Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Stuki w układzie kierowniczym

mehacz - 1 Sie 2016, 19:17
Temat postu: Stuki w układzie kierowniczym
Witam,

nie wiem czy wątek już był ale od jakiegoś czasu na postoju albo przy parkowaniu po przekręcaniu kierownicy w prawo lub w lewo słyszę odczuwalne (jak by przeskoki) stuki na kierownicy (na kolumnie) auto z 2015r. od nowości u mnie z przebiegiem 28kkm. Co to może być? Czy szpece z ASO na gwarancji będą wiedzieć oco kaman?

Parzych - 1 Sie 2016, 20:37
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
W firmowym Fiorino takie objawy były z powodu pękniętej sprężyny...
Forter - 3 Sie 2016, 17:49
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
miałem kiedyś taki przypadek w swoim. nikt nie mógł mi powiedzieć co to. obstawiali przekładnie. wybrałem się na ASO i okazało się, że zużył się smar na na krzyżakach kolumny kierowniczej. Przesmarowali na nowo i ustało. Do tej pory cisza. Nie wiem jak mocno czuć to u Ciebie, może akurat ta sama przypadłość. :)
mehacz - 3 Sie 2016, 18:41
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
W piątek wybieram się do aso na 12. Pan przez telefon nie udawał zaskoczonego i stwierdził że wie o co kaman. Kazał przyjechać i przygotować się na godzinę roboty z ich strony. Dam znać jak wrócę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

MisiekT - 3 Sie 2016, 21:53
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
smar na kolumnie kierowniczej jak kolega wyżej napisał - 5 minut roboty razem z myciem rąk
spiochu - 4 Sie 2016, 10:02
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
Ale jak się dobrać, od której strony nasmarować, coś trzeba zdjąć?
No i jaki smar użyć? Tzw. towot będzie ok?

Wysłane z telefonu

MisiekT - 4 Sie 2016, 20:16
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
nie wiem jaki dokładnie smar poszedł u mnie - ale od ponad 120tys. robi robote
dostep jest prosty - sciagasz gorna oslone kolumny, kiera max w dol i powinieneś dosiegnac krzyżaków - ogolnie ja nie zdazylem się dobrze przyjrzeć i było zrobione

mehacz - 8 Sie 2016, 09:42
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
Byłem, diagnoza - "my nic nie słyszymy ale decyzją mistrza będzie naprawa".
W tą środę mam się stawić ponownie (zamawiali jakąś tulejkę i smar gdyż nie posiadali na miejscu) i już bez książki serwisowej i innych ceregieli mam przyjechać i mają się uwinąć do godziny.
Pożyjemy zobaczymy... ;)

spiochu - 9 Sie 2016, 09:50
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
MisiekT napisał/a:
nie wiem jaki dokładnie smar poszedł u mnie - ale od ponad 120tys. robi robote
dostep jest prosty - sciagasz gorna oslone kolumny, kiera max w dol i powinieneś dosiegnac krzyżaków - ogolnie ja nie zdazylem się dobrze przyjrzeć i było zrobione

Dzięki, spróbuję :)

Wysłane z telefonu

mehacz - 11 Sie 2016, 14:50
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
Wczoraj byłem w ASO. Ponoć wymienili pół kolumny m. in. krzyżak i ustawiali zbieżność. Na chwilę obecną malina. Mam nadzieje że problem nie powróci...
Ps cały czas powtarzali, że była to tylko profilaktyka bo oni nic nie słyszeli... To nie wiem czy akcja jest na to że tak sami z siebie czy co?

edek1977 - 13 Sie 2016, 21:49
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
coś tu nie gra, niby co się stało z tym smarem - został wypłukany? owszem smar zlikwiduje odgłos ale luz pozostanie. Przerabiałem ten temat, trzeba wymienić przekładnie.
kramar - 6 Wrz 2016, 18:55
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
mam podobny problem.
Pytanie : co to za smar ( firma, model )

edek1977 - 12 Wrz 2016, 15:51
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
Likwidacja luzu za pomocą smaru, pogratulować ASO sposobu rozwiązania problemu. Owszem smar zamaskuje dźwięk, ale chyba nie o to chodzi.
vegetagt - 12 Wrz 2016, 17:07
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
W avensisie t22 jest taki sam problem i też wymiana/nałożenie nowego smaru pomaga. Do tego tam dochodził luz na kolumnie kierowniczej. Nie wiem jak to działa, ale piszą, że działa ;) I chyba toyota robiła na to akcje serwisową.
edek1977 - 15 Wrz 2016, 11:03
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
Przede wszystkim trzeba sprawdzić luz na przekładni, bo jeśli jest luz to smar zlikwiduje tylko odgłos, a problem będzie się pogłębiał. Mi w ASO na gwarancji właśnie zastosowali smar, nie było czuć luzu (widocznie był na tyle mały) ale po gwarancji (przebieg około 80tys.)odgłos powrócił no i czuć było wyraźnie luz, pewnie można by znowu zastosować smar i jeździć dalej, tylko główny problem zostaje nierozwiązany.
janek80 - 14 Paź 2016, 20:38
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
miałem to samo. Wymienili mi w serwisie górne mocowanie amortyzatora oraz końcówkę drązka kierowniczego.
desconfiado - 5 Lis 2016, 16:56
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
Też mam taki problem, przy skręcaniu czuję szarpanie, w aso stwierdzili że wszystko ok, bo w zastępczej fieście też tak jest..
janek80 - 20 Lis 2016, 15:32
Temat postu: [MK7] Stuki w układzie kierowniczym
kilka tyg. temu pisałem że końcówkę drążka mi wymienili i mocowanie górne amorów... po tej wymianie zacząłęm dostrzegać stuki w układzie kierowniczym. Fiesta lepiej skręca na 17" ale właśnie te stuki i co ciekawe podjechałem jeszcze raz do mechanika i podobno układ się usztywnił i właśnie przekładnia daje o sobie znać. Podobno szybkie zużywanie się jej jest wynikiem m.in. jazdy na tak dużych felgach.

Po zmianie na zimowe koła i 14" stuków nie ma.

onekdc - 26 Gru 2016, 23:31

Dobrze wiedzieć bo za wymianę przekładni po regeneracji chcą 7 paczek
stefano_28 - 19 Lip 2018, 22:22

Witam
Jaki polecacie smar do przesmarowania kolumny kierowniczej?

vertive - 22 Paź 2019, 21:37

Mam tak samo nasmarować jak na tym filmiku?
https://youtu.be/am_4KlNYmuU

JoeMix - 22 Paź 2019, 23:28

Jeżeli tam coś jest luźne i stuka albo zapieczone i przeskakuje to raczej wymiana a nie smarowanie,,,
lehu8 - 28 Paź 2019, 21:36

Ja zdjąłem plastiki i nie widzę tam żadnego miejsca do smarowania..... ;-|
Jadąc na kostce słychać stukanie jakby w listwę... Brak jakichkolwiek luzów, sprawdzane.

bercik302 - 4 Lis 2019, 07:09

Może ktoś wrzucić zdjęcie w którym miejscu dokładnie trzeba to nasmarować? Czy trzeba wyjść przekładnie?
edek1977 - 5 Lis 2019, 20:12

nad pedałami widzisz krzyżak, ale smar zlikwiduje tylko odgłos i to na jakiś czas, więc lepiej zrobić tak jak ma być czyli wymienić.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group