Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika - Silnik : drgania w dieselu

limak8 - 31 Sie 2005, 23:05
Temat postu: Silnik : drgania w dieselu
Witam,

kiedys juz wspominalem o swoim problemie, a mianowicie o dosc duzych drganiach na biegu jałowym (szczegolnie gdy silnik jest zimny) - bardzo nieprzyjemnych

po ogledzinach i konsultacjach zdecydowlem sie wymienic poduszki pod silnikiem i skrzyni biegów (komplet z wymiana 400pln). NIestety jednak ta wymiana nic nie pomogla, a nawet jest teraz gorzej. (bardziej trzesie SERIO!!) Bawilem sie tez regulacja obrotów biegu jalowego, ale to tez nie duzo pomaga. Kilka przedmiotow ulozonych na desce rodzielczej po kilku chwilach spada nie mowiac o podskakiwaniu i brzeczeniu. Najgorzej jest z radiem - cale lata. Wczesniej nie bylo az tak zle.

Nie wiem co dalej robic. Moze mechanik zpieprzyl cos przy tej wymianie i dlatego jest gorzej (chociaz nie wiem jako mozna cos takiego schrzanic).

Moze jakies sugestie??

RKRman - 31 Sie 2005, 23:42
Temat postu: Diesel
CZE :P

..a że tak powiem.... wolne obroty na pompie wtryskowej masz dobrze ustawione ? może sie silnik za wolno kręci i w ten sposób "szarpie" ?.....

POZDRAWIAM ;-)

limak8 - 1 Wrz 2005, 07:20

juz sie tym bawilem. Ustawilem je tak, aby trzeslo jak najmniej, ale jedoczesnie nie przesadzac z iloscia obrotow. Wiec to jest ok.
soryu - 1 Wrz 2005, 12:31

czasem wymiana poduszek daje odwrotny efekt od zamierzonego. czemu? nowe poduszki są sztywne, moze inaczej - są nowe :-D w tym wypadku drgania są przenoszone na karoserię we wszystkich punktach styku z silnikiem. efekty jakie opisujesz występują w starszych dieslach właśnie gdy za wolno kręcą... cekaw jestem czemu podniesienie obrotów u Ciebie nie pomaga. może być też tak, że masz coś zatarte w skrzyni czy silniku i silnik pracując musi pokonywać pewien opór. wtedy wystąpiłyby podobne objawy do tych Twoich.
kratek - 5 Wrz 2005, 19:08

Hej! U mnie pomoglo podkrecenie obrotów na pompie wtryskowej ;) Pozdro!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group