Forum FiestaKlubPolska -

LPG - [MK3] Nie wkręca się na obroty - max 5000 obr/min

Kusiu - 12 Mar 2011, 21:25
Temat postu: [MK3] Nie wkręca się na obroty - max 5000 obr/min
Witam dzisiaj cos stało się mojej fofi, mianowicie gdy jechalem na gazie w net straciły sie obroty , kreci max do 5 tys obrotów i dalej jest odciecie i szarpanie, tak samo jest co jakis czas przy ruszaniu nie umi sie wkrecic w obroty , myslicie ze moze to byc wina zlego gazu?
Dzisiaj po otworzeniu maski zauwazylem ze filtr powietrza był spadniety (stożek) przykrecilem gospowrotem , i fiesta zaczela jakby lepiej jezdzic nawet pol h chodzila normalnie po czym znow to samo z tym ze filtr byl juz na swoim miejscu...moze ktos z was mial podobne objawy i wie o co kaman? z góry dzieki


dodam ze na benzynie ujest wszystko cacy, i prosze mi tu nie wyjezdzac z tekstami ze bardzo dobrze bo teraz bedzie mozna jezdzic tylkko na benzynie , bo gaz to bleee i takie tam :edi:

dżolero - 13 Mar 2011, 00:05

wg mnie , zatankuj gazu do pełna na innej stacji to sie dowiesz czy to wina gazu czy czego innego. ja bym obstawiał kijowy gaz jesli nie to może juz filtry do wymiany?
Kusiu - 13 Mar 2011, 01:06

dżolero napisał/a:
wg mnie , zatankuj gazu do pełna na innej stacji to sie dowiesz czy to wina gazu czy czego innego. ja bym obstawiał kijowy gaz jesli nie to może juz filtry do wymiany?


Mam pełną butle, a myslę ze jezeli by to była wina filta to wczesniej by były jakies oznaki , a to sie od razu w net stało :-P

bojarek - 13 Mar 2011, 08:54

Kusiu:
Kusiu napisał/a:
kreci max do 5 tys obrotów i dalej jest odciecie i szarpanie,
Twój silnik wymaga takiego kręcenia, czy po prostu lubisz, jak pod maską wyje?
drzeniow - 13 Mar 2011, 09:55

bojarek napisał/a:

Twój silnik wymaga takiego kręcenia, czy po prostu lubisz, jak pod maską wyje?


Co to za głupie pytanie?
To tak samo jakbyś bojareku, wolał na 3 kołach jeździć bo po co na 4.... :krzesłemgo: :krzesłemgo:


Wyciągnij jeszcze raz filtr powietrza i poskładaj wszystko dokładnie.
Tam pod patelnią filtra powinna być taka czarna uszczelka zwróć uwagę aby była dobrze dopasowana.
A kiedy ostatnio wymieniałeś filtr gazu?
Może być tez juz zapchany i gaz słabo leci.

bojarek - 13 Mar 2011, 10:02

drzeniow:
drzeniow napisał/a:
Co to za głupie pytanie?
To tak samo jakbyś bojareku, wolał na 3 kołach jeździć bo po co na 4....
Pytanie nie głupsze, niż pierwsze zdanie w Twoim podpisie... Słowo "bojarek" odmienia się do "bojarku"...zatem popisy o technikum są z lekka nieuprawnione; cienki byłeś w polskim zwłaszcza. :hahaha:
Rozumiem, że Tobie też musi wyć pod maską i z wydechu? :driver:

drzeniow - 13 Mar 2011, 10:23

bojarek napisał/a:
Rozumiem, że Tobie też musi wyć pod maską i z wydechu? :driver:


ze strony bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów ważne jest, aby auto wkręcało się na cały zakres obrotów bezproblemowo. W momencie szybkiego przemieszczenia się o kilka metrów zamiast zmieniać bieg to przytrzymać go chwile na wyższych obrotach jest lepiej, a poza tym jak juz mówiłem skoro Ciebie bojareku, zadowala jazda niesprawnym pojazdem to żal.

A
bojarek napisał/a:
wyć
to Ci zaczyna podciśnienie w głowie.
bojarek - 13 Mar 2011, 10:41

drzeniow:
drzeniow napisał/a:
ze strony bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów ważne jest, aby auto wkręcało się na cały zakres obrotów bezproblemowo. W momencie szybkiego przemieszczenia się o kilka metrów zamiast zmieniać bieg to przytrzymać go chwile na wyższych obrotach jest lepiej, a poza tym jak juz mówiłem skoro Ciebie bojareku, zadowala jazda niesprawnym pojazdem to żal.
Kto Ci takich plew nakładł do głowy? Lubisz wycie - Twój słuch i silnik, tylko nie pisz za trochę, że Ci się rozsypał...Dlaczego mi wystarcza 3500obr/min do jazdy?
kuba87 - 13 Mar 2011, 10:45

bojarek, drzeniow, zaraz dostaniecie czerwone wstązki...
drzeniow Kusiu ma 1.6 tam nie ma uszczelki
co do gazu to bym sprwadził czy zwęzka w dolocie siedzi prawidłowo....

