Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Środek na kuny i inne szkodniki

porosty - 2 Wrz 2016, 13:16
Temat postu: Środek na kuny i inne szkodniki
Koledzy, Koleżanki.

Idzie jesień i boję się że znowu zalęgną mi się szkodniki pd maską...

Macie jakieś rady, sprawdzone metody?
Myślałem o:
1. zakupie elektronicznego odstraszacza kun typu
http://www.odstraszanie.p...100n-o_2550.jpg
*zdjęcia poglądowe
2. korzystania ze sprayu na kuny np



Czy możecie mi napisać wasze sposoby na to dziadostwo?
Elektronika i Spraye działają w ogóle?


ps. jeśli zły dział proszę o wskazanie odpowiedniego.

Freeman - 2 Wrz 2016, 15:40
Temat postu: KUNY i inne szkodniki
Szwagrowi zrzerały wyciszenie maski. Próbował sprayem je wykurzyć, ale nie działał. Dopiero jak zdemontował wyciszenie to się odczepiły.
yoyo72 - 2 Wrz 2016, 17:20
Temat postu: KUNY i inne szkodniki
Kolego dam ci radę jaką dał mi pewien kolega myśliwy ....wsadź do samochodu psa i pojeździj z nim trochę i tak parę razy od czasu do czasu i będziesz miał problem z kunami rozwiązany . Ja się do tego zastosowałem i jest ok. W pracy wszyscy mieli pożarte kable, wygłuszenia....a ja mam spokój, więc coś w tym jest.
Peedro - 2 Wrz 2016, 21:35
Temat postu: Środek na kuny i inne szkodniki
A ja słyszałem że dobra jest kostka do kibla :P swego czasu w maździe zastosowałem i spokój był.
van - 3 Wrz 2016, 10:09
Temat postu: Środek na kuny i inne szkodniki
Peedro napisał/a:
A ja słyszałem że dobra jest kostka do kibla :P swego czasu w maździe zastosowałem i spokój był.

nawet kilka kostek, śmiesznie to potem pod maską wygląda ale podobno działa :)

porosty - 5 Wrz 2016, 09:12
Temat postu: Środek na kuny i inne szkodniki
yoyo72 napisał/a:
.wsadź do samochodu psa

hmmm ciekawe co na to mój kot powie ;)

Dziękuję koledzy za rady.

Stosował ktoś z Was elektroniczne urządzenia?

van - 5 Wrz 2016, 19:32
Temat postu: Środek na kuny i inne szkodniki
mój sąsiad ma coś na kuny ale takie przy domu, wczoraj jak burza była i popadało to myślałem że mu jakiś przewód luźno lata koło domu a to się zawiesiło to urządzenie i tak psrykało jakby zwarcie
wojtekpl - 5 Wrz 2016, 19:48
Temat postu: Środek na kuny i inne szkodniki
Hehe, przerabiałem temat wiosną - scenariusz taki sam: zimna noc i późny powrót do domu.

Za pierwszym razem ukradła jeden kabel WN i nadgryzła drugi. Dwa tygodnie później zdążyła tylko wyszarpać z cewki - wtedy za namową kumpla miałem poprzypinane drutami ząbki czosnku, do tych spinek plastikowego podszybia. Zadziałało o tyle, iż jedna spinka jest dokładnie nad cewką i końcówka drutu była skierowana w dół.... Resztki futra zostały na drucie.

Oj wtedy się wkurżyłem.
Mycie całej komory silnika, zamiast czosnku kostki do kibla + jedna wrzucona na dolną osłonę silnika, elektronika i w przypadku późnego powrotu do domu obowiązkowo pryskanie kabli chemią w sprayu.

Jak dotąd spokój. A może noce są cieplejsze i f...ne nie potrzebują się dogrzewać. Za chwilę jesień - zobaczymy...

porosty - 6 Wrz 2016, 09:30
Temat postu: Środek na kuny i inne szkodniki
wojtekpl napisał/a:
chemią w sprayu.

Wojtku, jakiego sprayu używałeś?

wojtekpl - 6 Wrz 2016, 18:32
Temat postu: Środek na kuny i inne szkodniki
porosty napisał/a:

Wojtku, jakiego sprayu używałeś?


Czegoś takiego:

porosty - 7 Wrz 2016, 09:34
Temat postu: Środek na kuny i inne szkodniki
Dzięki.
Poszukam takowego

wojtekpl - 28 Maj 2017, 12:40

Szkodnik niestety powrócił, w ciągu dwóch tygodni dwa razy wyrwane kable z cewki.Fakt, że zapomniałem zapsikać kabli.

Wygląda na to, że ten elektroniczny odstraszacz coś tam daje. Zeszłej wiosny były większe szkody, teraz tylko wyrywa i się płoszy.

Zobaczymy jak zda egzamin taki patent:



Sorry za syf pod maską. Tak to niestety wygląda mimo osłony pod silnikiem i mycia coś ponad rok temu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group