Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Gniazdo USB

Paweł 92 - 8 Paź 2016, 17:02
Temat postu: Gniazdo USB
Próbował ktoś kiedyś do gniazda USB podłączyć kabel i ładować telefon/tablet cokolwiek ?
Bo w moim przypadku ciągle pokazuje na telefonie podłączona i za chwilę odłączona ładowarka zmiana średnio co sekundę. Tak jak by sygnał był wysyłany impulsowo. przedstawiciel w ASO gdy kupowałem auto mówił że przez to gniazdo można ładować urządzenia, ale coś mi się wydaje że oprócz pendraiva z danymi to nic się do tego nie da podpiąć, jak jest u Was ?

MisiekT - 8 Paź 2016, 17:15
Temat postu: Gniazdo USB
można ładowac - sprawdzales inne kable? polaczenie do odtwarzania muzy jest stabilne?
Paweł 92 - 8 Paź 2016, 17:30
Temat postu: Gniazdo USB
Muzykę odtwarza bez problemów, sprawdzałem tylko na jednym kablu, wiem że z gniazdka domowego na pewno na nim ładuje. Podłączałem motorole moto g i sony aqua, ten sam rezultat, sprawdzę na innym kablu.

Dodano po 10 minutach 41 sekundach:
Sprawdziłem inny kabel jest tak samo...

M147 - 11 Lis 2016, 20:10
Temat postu: Gniazdo USB
Witam, mam to gniazdo i samsunga A5 + oryginalna ładowarka samsunga i jest tak jak pisze Paweł 92 co chwile się rozłącza. Podłączałem dwa iphony. Iphona 4 i Iphona SE i odtwarzałem muzykę.
EW1 - 12 Lis 2016, 08:14
Temat postu: Gniazdo USB
Koledzy to nie będzie wina kabla a chyba zabezpieczenie przez zbyt dużym poborem prądu . Co prawda mam tak w scani , że czasem ładuję z gniazda usb smatrfon i trwa to około 14 h podczas gdy mocna ładowarka czy sieciówka ładuje go w 2 h W fieście nie próbowałem ale w Note II wcale nie da się naładować smartfona mimo że jest czerwona dioda ładowania na nim .
Paweł 92 - 12 Lis 2016, 09:07
Temat postu: Gniazdo USB
Pytałem w ASO to gniazdo jest tylko i wyłącznie do podłączenia urządzenia i odtwarzania muzyki, nie da się z niego ładować.
Puff - 12 Lis 2016, 10:09
Temat postu: Gniazdo USB
:ford: :rotfl:
marcin_cichon - 15 Lis 2016, 11:28
Temat postu: Gniazdo USB
U mnie działa zarówno odtwarzanie jak i ładowanie. Na jednym kablu przerywało ładowanie, na drugim działa ok.
barcik - 15 Lis 2016, 11:43
Temat postu: Gniazdo USB
Paweł 92 napisał/a:
Pytałem w ASO to gniazdo jest tylko i wyłącznie do podłączenia urządzenia i odtwarzania muzyki, nie da się z niego ładować.

Dziwne, bo w instrukcji jest napisane, że też można ładować.
I tak jak marcin_cichon, napisał. Wszystko zależy od kabla. Im grubsze żyły, tym lepiej.

bis24 - 15 Lis 2016, 16:00
Temat postu: Gniazdo USB
marcin_cichon napisał/a:
U mnie działa zarówno odtwarzanie jak i ładowanie.
u mnie też
marcin_cichon - 15 Lis 2016, 17:48
Temat postu: Gniazdo USB
Dokładnie, gruby kabel ładuje, krótki nie.
EW1 - 16 Lis 2016, 20:07
Temat postu: Gniazdo USB
marcin_cichon
A próbowałeś naładować smartfona ??? ładuje ci czy tylko świeci się kontrolka ładowania ?

marcin_cichon - 17 Lis 2016, 12:20
Temat postu: Gniazdo USB
Ładuje, próbowałem na długich trasach, gdzie miałem włączony cały czas ekran smartfona i komórka nie zdechła więc na 100% ładuje.
EW1 - 17 Lis 2016, 21:29
Temat postu: Gniazdo USB
tak .... mi też w scani ładuje ale 12 godzin gdzie przy zasilaczu 2.1A na gniazdo zapalniczki 2 godzinki ... a jak już mam w smartfonie włączony tethering to niestety rozładowuje . Szkoda tego gniazda bo można coś spalić ale czasem jestem zmuszony bo mam 1 zasilacz do ładowania a prawie cały czas siedzi pod tabletem (nawigacja) Dodam że smatrfona 1A zasilaczem nie naładuje ... miałem taki i mi się spalił, więc obciążenie na gniazdo USB jest na bank większe i raczej tylko do pendrive się nadaje bo nawet słuchanie muzyki ze smartfona jest przez AUX
janek80 - 20 Lis 2016, 15:40
Temat postu: Gniazdo USB
ale nawet jeśli będzie ładować to będzie ładować bardzo wolno. Polecam kupić ładowarkę samochodową która obsługuje chip qualcomm charge 2.0 lub 3.0
Puff - 20 Lis 2016, 15:48
Temat postu: Gniazdo USB
janek80 napisał/a:
Polecam kupić ładowarkę samochodową która obsługuje chip qualcomm charge 2.0 lub 3.0

Zapomniałeś dodać, że telefon musi obsługiwać QC, inaczej z szybszego ładowania nici.

porosty - 30 Sty 2017, 13:51

W mojej fieście (2013) się nie da (K&M Mist oraz Xiaomi Redmi 3s), ale u taty w B-Max (2012) się da (jakiś starszy samsung - chyba trend plus)
EW1 - 2 Lut 2017, 08:17

Mam ładowarkę
Kod:
http://alga-shop.pl/new/akcesoria-gps/291-ladowarka-microusb

Używam jej do ładowania tabletu i daje radę nawet gdy na tablecie włączona navi , skype i do tego udostępnianie netu.... wszelkie inne mi rozładowywały tablet i musiałem wyłączać aplikacje . Ładowania z gniazda usb dalej nie polecam bo koszta naprawy czy wymiany modułu mogą być dużo większe

Malenka35 - 21 Wrz 2018, 09:30

Witam, to ja podbiję temat. Fiesta 2013 - jak wkładam pendrive pokazuje mi się - USB - inicjalizacja i dalej nic. USB- fat32, 16Gb
lukaszooo - 22 Wrz 2018, 07:05

Sprawdz inne USB.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group