Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - [MK3] Brak masy w radiu?

Fordzik88 - 15 Cze 2011, 13:22
Temat postu: [MK3] Brak masy w radiu?
Witam, zwracam się do was z kolejnym problemem. Od czasu instalacji wzmacniacza i suba, mam ich sporo.
Ale przechodząc do meritum, ostatnio musiałem wymontować suba, razem ze wzmacniaczem, ponieważ potrzebowałem miejsca w bagażniku. Po ponownym podłączeniu, ogromnie się zdziwiłem. Otóż, po podłączeniu wzmacniacza i suba, po włączeniu radia, nic nie było słychać, tylko bardzo głośne rytmiczne pukanie na subie, (aż cały głośnik chodził). Na głośnikach było słychać normalnie muzykę, tylko subwoofer sfiksował. Kable RCA sprawdziłem, są dobre, nawet podłączyłem inne, nadal było to samo. Na dodatek wczoraj mój wrażliwy słuch, odniósł wrażenie jakże trafne, że nie mam na głośnikach basu (sub był odłączony i nadal jest odłączony). I teraz mam do was prośbę, bardzo wielką, nie mam już pomysłu, co może być tego przyczyną. Przed odłączeniem skrzyni i wzmacniacza było ok.

Dodam jeszcze od siebie, że jak odłączyłem suba i wzmacniacz, nie zaizolowałem kabli (kabla +12, remote oraz masy), bo nie widziałem potrzeby, odłączyłem go tylko na godzinkę. Oczywiście radio włączyłem (i to pewnie był mój błąd). Przed montowaniem całego sprzęty w bagażniku, oderwał mi się od karoserii kabel masowy idący od wzmacniacza. Zamontowałem go ponownie przed montażem wszystkiego.

Posiadam radio Clarion DB178RMP, wzmacniacz magnat 22 HQ, skrzynia magnat b33, okablowanie Dietz 10 mm2.

Czy możliwym jest, że mogła mi się odczepić, masa idąca z radia? Czy to może coś innego? Od czego zacząć? Proszę was, naprowadźcie mnie chociaż troszeczkę na jakiś trop.

:sad:

Pozdrawiam.

JoeMix - 15 Cze 2011, 13:35

Tak, jak były gołe kable to mogły się zewrzeć albo do masy zrobić zwarcie,,,
Fordzik88 - 15 Cze 2011, 13:54

JoeMix, i co w takim układzie robić? Sprawdzić masę w radio? Jakoś ją na nowo, skręcić? Czy co robić? Pomóż proszę

Sprawdziłem. Nie mam masy na radiu. Jak to naprawić?
Czy wymieniać kable, czy może całe radio już szlak trafił? Jak się za to zabrać?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group