Forum FiestaKlubPolska -

Tuning stylistyczny - biała mk3 z dokładkami RS

Robert - 6 Maj 2006, 23:39
Temat postu: biała mk3 z dokładkami RS
Witam,
no to zamieszczam moj pierwszy post na tym forum, chociaz fiestke posiadam juz od ponad roku, jakos zawsze tylko czytalem to forum.
Teraz zrobilem maly lifting zewnetrzny autka, na dokladke tego mam zdjecia autka po zakupie przed liftingiem, wiec porownajcie i powiedzcie mi co o tym sadzicie. Napiszcie co moze byc a na czym mozecie mnie dojechac ;)

ZMIANY:
- SPOILERY (tył, przód)
- SPOILER NAD TYLNĄ SZYBĘ
- TŁUMIK "ULTER SPORT"
- STRUMIENICA ZA KATALIZATOR
- ŻARÓWKI "PHILLIPS BLUE VISION" (wszystkie przód)
- 4 OPONY "DUNLOP SP SPORT 2000" 185/50/14
- 4 ALUFELGI "RS"
+ oczywiście zlikwidowana każda drobna rdza





przed +++++++++ po























dday - 7 Maj 2006, 00:00
Temat postu: Re: Mały lifting zewnętrzny ;)
nie no pięknie ją odszykowałeś ;)
mozna zmienić jeszcze taki drobiażdzek jak boczne kieruneczki na białe 8)
i na tym zdjęciu;
http://img340.imageshack....dscn21434gf.jpg
mam wrazenie ze jest niedokładnie zamontowany ten spojler pod tylnim zdezakiem (wogule w tym miejscu mam pytanie - bo na fotce z przed przerubek wogule brakuje tam blachy/tylniego pasa) - co sie stało tej fiestce :?: :yyy: no i czy wstawiałeś nowy pas czy tylko założyłeś spojler :?:
pozatym
Robert napisał/a:

+ oczywiście zlikwidowana każda drobna rdza

polemizowałbym;
http://img352.imageshack....dscn21510nj.jpg
róg błotnika :-P
ale felgi i oponki super i myśle ze do tych spojlerków są super dobrane :ok:
niektórzy malują jeszcze zdezaki ale ja bym tego nie robił - conajwyzej dolną część (do listewki) - tak jak tu;
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=15754
ale to już jest kwestia gustu :)
dla mnie jest git :brawo:

Robert - 7 Maj 2006, 00:22
Temat postu: Re: Mały lifting zewnętrzny ;)
dday napisał/a:
nie no pięknie ją odszykowałeś ;)
mozna zmienić jeszcze taki drobiażdzek jak boczne kieruneczki na białe

chyba tak zrobie ;)

dday napisał/a:
i na tym zdjęciu;
http://img340.imageshack....dscn21434gf.jpg
mam wrazenie ze jest niedokładnie zamontowany ten spojler pod tylnim zdezakiem (wogule w tym miejscu mam pytanie - bo na fotce z przed przerubek wogule brakuje tam blachy/tylniego pasa) - co sie stało tej fiestce :?: :yyy: no i czy wstawiałeś nowy pas czy tylko założyłeś spojler :?:


Tak jak widac na wczesniejszych zdjeciach, kupilem ja bez pasa tylnego :( - dlatego na tyle zalozony jest tylko spoiler (wogole to z zamontowaniem tego byl maly problem)

jackrzec - 7 Maj 2006, 00:23

jeszcze listwy na progi by sie przydały i było by całkiem git. Widać że fiestka była walona, ale po blacharce wyszłodobrze. Tylko z rdzą, to jeszcze musiszpowalczyc, bo na białej, to widać jak diabli.
malek - 7 Maj 2006, 11:46

tych progów faktycznie trochę brakuje, a czy ten parapet na przednim spoilerze to jest taki wielki, czy tylko na zdjęciu tak wygląda?
doogi - 7 Maj 2006, 12:56

załóż sobie zestaw progow od xrki to rdzy nie bedzie(sz chociaz widział :D )
Robert - 7 Maj 2006, 14:46

malek napisał/a:
czy ten parapet na przednim spoilerze to jest taki wielki, czy tylko na zdjęciu tak wygląda?


jest taki, ale mi sie bardzo podoba na tle calego autka :)

hans666 - 7 Maj 2006, 14:56

Gebal napisał/a:
załóż sobie zestaw progow od xrki to rdzy nie bedzie(sz chociaz widział :D )


popieram w 100% :-)

te dokladki w porownaniu do oryginalnego ospojlerowania xr wygladaja smiesznie, JAK DLA MNIE to fiesta wyglada lepiej bez tego..

doogi - 7 Maj 2006, 15:23

bo wiesz hans to taki komplet ospojlerowania "prawie jak xrka" :D
Robert - 7 Maj 2006, 21:40

hans666 napisał/a:
te dokladki w porownaniu do oryginalnego ospojlerowania xr wygladaja smiesznie, JAK DLA MNIE to fiesta wyglada lepiej bez tego..


