Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - zamki w drzwiach

rafal308 - 10 Lut 2008, 16:27
Temat postu: zamki w drzwiach
Ostatnia prosba o pomoc :) chwilowo.......mam jeszcze klopot z zamkami,otorz,bez problemu moge zamykac drzwi kluczykiem,ale juz nie moge ich otworzyc,ani od kierowcy ani od pasazera....pozostaje mi otwieranie tylnych drzwi "przez bagaznik" :( czy bedzie to wina wkladek..? oraz czy ktos sie orientuje jakie sa koszta wymiany ?
Greg - 10 Lut 2008, 16:32

koszta.. hmm.. ja mam 3d.. Za ustawienie wszystkich zakładek we wszystkich zamkach, wszystko na jeden kluczyk (teraz mam po dzwonie drzwi kierowcy z innym kluczykiem), który zostanie dorobiony bo główny cał ywyśiwechtany koleś zaśpiewał mi 250zł. Narazie podziękowałem.
królik - 10 Lut 2008, 17:38

To ewidentnie wina wkładek, albo kluczyk się już wytarł. Ford tak skonstruował zamki że jednym kluczykiem możesz zamknąć 60% takich zamków a nie otworzysz żadnego
szef-mk3 - 10 Lut 2008, 17:54

królik napisał/a:
To ewidentnie wina wkładek, albo kluczyk się już wytarł. Ford tak skonstruował zamki że jednym kluczykiem możesz zamknąć 60% takich zamków a nie otworzysz żadnego


Święte słowa, fiestuche zamknę kluczykiem z transita, mondea i innych gadzin a otworzę tylko oryginałem :ok:

Freeman - 10 Lut 2008, 20:43

Najlepiej załóż central na pilota. Koszt ok. 100 pln ,problem znika i dodatkowo komfort zimą i w deszczu.
pawelo06 - 10 Lut 2008, 21:43

słuchaj....ja kupiłem dwie wkładki zamienniki na allegro do obu drzwi z przodu koszt był ok100zł +dwa kluczyki...... sam wymieniałem troche wałczyłem z tapicerka drzwi bo jest na wcisk na zapinki ale poszło, potem idzie jak z płatka zatrzask pod wkładką też trza powalczyć bo koroduje ale można samemu bez pytania dojść o co chodzi takze warto samemu podłubać,a kasa zostanie teraz otwierają sie super czasem troche WD40 dla profilaktyki i jest ok.....szerokości
Polan - 10 Lut 2008, 22:49

freeman3 napisał/a:
Najlepiej załóż central na pilota. Koszt ok. 100 pln ,problem znika i dodatkowo komfort zimą i w deszczu.


Mi za to 400 zł krzyknęli, podziękowałem.
PS. WD 40 Rulez !! ;)

essien - 10 Lut 2008, 22:59

ja sam zalozylem CZ z pilota za 70 zł :)
SpiderMAN - 11 Lut 2008, 00:26

Greg napisał/a:
koszta.. hmm.. ja mam 3d.. Za ustawienie wszystkich zakładek we wszystkich zamkach, wszystko na jeden kluczyk (teraz mam po dzwonie drzwi kierowcy z innym kluczykiem), który zostanie dorobiony bo główny cał ywyśiwechtany koleś zaśpiewał mi 250zł. Narazie podziękowałem.
To ja za zamek w drzwiach kierowcy, wkladka moja, tylko dostosowanie, montaz, dorobienie kluczyka zaplacilem 70zl...
bolilol - 11 Lut 2008, 15:41

Jest sklep internetowy w którym dwie wkladki z dwoma kluczykami możesz mieć za 64 zł. Ja nie bawiłem z zamkami zablokowałem je i wstawiłem centrala z alarmem i problemy z kluczykami znikły. Koszt centrala z alarmem + robocizna ok 200zł
Freeman - 11 Lut 2008, 21:24

MCForce napisał/a:
freeman3 napisał/a:
Najlepiej załóż central na pilota. Koszt ok. 100 pln ,problem znika i dodatkowo komfort zimą i w deszczu.


Mi za to 400 zł krzyknęli, podziękowałem.


Chyba ochu.... . ja mam magicara 820 (dobry bo ma sterowanie i plusem i minusem) cena 115 zł, 4 przyciski jeden może służyć do otwierania bagażnika. Założyłem sam na zasadzie dzwigienek ( jest opisane gdzieś na forum) I naprawde polecam bo za tą samą kase co wkładki masz komfort centrala.

