Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - [MK1] niechodzi na wszystkie cylindry

Długii - 28 Kwi 2009, 00:14
Temat postu: [MK1] niechodzi na wszystkie cylindry
mam fiestkę mkI 1100ccm .Problem objawia sie tak(w zasadzie nie jeden) .Czasami odpalam jest wszystko ok , podczas jazdy zdarza sie ze nie chodzi na jeden cylinder po czy po jakims czasie chodzi normalnie na 4. A dziś juz wogole po odpaleniu zaraz gasła nie reagowała na pedał gazu. Kopułka nowa ,kable , świece, paliwo jest isskra też. Czy macie jakieś pomysły??dzieki za podpowiedzi
JoeMix - 28 Kwi 2009, 06:43

Sprawdź ciśnienie sprężania.
chathouk - 24 Wrz 2011, 20:36

ja mam podobny problem, swiece mam nowe motocrafta, nowe kable , a dzisiaj przestal mi dzialac jeden cylinder, a zdazylem zrobic dopiero jakies 350 km...

jest to drugi cylinder od prawego blotnika.

mialem juz tak na starych swiecach, wymienilem na nowe, dzialal do dzisiaj, i nagle taki sam przypadek - dokladnie ten sam cylinder przestal dzialac co poprzednio na starych swiecach. :9:

co jest grane?

dodam ze cylinder nie chce pracowac nie tylko na niskich ale takze na wysokich obrotach. iskra na swiecy jest...

diodalodz - 24 Wrz 2011, 22:10

Sprawdź kompresję . Cylindry liczy się od napędu rozrządu a zatem od alternatora .
Sprawdź w jakim stanie jest kopułka i czy jak stukniesz końcówką przewodu od świecy to czy nie wyleci czarny proszek .
Ustaw przerwę na elektrodzie świecy na 0,8mm

chathouk - 24 Wrz 2011, 22:18

a czy moge sprawdzic kompresje jakos bez przyrzadow czy musze miec jakis specjalistyczny sprzet?
JoeMix - 25 Wrz 2011, 10:54

Nie trzeba nic specjalistycznego, wystarczy miernik do mierzenia kompresji.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group