Kazdy ma wlasne zdanie, dla mnie bez porownania sa nawet nieorginalne dokladki niz orginalne pasy (przedni i tylni) - lepiej wyglada.

Poza tym nie kazdy lubi tez walic 3 razy wiecej kasy w stare autko tylko po to zeby miec oryginalne RS-y ; :devil:

kratek - 7 Maj 2006, 21:47

Bardzo ładnie odszykowana fiestka :brawo: widze ze masz pakiet Rs'a - a co do progów to ja bym zalozyl takze RS'y ( były ostatnio na giełdzie, chyba za 100-150 zł) wtedy bedziesz miec cały pakiet i autko w oryginale - bardzo fajnie sie prezentuje - pilnuj tylko zeby ruda nie zaatakowała :mad: Pozdro
doogi - 7 Maj 2006, 21:47

Drogi robercie.
Pragne zauważyć iż hans miał na myśli ospojlerowanie od modelu XR2i a nie od modelu RS.
Nieoryginalne czy oryginalne ospojlerowanie rs czy XR2i nie robi różnicy dla mnie i pewnie dla większoći użytkowników forum.
Wybaczcie wać panowie ale chciałem uświadomić nowego użytkownika "naszego" forum :)
pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje ze wpuściłem choć kszte światła na tę kwestje :)

Baraccuda - 7 Maj 2006, 21:55

:brawo: :brawo: :brawo: Robercie dobra robota, oby tak dalej Pozdro
Robert - 7 Maj 2006, 22:13

Gebal napisał/a:
Drogi robercie.
Pragne zauważyć iż hans miał na myśli ospojlerowanie od modelu XR2i a nie od modelu RS.
Nieoryginalne czy oryginalne ospojlerowanie rs czy XR2i nie robi różnicy dla mnie i pewnie dla większoći użytkowników forum.
Wybaczcie wać panowie ale chciałem uświadomić nowego użytkownika "naszego" forum :)
pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje ze wpuściłem choć kszte światła na tę kwestje :)


Rzeczywiscie, przyznaje sie - moj blad - nie zwrocilem uwagi, dzieki :yes:

hans666 - 8 Maj 2006, 09:41

Robert napisał/a:


Kazdy ma wlasne zdanie


przeciez napisalem...JAK DLA MNIE

maerik - 12 Maj 2006, 14:42

Pakiet RS też ma swój styl i może się podobać. Jak dla mnie tylko należałoby zdjąć listwy boczne i polakierować wszystkie plastiki w kolor nadwozia (najważniejsze plastiki to oczywiście zderzaki bo strasznie oczy bolą od tego kontrastu). hammer
Hm, felgi nie w moim guście, aczkolwiek oryginalne i nie zwieśniaczone :ok:
Kierunkowskazy kwadratowe i białe byłyby ok.
Lampy tylnie... hm... Te z czarnym kierunkowskazem myślę, że by pasowały. W białej XRce Lukeska są miodzio, przy pakiecie RS też raczej by było dobrze!
Co bardzo mi się podoba i mnie cieszy to fakt, że zająłeś się rdzą! Tak trzymaj! :brawo:

jaco11 - 14 Maj 2006, 21:26

Jak dla mnie Super :D od jutra ja robię swoja wszystko juz jest ??? chociaż czasu wolnego brak pozdr..


a oto i początki

i odrazu pytanko czy malować lustereczka , zderzak

Robert - 16 Maj 2006, 09:21

jaco11 napisał/a:
i odrazu pytanko czy malować lustereczka , zderzak


ja nie malowalem lusterek bo jest jednak z tym troszke zamotki, ale na fiestach ktore widzialem pomalowane wyszlo to bardzo fajnie, a jesli chodzi o zderzak to tak jak zostalo juz wspomniane wczesniej to ja albo zostawilbym na Twoim miejscu caly czarny albo pomalowal do kreski na zderzaku (do kreski wyglada chyba lepiej ;) ) Mi osobiscie cale pomalowane zderzaki wogole sie nie podobaja (jesli chodzi o mk3) :)

