Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - kontrolka temperatury plynu chlodzacego silnik

basiuniaa3 - 4 Sie 2010, 17:14
Temat postu: kontrolka temperatury plynu chlodzacego silnik
Witam mam takie pytanie, otóż jak jeżdzę włącza mi się ww kontrolka, po 10 min gaśnie... co z tym mogę zrobić... w ogóle mogę tak na razie jezdzić :)
diodalodz - 5 Sie 2010, 00:46

zrób zdjęcie kontrolki na początek i napisz jakiego auta to dotyczy .
basiuniaa3 - 6 Sie 2010, 16:34

mam fieste 1.3 benzyna+ lpg, kurcez byłam u mechanika wymienil mi pompe wodną, pasek, i oleje... mówił że to wszystko bo reszta jest sprawna... a ostatnio zauważyłam że znacznie mi ubywa płynu borygo.. dolałam i myślałam że ta kontrolka zgaśnie... ale nadal sie włącza... o co tu może chodzić?? foto troszkę niewyraźne ale jest ;)
http://img440.imageshack.us/i/zdjcia0058.jpg/

[ Dodano: Pią Sie 06, 2010 16:39 ]
a i jeszcze takie jedno pytanko tam może nie widać ale gdzie jest ten licznik benzyny.. tam gdzie napis normal zawsze u mnie ta strzałka i te czarne było na dale a jak zapaliła się ta kontrolka to przeskoczyło na góre.. i tak zostało.. co to jest? pomoże ktoś?

JoeMix - 6 Sie 2010, 18:05

Trochę nowsza ta fiesta niż mk1/2 :)
basiuniaa3 napisał/a:
tam gdzie napis normal zawsze u mnie ta strzałka i te czarne było na dale a jak zapaliła się ta kontrolka to przeskoczyło na góre
Raczej w drugę stronę, to wskaźnik temperatury, skoro poszedł na górę (temp. za wysoka) to się zapaliła kontrolka,,, można by było sprawdzić czujnik, ale ubywający płyn i przegrzewające się auto tak lekko naprowadza na uszkodzenie silnika i walniętą uszczelkę pod głowica,,, na biało czasem nie dymi?
basiuniaa3 - 6 Sie 2010, 18:23

nie dymi.. to nic mi innego nie zostaje jak mechanik tak,,,, a jezdzic narazie nie bardzo niem mogę...tak
diodalodz - 6 Sie 2010, 22:27

myśle że wcześniej trzeba podłączyć interfejs i zobaczyć jaki błąd się pojawił . bo może być to błąd np czujnika temp i tak sygnalizuje awarię . A fiesta jest po 2000 roku a mk1/2 jest do 1989 :) Więc nie ten dział . Jutro ci przesunę do mechaniki ten temat .
basiuniaa3 - 6 Sie 2010, 22:58

hi no taaa ja mk6 sorrki... ale to co chodzi ci ze pod komputer mam sie podlaczyc taa
JoeMix - 7 Sie 2010, 01:28

W nowych autach gdzie pełno elektroniki od tego się zaczyna naprawę, czyli "powiedz mi Stara (czyli fiesta) co Cię boli"
basiuniaa3 - 7 Sie 2010, 10:07

ok to fajno dzięki
diodalodz - 7 Sie 2010, 15:14

Trzeba sprawdzić numer błędu kodu diagnostycznego będzie miał format Pxxxx gdzie x oznacza cyfrę .

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group