Arkadius - 11 Lut 2008, 21:44

freeman3 napisał/a:
Chyba ochu.... . ja mam magicara 820 (dobry bo ma sterowanie i plusem i minusem) cena 115 zł, 4 przyciski jeden może służyć do otwierania bagażnika. Założyłem sam na zasadzie dzwigienek ( jest opisane gdzieś na forum) I naprawde polecam bo za tą samą kase co wkładki masz komfort centrala.



Mam ten sam zestawik a osprzęt zamka dorabiałem wg mniej więcej tego co sprzedają na allegro do forda + własna inwencja twórcza i spisuje się dobrze :) niektórzy marudzą na zasięg magicarów ja teraz siedząc przed kompem moge sobie otwierac i zamykac auto stojące w garazu obok domu

essien - 11 Lut 2008, 21:50

jak już tniemy koszta to to polecam mojego Cyclona :P za 70 zł, 2 przyciski. trochę pomysłowości i mechanizm przystosowany, najtrudniejsze w montażu jest ponowne założenie obić na drzwi. PS ie śmiejcie sie z mojego centralnego, służy już blisko 2 miesiace i działa :)
tomeka - 12 Lut 2008, 20:48
Temat postu: Re: zamki w drzwiach
rafal308 napisał/a:
Ostatnia prosba o pomoc :) chwilowo.......mam jeszcze klopot z zamkami,otorz,bez problemu moge zamykac drzwi kluczykiem,ale juz nie moge ich otworzyc,ani od kierowcy ani od pasazera....pozostaje mi otwieranie tylnych drzwi "przez bagaznik" :( czy bedzie to wina wkladek..? oraz czy ktos sie orientuje jakie sa koszta wymiany ?


przy obu drzwiach Ci się tak zrobiło jednocześnie ??

Ja miałem to samo co opisujesz od strony kierowcy i okazało się że urwała się sprężyna w zamku.
Proponuję na początek rozebrać zamek może to jakaś błachostka jak u mnie, tylko trochę z tapicerką jest walki.

Pozdrawiam
Tomek

Freeman - 12 Lut 2008, 22:01

Arkadius napisał/a:
Mam ten sam zestawik a osprzęt zamka dorabiałem wg mniej więcej tego co sprzedają na allegro do forda + własna inwencja twórcza i spisuje się dobrze


Dokładnie ja dorobiłem dzwigienki z kawałków metalu.

Arkadius napisał/a:
niektórzy marudzą na zasięg magicarów ja teraz siedząc przed kompem moge sobie otwierac i zamykac auto stojące w garazu obok domu


Do oryginalnej antenki dopiełem kabelek i wyprowadziłem go obok przedniej szyby, zasięg 50 m

kmb - 13 Lut 2008, 10:28

a takie coś? Nie napisane jakie sterowanie napisane tylko ze pasuje do kazdego auta czyli ma plusem i minusem nie ?Mam centralny zamek chcialbym jeszcze założyc jakas niedoroga centralke
http://allegro.pl/item310...ja_od_1_zl.html

Freeman - 13 Lut 2008, 12:24

Może być dobry cholera wie co to za firma. Nawet jeśli ma sterowanie tylko minusem to przez przekaźniki można zrobić sterowanie plusem. Wadą tych pilotów jest to że trzeba dorabiać groty.
rafal308 - 13 Lut 2008, 12:47
Temat postu: Re: zamki w drzwiach
przy obu drzwiach Ci się tak zrobiło jednocześnie ??


dokladnie...w dwoch zamkach ta sama sytuacja,zamkne ale juz nie otworze...uczucie takie jakby juz nie szlo przekrecic kluczyka w lewo..nic sciana nicosci...rozkrecilem zamki i niby wszystko jest ok...ale nie dzialaja...obecnie ustawilem tak wkladke ze od kierowcy moge tylko kluczykiem otwierac drzwi a nie zamkne,a od pasazera odwrotnie :( ale porazka...hehehe w razie co pozostaje jeszcze ewakuacyjne przez bagaznik :)

tomeka - 13 Lut 2008, 21:41
Temat postu: Re: zamki w drzwiach
rafal308 napisał/a:
przy obu drzwiach Ci się tak zrobiło jednocześnie ??