Crash_1 - 16 Maj 2006, 10:48

Gratulacje Robert widac postepy w pracach :ok: jeszcze progi i bedzie gitara ;) osoboscie nie podoba mi sie dokladka tylnego zdesia ale to moje zdanei, wazne ze tobie sie podoba. Jeszcze zderzaczki w kolor(wg gustu) oraz lusterka(az tak duzo "zamotki " z tym nei ma) .
Jaco11 pomaluj to co napisales , widzialem gdziej juz taka fiestke i musze przyznac ze fajnei wygladala cala w kolorze. p.s witam kolege z miasta ;-)

opawelq - 16 Maj 2006, 21:54

a ja mysle ze zdrzaki w kolorze auta sa zajebiste tylko nie te orginalne z dokladkami bo za bardzo kanciaste/proste. jak by je jaoks przerobic :D ale jak ? ;-( nie wiem . tak czy inaczej jeden kolor :D
jaco11 - 22 Maj 2006, 19:36

Crash_1 napisał/a:
Jaco11 pomaluj to co napisales , widzialem gdziej juz taka fiestke i musze przyznac ze fajnei wygladala cala w kolorze. p.s witam kolege z miasta

z miasta
Ps. Samochodzi juz jest u lakiernika :P

BIGL - 22 Maj 2006, 21:15

Całkiem dobrze ci wyszło, ja ma identyczną tylko że ma jeszcze dokładki.Nie wiem jak rozwiązałeś problem z uchem do holowania z przodu(u mnie wyszło ono nad tym rantem nakładki) pamiętaj że czasem sie ono przydaje i szkoda wtedy połamać se nakładke.Koniecznie pozakładaj progi dodają wiele uroku chociaż te z laminatu nie są na 100% zgrane ale po małym liftingu podchodzą.Pozdrawiam
PS. Auta białe wcale bardziej nie rdzewieją tylko na innych tego tak nie widać.

Robert - 23 Maj 2006, 10:35

BIGL napisał/a:
Nie wiem jak rozwiązałeś problem z uchem do holowania z przodu(u mnie wyszło ono nad tym rantem nakładki) pamiętaj że czasem sie ono przydaje i szkoda wtedy połamać se nakładke.Koniecznie pozakładaj progi dodają wiele uroku chociaż te z laminatu nie są na 100% zgrane ale po małym liftingu podchodzą.Pozdrawiam
PS. Auta białe wcale bardziej nie rdzewieją tylko na innych tego tak nie widać.


Ucho ze tak powiem (po chamsku :he: ) obnizylem ponizej dokladki. Masz racje ze w razie czego to moja nakladka pojdzie do kosza :-/ ale jestem dobrej mysli ze moja pieszczona fiescina nie zrobi mi takiego numeru :D
Co do progow to nie zalozylem ich (chociaz mam pomalowane) bo te z laminatu tak jak mowisz sa niedokladnie zrobione i brakuje im 3 cm :sad: z kazdej strony

BIGL - 23 Maj 2006, 21:32

Trzeba troche popracować nad tymi nakładkami na progi (przyciąć wyciąć itp) ja miałem, identyczny problem u siebie ale jakoś mi sie odało.Troche silikonu i jest ok.Pamiętaj że zawsze miożesz zasłonić troche jakimś delikatnym błotochronem.
U mnie wyszło to tak http://www.fiestaklubpols...ghlight=#142799
Pozdrawiam i 3maj sie.

jaco11 - 24 Maj 2006, 13:07

Cytat:
PS. Auta białe wcale bardziej nie rdzewieją tylko na innych tego tak nie widać.
dokładnie wiem to po tym jak miałem poprzednia fiestę
Ps. pytanko chodzi o progi właśnie nie za bardzo chcą mi podejść czy wycinałeś w środku i jakiego silikonu używałeś pozdr... :D

BIGL - 29 Maj 2006, 08:31

Problem polegał na tym że nakładki na progi wydawały sie za krótkie (szczególnie jedna), musiałem wyciąć szczytową ścianke tak żeby nie zapierała i dopiero wtedy naszło, silikon był najzwyklejszy taki jak do łazienki czy okien soudal czy jakoś tak biały kolor.Przykleiłem na poxypol (troszke jego poszło :) ) i jest git. Na tylnych błotnikach troszke mi odstawało to w szczekine też dałem silikon i wyszło dobrze.
LOY - 29 Maj 2006, 17:29

BIGL napisał/a:
silikon był najzwyklejszy taki jak do łazienki .....to w szczekine też dałem silikon i wyszło dobrze.

i tu wtrącę się z ostrzeżeniem old ..silikon łazienkowy zostawmy hydraulikom :D
Dla niezorientowanych -silikon na bazie octu jest zrący i powoduje przyśpieszona korozje -do samochodu wymyślono kleje i szczeliwa które nie uszkadzają powłoki lakierowanej i nie reagują zrąco. Zle zrobiłes.... :sad:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group