Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - [MK6] Chlapacze do samochodu

AccessX - 28 Lis 2010, 20:31
Temat postu: [MK6] Chlapacze do samochodu
Witam, mam takie pytanie. Posiadam Ford Fiesta MK6 i nie posiadam, chlapaczy. Faktycznie jak jeżdżę podczas deszczu itp to potem, całe przednie drzwi z obu stron mam jakby to ująć .. upi3rd0l0n3. I tu moje pytanie, jak się je mocuje do samochodu i jak z wyglądem takiego samochodu z chlapaczami. (By wsi nie było). A może ktoś posiada chlapacze w MK6 i może się podzielić zdjęciami ? I czy rzeczywiście są potrzebne bardzo, i czy spełniają inną ważną rolę prócz, chronienie drzwi od uj3b@ni@ ?

Pozdrawiam Radek

Krzysiek - 28 Lis 2010, 20:49

TAAAKKKK wg. mnie chlapacze w aucie to baaardzzzoo przydatana rzecz. Na przykład u mnie .. mam po jednej stronie chlapacze a po drugiej nie. I od razu widać po takiej dzisiejszej jeździe że jedna strona jest uwalona druga nie... Auto z chlapaczami wygląda wg. mnie fajnie tak rajdowo :V: zawsze to w wrc czy s1600 itp mają takie duże chlapacze i wg. mnie fenomenalnie to wygląda. Chlapacze oprócz roli takiej jak sam wymieniłeś spełniają jeszcze jedną ważną role akurat w tym okresie (zimowym) zauważ taką rzecz : Jedź za poprzedzającym Cię samochodem z prędkością rzędu 70km/h i zobaczysz co się dzieje jeżeli koleś ma chlapacze lub ich nie ma. Nie będę Cię naciągał na sprawdzanie więc od razu powiem. Jadąc w odległości 5-10m za poprzedzającym samochodem który nie miał chlapaczy musiałem co 2 minuty przecierać szybę + co jakiś czas spryskiwacze ( jezdnia po stopniałym śniegu + odrobinka błotka robią swoje ) miałem ją co chwile up...loną. Za to jak jechałem za gościem który miał chlapacze to nawet mówić nie muszę :ok:
Parzych - 28 Lis 2010, 23:09

Intense napisał/a:
Jedź za poprzedzającym Cię samochodem z prędkością rzędu 70km/h i zobaczysz co się dzieje jeżeli koleś ma chlapacze lub ich nie ma. Nie będę Cię naciągał na sprawdzanie więc od razu powiem. Jadąc w odległości 5-10m za poprzedzającym samochodem
<wow> W takich warunkach, przy tej prędkości i w takiej odległości :?: Życie Ci nie miłe :?:
A chlapacze w MK6 są plastikowe i łatwo połamać zjeżdżając z krawężnika, nie polecam...

Pele - 29 Lis 2010, 00:09

A oprócz allegro idzie gdzieś dostać je w przystępnej cenie ??
pawel182 - 29 Lis 2010, 10:53

Ja mam chlapacze z przodu i uważam, że są dobrą rzeczą. Dodatkowo chlapacze chronią progi przed odpryskami od kamyczków.
Jeśli chodzi o oryginalne to mocowane są chyba na jakieś spinki...? ALe dokładnie nie wiem bo nigdy ich nie ściągałem.

bidżej - 29 Lis 2010, 11:03

jak dla mnie szkoda progów i podłogi na jeżdżenie bez chlapaczy - ale ja mam starą MK3 co lubi się zaprzyjaźnić z rudym.

na allegro dopadłem nieoryginalne chlapacze produkcji bodajże polskiej - dopasowane są jako tako, ale ich zasadniczą zaletą jest miękkość. parę razy zdarzyło mi się nimi zawadzić o krawężnik, obyło się bez strat. mocowane są na głupawe spinki, ale dzięki temu nie trzeba wiercić dziur w blachach. no i przez to, że są miękkie, spinki wystarczają w zupełności.

btw, trochę dziwny dział jak na dyskusję o gumowych chlapaczach gy

JoeMix - 29 Lis 2010, 11:10

bidżej napisał/a:
trochę dziwny dział jak na dyskusję o gumowych chlapaczach
Dlaczego, generalnie chlapacze psują widok samochodu,,, ale tęż jestem zdania że warto poświęcić parę punktów respektu a nie mieć innych problemów i auto czystsze,,,
Freeman - 29 Lis 2010, 11:12

To ja jako zawodowy tańkowacz paliw i LPG proszę o zakładanie chlapaczy na tylne koła w przypadku posiadania za nim wlewu gazu. Masakra jest odkręcać ten koreczek zimą lecz nie tylko. Ostatnio miałem przypadek, że wlew był tak zawalony, że nie widziałem gdzie jest.
CzaRmaX - 29 Lis 2010, 11:33

JoeMix do końca się z Tobą nie zgodzę bo często samochody fajnie wyglądają z chlapaczami, przeważnie jak mają oryginalne ale z dobrze dobranymi też - najgorzej jak wszystko weźmie się zrobi na tzw. "odwal się". Ostatnio na eBay'u widziałem fajne do MK3 z białym napisem RS.

Freeman ja Ci współczuję a jeszcze tym bardziej jak taki syf lód skuje (wtedy każdy kierowca powinien obowiązkowo młotkiem sam sobie skuwać). Z tego co pamiętam a nie wiem czy dobrze pamiętam to dawno temu chlapacze były obowiązkowe.