Kusiu - 13 Mar 2011, 11:09

bojarek napisał/a:
Twój silnik wymaga takiego kręcenia, czy po prostu lubisz, jak pod maską wyje?


skoro ledwo sie wkreca w obroty, to chcialem ja przelalicprawdaa a wtedy dalem jej ful gazu ;] jakos musialem sprawdzic

kuba87,
pozniej wszystko posprawdzam dzieki ;p

Daras84 - 13 Mar 2011, 11:27

bojarek napisał/a:
Kto Ci takich plew nakładł do głowy? Lubisz wycie - Twój słuch i silnik, tylko nie pisz za trochę, że Ci się rozsypał...Dlaczego mi wystarcza 3500obr/min do jazdy?



wiekszych głupot dawno nie slyszalem, gdyby nie mozna bylo krecic silnika do 5 lub wyzej to by nie bylo takiej mozliwosci, a do tego jest pelen zakres obrotów aby wykorzystac w pelni jego moc... nie kazdy oszczedza na paliwie

bojarek - 13 Mar 2011, 13:48

Daras84,
Daras84 napisał/a:
wiekszych głupot dawno nie slyszalem, gdyby nie mozna bylo krecic silnika do 5 lub wyzej to by nie bylo takiej mozliwosci, a do tego jest pelen zakres obrotów aby wykorzystac w pelni jego moc...
Ale wytłumacz mi, po co - gdy nie ma potrzeby - kręcić obroty ma maksa? Normalna jazda, to nie próby sprawnościowe na zlotach...?
trzeci - 13 Mar 2011, 13:54

XR-ka powinna się kręcić do jakichś 6500 obr/min.
Jeśli jej możliwości kończą się na 5000, to znaczy że coś jest nie tak i należy to naprawić a nie przejść nad tym do porządku dziennego i jeżdzić max 3500 obr/min.
I to ta niesprawność jest podmiotem wątku a nie styl jazdy poszczególnych użytkowników.
Dlatego proszę się trzymać tematu.

Pele - 13 Mar 2011, 23:29

bojarek napisał/a:
Ale wytłumacz mi, po co - gdy nie ma potrzeby - kręcić obroty ma maksa? Normalna jazda, to nie próby sprawnościowe na zlotach...?


Powiedział to użytkownik 1.3 :cojest:

Kusiu, nie masz tam przypadkiem kopułki i rozdzielacza ??

Kusiu - 14 Mar 2011, 00:30

Pele, nie mam pojecia , nie znam sie na tym dzisiaj zauwazylem ze na zimnym silniku jest ok , ale gdy sie zagrzeje to znowu klopot :-( a na benzynie jest git majonez
Pele - 14 Mar 2011, 01:02

Dobra, znalazłem Twój temat, nie masz, nie było pytania.
Daras84 - 14 Mar 2011, 09:57

Kusiu zmień swiece ;)
Kusiu - 14 Mar 2011, 12:56

Daras84 napisał/a:
Kusiu zmień swiece ;)


czy świece moga być winowajcą ?? na benzynie jezdzi normalnie

Tommur - 14 Mar 2011, 12:59

Znaczy się coś ze starowaniem gazem, uszczelkami od gazu.
A przypadkiem stożek ci nie spada, bo masz strzały do kolektora? :> Bo tak samom z siebie nie spada ofiltrowanie.

Kusiu - 14 Mar 2011, 13:15

stożek spadł mi moze z 3 razy odkąd mam fieste , czasamu takze zdarza się strzał z kolektora gdy dostanie za duzo gazu dzisiaj juz obroty spadły do 4 tys :-(
Daras84 - 14 Mar 2011, 14:31

no ot zmien swiece to rpzestanie strzelac!!!!!
Tommur - 14 Mar 2011, 14:51

Dla niektórych strzelanie gazu to już normalna sprawa. A kiedy w ogóle zmieniałeś świece? 10tys, 20tys, 30tys temu?
Kusiu - 14 Mar 2011, 18:38

w grudniu, nie wiem ile km temu ;p zaraz po kupnie auta, przed chwilą zrobilem sobie dłuższą przejażdzkę fiestą i po kilku km problem znikł , ale tylko na chwile i po kilku minutach normalnej jazdy znowu zamulała, po czym po kolejnych kilku minutach znów chodzila normalnie az do teraz , moze to jednak chuyowy gaz?
drzeniow - 14 Mar 2011, 19:42

Kusiu napisał/a:
w grudniu, nie wiem ile km temu ;p zaraz po kupnie auta, przed chwilą zrobilem sobie dłuższą przejażdzkę fiestą i po kilku km problem znikł , ale tylko na chwile i po kilku minutach normalnej jazdy znowu zamulała, po czym po kolejnych kilku minutach znów chodzila normalnie az do teraz , moze to jednak chuyowy gaz?

wyczyść świeczki może to doraźnie coś pomoże, a kable WN dano wymieniane? :)

Kusiu - 14 Mar 2011, 21:32

drzeniow napisał/a:
a kable WN dano wymieniane?

a nie wiem , ja nie wymieniałem

bojarek - 15 Mar 2011, 07:42

drzeniow:
drzeniow napisał/a:
wyczyść świeczki może to doraźnie coś pomoże
Ale to chyba już nie te czasy i nie te świeczki...? Kusiu na gazie pomyka, to skąd jakieś osady na świeczkach?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group