Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Pedał wpada do podłogi

Read96 - 30 Sty 2016, 18:29
Temat postu: Pedał wpada do podłogi
Siema mam taki problem ze swoją MK4 otóż pedał hamulca mogę dotknąć do podłogi a przy tym zablokować koła na asfalcie. Gdy naciskam go bardzo szybko to czuć, że rośnie a po przytrzymaniu go znów na 2s opada do podłogi. Dzisiaj zauważyłem, że przy wciskaniu hamulca rusza się serwo, które odchylało się od niedokręconej pompy hamulcowej ( już dokręciłem ) Co tu czynić ?
TSRules - 30 Sty 2016, 19:30
Temat postu: Pedał wpada do podłogi
Read96 napisał/a:
Co tu czynić ?


jeździć aż w ogóle przestaną działać :-)

a na poważnie, do mechanika, niech sprawdzi stan pompy, przy okazji przewody, złączki, klocki, cylinderki itp.
hamulce to ostatnia rzecz na jakiej się oszczędza, to chyba logiczne ...

Read96 - 31 Sty 2016, 09:44
Temat postu: Pedał wpada do podłogi
Do mechanika ja nie jeżdżę :D Pompa jest ok, przewody jak i złączki także klocki nowe, cylinderki nie ciekną. Dzisiaj odpowietrzę go zobaczymy czy to przyniesie efekt
arekw - 31 Sty 2016, 11:22
Temat postu: Pedał wpada do podłogi
ja w transicie miałem identycznie. Jak szybko wciskałem sprzęgło to było ok ale gdy tylko przytrzymałem to wpadało do podłogi,a po podniesieniu nogą wracało na swoje miejsce. Pompa była wadliwa
damianisko5 - 31 Sty 2016, 13:04
Temat postu: Pedał wpada do podłogi
Temat dotyczy hamulca a nie sprzęgła. Skupmy się na układzie hamulcowym.
arekw - 31 Sty 2016, 13:07
Temat postu: Pedał wpada do podłogi
o jasny gwint,nie doczytałem :-P skupiłem się na objawach notw
damianisko5 - 31 Sty 2016, 15:56
Temat postu: Pedał wpada do podłogi
Spoko, nic wielkiego się nie wydarzyło - hamulce i sprzęgło mają wspólny zbiorniczek na płyn hamulcowy.
Read96 - 2 Lut 2016, 01:30
Temat postu: Pedał wpada do podłogi
No więc problem rozwiązany :D Zabrałem się do odpowietrzania hamulca zgodnie ze sztuką od najdalszego punktu od pompy. Płyn leciał kroplami, w końcu po 4 "pompowaniach" pedał wpadł w podłogę na amen i już nie reagował wcale. Zauważyłem, że pompa hamulcowa jest nie dokręcona w dużym stopniu do serwa :9: Dokręciłem ją i zacząłem odpowietrzanie przy pompie. Pedał zrobił się twardy jak trzeba. Po odpowietrzeniu wszystkich punktów pedał hamulca można wcisnąć max z 3cm. Ciekawe kto taki mądry nie dokręcił pompy do serwa .......
vegetagt - 2 Lut 2016, 02:18
Temat postu: Pedał wpada do podłogi
moze sie odkręciło ;) Podkładki sprężynujące były?
damianisko5 - 2 Lut 2016, 08:21
Temat postu: Pedał wpada do podłogi
Ważne , że problem opanowany i hamulec jest OK.
Read96 - 7 Lut 2016, 19:12
Temat postu: Pedał wpada do podłogi
Były, założyłem dodatkowe nakrętki jako kontrę

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group