AccessX - 29 Lis 2010, 12:24

Hmmm jednak chyba zakupię te chlapacze, może i nie będą ładnie wyglądać, ale faktycznie, ten lód oblodzony za kołem to masakra ;/
Parzych - 29 Lis 2010, 14:30

CzaRmaX napisał/a:
czy dobrze pamiętam to dawno temu chlapacze były obowiązkowe.
Dobrze pamiętasz, zreszte tak jak i ja... :ok: Kiedyś dawno dawno temu, były obowiązkowe...
Dodam że niedawno widziałem MK6 (ze starszym panem za kółkiem), które miało chlapacze zrobione chyba z wycieraczek pod drzwi, przyciętych po skosie (lub z dywaników gumowych)... :cojest:

JoeMix - 29 Lis 2010, 14:57

Z tego co wiem chlapacze nadal sa obowiązkowe,,, są ścisłe wytyczne kiedy muszą być a kiedy ich może ni być,,,,
AccessX - 29 Lis 2010, 15:46

A ktoś ma może ten paragraf co mówi o chlapaczach? :) Bo niestety nie mogę znaleść :)
bidżej - 29 Lis 2010, 15:51

znalezione TUTAJ:

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY
w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego
wyposażenia

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:
11) w fartuchy odpowiednio przedłużające tylne błotniki od tyłu albo
umieszczone dalej od kół niż błotniki, jeżeli przy masie własnej
pojazdu błotnik lub inny znajdujący się w płaszczyźnie symetrii opony
za tylnym kołem element nadwozia lub podwozia, osłaniający tylne koło
(koła), położony jest wyżej nad jezdnią niż 0,25 odległości tego
elementu od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś tylnego koła
(kół), a dla samochodu osobowego i autobusu, samochodu ciężarowego i
specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z pojedynczymi
kołami na osi tylnej oraz motocykla - wyżej niż ta odległość;
odległość dolnej krawędzi fartucha od jezdni nie powinna przekraczać
tych wielkości; szerokość fartucha nie powinna być mniejsza niż
szerokość opony (opon), sztywność fartuchów zaś powinna zapewniać
ograniczenie do minimum ochlapywania pojazdów jadących z tyłu;
fartuchów nie wymaga się w pojeździe o konstrukcji uniemożliwiającej
ich umieszczenie;

AccessX - 29 Lis 2010, 15:57

Dzięki bidżej, napewno sie innym tez przyda :)
Witek1992 - 29 Lis 2010, 16:00

yyyy... :9:
CzaRmaX - 29 Lis 2010, 16:19

Parzych nie jest z nami tak źle :) . Jednak nie musimy mówić, że dawno temu i pamiętamy bo przepis nadal obowiązuje :)
Freeman - 29 Lis 2010, 18:49

CzaRmaX napisał/a:

Freeman ja Ci współczuję a jeszcze tym bardziej jak taki syf lód skuje (wtedy każdy kierowca powinien obowiązkowo młotkiem sam sobie skuwać)
Jak już jest naprawdę zawalony/zamrożony wlew to mówię klientowi żeby przygotował auto do tankowania i niech się męczy.
Pele - 29 Lis 2010, 19:34

Czyli pozostaje tylko allegro :fox:

A jak nie to sam wytnę z jakiejś maty filcowej czy innej gumy :-P

pawel182 - 29 Lis 2010, 23:27

bidżej napisał/a:
btw, trochę dziwny dział jak na dyskusję o gumowych chlapaczach gy



Oryginalne chlapacze w MK6 są plastikowe nie gumowe :)

Parzych - 29 Lis 2010, 23:46

pawel182 napisał/a:
Oryginalne chlapacze w MK6 są plastikowe
Dokładnie to samo napisałem parę postów wyżej... :fox: Tyle że bidżej to przeoczył albo akurat nie MK6 miał na myśli...
AccessX - 30 Lis 2010, 20:19

A jeszcze pytanie, czy pasują chlapacze jakieś do MK6 z innego modelu? Coś nie plastikowego ? :) A elastycznego ? Bo jednak u mnie na wsi, byle kiedy można zaj3b@ć :) o rozne rzeczy :) .
Krzysiek - 30 Lis 2010, 20:40

imo najlepsze byłyby gumowe , wiem że u nas gość ma sklep w którym są do wszystkich modeli tylko nie wiem czy ma plastiki czy gumy.
AccessX - 30 Lis 2010, 21:48

A co powiecie o tych:

http://allegro.pl/chlapac...1311136582.html

Pisze że gumowe :) . A i jak cenowo? Bo pierwszy raz bede kupował, i nie wiem ile mozna wydac kasy by nie przesadzic :) .

Neo178 - 30 Lis 2010, 22:14

AccessXR, z tego co patrzyłem wczoraj na allegro to oryginały Forda są w okolicach 100pln'ów.
Bez - 30 Lis 2010, 22:23

Ja kupiłem identyczne tylko że na sam przód za 20zł w sklepie pasują elegancko jedne nacięcie trzeba zrobić. Są elastyczne i jak na opony 155 to błoto nie wylatuje za nie więc drzwi są czyste.
AccessX - 30 Lis 2010, 22:41

Neo178, wiec mysle ze ta cena na Allegro jest "korzystna" :)

Bez, a są bardzo elastyczne ? Czy trzeba brzeszczotem piłować, by zrobić nacięcie itp ? :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group