Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Fiesta mk6 blokowanie się kierownicy przy skręcie

tomekuca - 22 Lis 2021, 20:33
Temat postu: Fiesta mk6 blokowanie się kierownicy przy skręcie
Dzień dobry, jakiś czas temu miałem problem z moją fiestą mk6 przy jeździ po łuku ze skręconą kierownicą w lewo było słychać stukanie zatrzymałem się na prakingu, ale jak ruszyłem było wszystko ok i teraz po ok dwóch miesiącach problem wrócił i pojawia się notorycznie problem polega na tym, że jak jadę skręcam delikatnie w prawo i muszę od razu skręcić w lewo to kierownica się blokuje delikatnie w pozycji 0, po czym, gdy skręcam dalej w lewo słychać takie delikatne przeskoczenie, jakby z okolicy przedniego lewego koła oraz czasem mam też wrażenie dziwnego luzu na kierownicy.

W aucie rok temu były wymieniane drążki kierownicze wszystkie gumy w wahacza oprócz tylnej belki sworznie wachaczy, a w tym roku były wymieniane odbojniki amortyzatorów łożyska amortyzatorów i poduszki amortyzatorów.

JoeMix - 23 Lis 2021, 07:42

Nie ważne co było robione rok temu,,, pomijając możliwość zaczepianie blokady kierownicy może być luz w zasadzie wszędzie,,, od krzyżaków na kierownicy przez przekładnie do mocowania zwrotnicy gdzieś,,,
tomekuca - 14 Gru 2021, 19:02

Dzień dobry, od czasu dodania tego postu auto działało bez problemu, aż pewnego dnia, gdy chciałem jechać do pracy po odpaleniu samochodów nie mogłem skręcić w ogóle kierownicą wyciągnąłem maglownicę z samochodu okazało się maglownicą miała pękniętą obudowę, przez którą dostawała się woda i ją zamroziło, bo auto stoi pod altaną, czyli w tej samej temperaturze co na polu zakupiłem już używaną maglownicę i oddałem do znajomej firmy na regeneraci, gdy rozmawiałem z nimi powiedzieli mi, że delikatne blokowanie się kierownicy uczucie luzów na kierownicy podczas jazdy to normalne objawy dla uszkodzonej maglownicy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group