Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - [MK7] Woda pod nogami pasażera

MiTElektronik - 21 Lut 2016, 15:31
Temat postu: [MK7] Woda pod nogami pasażera
Witam.
Zauważyłem w mojej Fieście że dywanik oraz wygłuszenie po stronie pasażera są mokre. Na początku myślałem że przyczyna takiego stanu jest pranie tapicerki (auto kupiłem w na początku stycznia). Zdemontowałem wygłuszenia żeby dokładnie wyschło w domu. Wczoraj chciałem zmontować wszystko w całość ale zauważyłem że woda znowu się zbiera. Po dokładniejszym obejrzeniu stawiam na to iż woda przedostaje się zewnątrz przez wystające końcówki spinek (na zdjęciu pod większym otworem). W dużym otworze wyczuć można piankę która jest mokra. Pytanie jak się tam dostać oraz którędy dostaje się tam woda?

Pozdrawiam Marcin

wlodek318 - 21 Lut 2016, 22:34
Temat postu: [MK7] Woda pod nogami pasażera
Nie widzę tego zdjęcia. Miałem podobny problem z wodą, którego źródła długo nie mogłem zlokalizować :sad: .
Okazało się, że rozszczelniony był słupek po stronie pasażera. Po wysuszeniu auta nawet lanie na niego dużej ilości wody nie dawało żadnej oznaki przeciekania, ponieważ woda gromadziła się początkowo na dole słupka, skąd nie miała ujścia (ok 100-200 ml). Jak nazbierało się jej więcej, zaczęła pojawiać się w aucie.

MiTElektronik - 23 Lut 2016, 23:22
Temat postu: [MK7] Woda pod nogami pasażera
Wstawiłem zdjęcie jeszcze raz.
Gdzie dokładnie rozszczelnił się słupek? Udało się go uszczelnić

Pozdrawiam

wlodek318 - 24 Lut 2016, 14:27
Temat postu: [MK7] Woda pod nogami pasażera
U mnie woda pojawiała się w dokładnie tym samym miejscu.
Słupek rozszczelnił się najprawdopodobniej na łączeniu, z przodu. Ciężko powiedzieć, gdzie dokładnie, bo na oko nie było nic widać.
Pomogło uszczelnieine łączenia słupka (od zewnątrz), lecz nie wiem jakim dokładnie specyfikiem, (zrobił mi to blacharz).
Dostęp do słupka po zdemontowaniu koła, nadkola, błotnika i chyba lampy, ale bez tego raczej będzie ciężko to zrobić. Na szczęście wszystko demontuje się dość szybko.
Od tej pory kilkakrotnie sprawdzałem, jest suchutko :)

Pozdrawiam

MiTElektronik - 25 Lut 2016, 18:50
Temat postu: [MK7] Woda pod nogami pasażera
Witam.
Wykonałem wczoraj takie uszczelnienie jak na zdjęciu. Teraz czekam na deszcz :)
Miejsce to było również wskazane na angielskim forum Fiesty. Uszczelnienie wykonałem masą dekarska oraz dodatkowo na wierzch samoprzylepną taśmą aluminiową. Mam nadzieję że to poskutkuje.

Pozdrawiam

Pawel79101 - 17 Gru 2018, 08:13
Temat postu: Woda pod nogami pasażera z tylu po stronie kierowcy
Pomóżcie prosze!
Mam fieste 2010 tytanium 5 drzwiowa, pod nogami pasażera od strony kierowcy zrobila sie kałuża.
Wykladzina jest bardzo nasiaknieta woda.
Gdzie szukać przyczyny i jak skutecznie osuszyć?
Dziękuję


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group