Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - 1.6 TDCI tryb awaryjny - brak kontrolek

kajti90 - 16 Wrz 2018, 20:19
Temat postu: 1.6 TDCI tryb awaryjny - brak kontrolek
cześć

od jakiegoś czasu przy prędkościach autostradowych (140km/h, 5 bieg, 3200 obr) włącza się tryb awaryjny (samochód traci moc, bardzo powoli przyspiesza i rozkręca silnik do 3k obrotów).

wystarczy zjechać na stacje, zgasić silnik, ponownie odpalić i wszystko wraca do normalności

kupiłem od chińczyka tani interfejs obd który pokazał mi następujące kody błędów:
P0299
U007300
P029900

czy może ktoś z Was miał podobny problem? boje się z tym pojechać do mechanika bo wymieni mi pół samochodu zanim znajdzie przyczyne.

z góry dzięki za pomoc

semimatt - 13 Gru 2018, 11:24

wrzuc błędy w internety... cos z turbo nie tak... wiecej ciezko napisac - jeden błąd to błąd komunikacji.. moze byc od słabego chinskiego gówna diagnostycznego.
n owicjusz - 18 Gru 2018, 22:26

A powiedz w jakim zakresie obrotów jeździsz na co dzień.
Przypadkiem nie uprawiasz PSJ tryb jazdy eko?

kajti90 - 23 Sty 2019, 20:50

W większości jeżdżę po mieście wiec szału nie ma, ale zazwyczaj od 2k do 3k. Sugerujesz, że to EGR? Byłem z tym ubmechanika, ale piłowali i tryb awaryjny się nie włączył.
Usłyszałem zajebiste ‚jeździć i obserwowac’ i na tym się skończyło.
Przypuszczam, ze to EGR bo im zimniej tym zadniej się włącza... jak się zrobi trochę cieplej to postawie go na wymianę EGR i zobaczę. Btw turbo jest w dobrym stanie bo testowali.

semimatt - 24 Sty 2019, 01:52

kajti90 napisał/a:
W większości jeżdżę po mieście wiec szału nie ma, ale zazwyczaj od 2k do 3k. Sugerujesz, że to EGR? Byłem z tym ubmechanika, ale piłowali i tryb awaryjny się nie włączył.
Usłyszałem zajebiste ‚jeździć i obserwowac’ i na tym się skończyło.
Przypuszczam, ze to EGR bo im zimniej tym zadniej się włącza... jak się zrobi trochę cieplej to postawie go na wymianę EGR i zobaczę. Btw turbo jest w dobrym stanie bo testowali.


u mnie jak egr sie nie domykał bo byl zabrudzony to był stricte błąd dotyczący EGR w fiescie.. po wyczysczeniu błąd znikł....takze obstawiam ze to nie EGR u ciebie..

jak juz masz interface to sprawdz jaka jest commanded egr error czy cos takiego - roznica w zadanym otwarciu egr a rzeczywistym.. to bedziesz wiedzial czy dziala czy nie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group