej a i tak nic to nie zmieni, co innego jeśli reszta budy zdrowa bo wtedy szkoda zaniedbywać i mozna zrobic porządnie.
franka - 11 Sie 2011, 22:12

Mafios jeśli Ci się nie podoba to trudno - Twoja sprawa, ja wolę taką niż jeździć z rdzą ;P dla mnie liczy się to że poświęciłam jej czas i mogłam zrobić coś żeby było jej lepiej i żeby ładniej wyglądała, nie liczę że ktoś to doceni, zatem możesz sobie pisać o mojej ciężkiej pracy co chcesz-ja i tak uważam że wygląda super :jupi:

Bezimienny dzięki za słowa otuchy :ok:

obiecane zdjęcie środka:


i moje z Franką:



wczoraj wymieniłam w fieście uszczelkę pod klawiaturą :-)

JoeMix - 14 Sie 2011, 15:09

franka napisał/a:
i moje z Franką:
Wychodzi ze Franka to xywka Fiesty a nie Twoja, a taką "franka" wybrałaś sobie na forum,,, lekki zgryz nie?
Stunt_Man - 14 Sie 2011, 15:21

ładne dziewczyny :V:
franka - 14 Sie 2011, 20:37

JoeMix to tylko nick, tak nazywam Fiestę i już ;P

Stunt_Man dzięki :-)

emrak - 17 Sie 2011, 15:07

Stunt_Man napisał/a:
ładne dziewczyny :V:

Na szczęście moje :-P

Czekamy na kuriera z prezentami a ten przyjechać nie chce ;/

Stunt_Man - 17 Sie 2011, 15:10

emrak napisał/a:
Czekamy na kuriera z prezentami a ten przyjechać nie chce

Siódemka? :fox:

emrak - 17 Sie 2011, 15:24

Stunt_Man napisał/a:
emrak napisał/a:
Czekamy na kuriera z prezentami a ten przyjechać nie chce

Siódemka? :fox:

Nie, DPD, ale siódemka też mi już podpadła kilka razy.
DPD kurier niby we wro o 9.30 odebrał paczkę z sortowni, ciekawe kiedy będzie w oławie.
UPS znowu budził mnie o 7 rano ;-|
Muszę pochwalić pocztę polską, bo paczka ostatnio przyszła szybciej niż kurierem i nawet do domu została dostarczona w rozsądnej cenie a z drugiego końca polski szła :-)

Stunt_Man - 17 Sie 2011, 15:41

emrak napisał/a:
DPD kurier niby we wro o 9.30 odebrał paczkę z sortowni

ja kiedyś czekałem na paczke z DPD. po dwóch dniach popatrzyłem na strone co sie dzieje z moją paką
- DOSTARCZONO
zadzwoniłem i okazało sie że jest na magazynie... w efekcie dostałem ją po tygodniu

franka - 17 Sie 2011, 21:00

już jest ! :jupi:
nowe amorki :-)

emrak - 17 Sie 2011, 21:13

franka napisał/a:
już jest ! :jupi:
nowe amorki :-)

No nareszcie co nie :P Gdzieś koło 18 chyba przyszły co nie? dobrze że był ktoś w domu i odebrał ;-|

Jutro jak się uda to fiesta załatwi sobie mechanika :-P
A Vectra może w końcu doczeka się otwieranego bagażnika z pilota :rotfl:

franka - 17 Sie 2011, 21:31

jakoś tak :D
zatem nowe amorki na przód, odboje, tarcze, klocki, sworzeń, tuleje i guma czekają na wymianę :jupi:
niech żyje wydana wypłata :2xf:

vegetagt - 17 Sie 2011, 21:33

emrak napisał/a:
A Vectra może w końcu doczeka się otwieranego bagażnika z pilota :rotfl:


odskakującego czy full wypas mercedes volvo bmw?

DemptD - 17 Sie 2011, 22:14

vegetagt napisał/a:
odskakującego czy full wypas mercedes volvo bmw?

i moja fiesta :V:

Miły - 18 Sie 2011, 00:24

franka napisał/a:
Mafios jeśli Ci się nie podoba to trudno - Twoja sprawa


tam jego nie słuchaj bo on aby marudzi...

franka - 2 Wrz 2011, 22:17

Fiesta w ostatnim czasie dorobiła się nowych tarcz, klocków, sworznia prawego, gumy od przegubu i tulei w wahaczu :) wozi się teraz dumnie po mieście :D

miała mieć też wymienione amortyzatory z przodu, ale okazało się że nie pasują i trzeba poszukać dalej. a sprzedawca zapewniał że będą dobre...
jak ktoś potrzebuje :
http://www.fiestaklubpols...p=605147#605147

franka - 5 Lip 2013, 11:57

brzydulka moja - 'w miarę' aktualne foto :)





Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group