dokladnie...w dwoch zamkach ta sama sytuacja,zamkne ale juz nie otworze...uczucie takie jakby juz nie szlo przekrecic kluczyka w lewo..nic sciana nicosci...rozkrecilem zamki i niby wszystko jest ok...ale nie dzialaja...obecnie ustawilem tak wkladke ze od kierowcy moge tylko kluczykiem otwierac drzwi a nie zamkne,a od pasazera odwrotnie :( ale porazka...hehehe w razie co pozostaje jeszcze ewakuacyjne przez bagaznik :)



Skoro przy dwóch drzwiach takie akcje to może coś z kluczykiem ? ... tylko ciężko to sprawidzić bo dorobienie jest drogie - a później nie wiadomo czy pomoże ...

kmb - 13 Lut 2008, 22:20

a masz zapasowy kluczyk? sprawdz poprostu zapasowym czy sie otwieraja
rafal308 - 14 Lut 2008, 06:35

kmb napisał/a:
a masz zapasowy kluczyk? sprawdz poprostu zapasowym czy sie otwieraja





na zapasowym jest ten sam problem.

kmb - 14 Lut 2008, 10:10

a probowales przesmarowac te zamki troche ? Mozesz kupic nowe zapadki ale to podwoi liczbe kluczy. Ja na twoim miescu kupilbym centralny zamek - koszt podobny a wygoda wieksza.
Gray Wolf - 6 Mar 2008, 16:44

Fakt ,zamki szybko padają:( Ale wystarczy wymontować wkładkę z drzwi i zanieść do punktu dorabiania kluczy.Dopasują starą wkładkę do klucza.Czas około 15 min. cena około 40 zł.
Buska - 10 Mar 2008, 02:26

Witam Wszystkich! :)
Od dwóch dni jestem posiadaczem Fiesty i mam podobny problem jak rafal308!Do dzisiaj do auta moglem sie dostać wyłącznie przez drzwi od strony kierowcy!Zamek od pasażera i od bagażnika w ogóle nie działał,nie moglem otworzyć jednego ani drugiego!Wystarczyła odrobina nafty, która za pomoca strzykawki wpuściłem do zamków , były strasznie ,,zaszmelcowane" i dopiero po umyciu naftą zaczeły normalnie otwierać i zamykać!Jeżeli ktoś ma podobny problem radze najpierw wyczyścić zamki naftą w moim przypadku pomogło :ok:

rafal308 - 10 Mar 2008, 15:37

Wkladki dokladnie wyczyscilem ..rowniez same zamki...i nadal nic....efekt taki ze nadal nie idzie za cholere przekrecic kluczyka w polozenie otwierania drzwi....wyglada to nastepujaco...otwieram drzwi..ok....chce zamknac..kluczyk na maxa w prawo i nic...sciana,zero ruchu kluczykiem w prawo,tak jakby byl zamkniety a ja nadal chce go zamknac.Dziwna sparawa,tym bardziej ze tak samo w wszystkich zamkach :głowąwmur:
pawelo06 - 11 Mar 2008, 14:29

nie dziw sie fiesta z 89r ma prawo powoli wysiadac,choćby i zamki które już swoje przeszły,moja rada to wykręcenie całych wkładek z drzwi i zamoczenie w benzynie itp na noc potem mozesz jeszcze strzykawka paro krotnie walnąć ciśnieniem do środka i włożyc kluczyk rozruszac,wiesz czasem samo wstrzykiwanie np wd40 daje tyle że ten syf ze srodka nie wychodzi całkiem a jak woda wyparyje to zrobi sie berja od kurzu i syfu i nie da rady ruszyć już tego kluczykiem wtedy wymiana wkładek ale tylko dobrej jakości nie jakiś najtańszych pozostaje,ja miałem zje.... od kierowcy wstawiłem dwa nowe za 90zł raz na miecha psikne wd40 i latam bez problemowo:)
vis - 15 Mar 2008, 18:54

królik napisał/a:
To ewidentnie wina wkładek, albo kluczyk się już wytarł. Ford tak skonstruował zamki że jednym kluczykiem możesz zamknąć 60% takich zamków a nie otworzysz żadnego


Nie 60%, a 100%. Zamkniesz nawet "surowym kluczem". Tak Ford skonstruował zamki

pawelo06 - 16 Mar 2008, 07:18

wkładka padła,ja miałem tak z nią od strony kierowcy za cholere sie nie chciało zamknąć,a tym samym kluczykiem zamykałem spokojnie drzwi od pasażera,kup dwie wkładki lub cały central i już

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group