Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Co ile wymieniac pasek zebaty w 1,6D 84?

Toro - 5 Kwi 2008, 23:27
Temat postu: Co ile wymieniac pasek zebaty w 1,6D 84?
Witam,
pytanie jak w temacie - co ile wymieniac pasek zebaty w 1,6D 84? Przegladam Forum, przegladam ksiazke ale nic tam nie pisza o tym. Wszystko o innych silnikach...
pzodr
Piotr

JoeMix - 9 Kwi 2008, 19:52

Fajnie jak by ktoś to potwierdził, w jednej pozycji tylko znalazłem i nie znam wcale niemieckiego ale wychodzi że co 80tyś,,,


Toro - 12 Kwi 2008, 20:41

JoeMix napisał/a:
Fajnie jak by ktoś to potwierdził, w jednej pozycji tylko znalazłem i nie znam wcale niemieckiego ale wychodzi że co 80tyś,,,


Do tej pory zmienialem co 60 tysiecy. Ta liczba przewija sie w zaleceniach dla roznych innych silnikow - jak ma sie do 1,6 D nie wiem...

pozdr
Piotr

JoeMix - 12 Kwi 2008, 22:03

No, lepiej skrócić ten okres niż go przeciągnąć, mnie chodziło po głowie 60 lub 90.... i szczerze mówiąc 80 było dla mnie zaskoczeniem,,, i w sumie tak do końca to nie wiem co ile :P
Presto - 2 Maj 2008, 01:31

Orginał to dokładnie nie wiem co ile ale każdy następny pasek wymieniac co 60 kkm niezaleznie od samochodu chociaż w fieście 1,6 D pasek nie jest poddawany aż tak mocnym obciążeniom ze względu na napędzanie z pompy wtryskowej a nie z wału korbowego...
JoeMix - 2 Maj 2008, 22:30

Tu kolega zauważył słuszną poniekąd zasadę, porucent auta swoje, producent paska swoje,,, i lepiej jest wybrać tę niższą wartość dla swojego bezpieczeństwa,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group